اخبار ارز دیجیتال

شرکت بلاک چینی استیبل کوین و CBDC ‘SWIFT’ را در داووس اعلام کرد

یک سیستم به سبک SWIFT برای ارزهای دیجیتال صادر شده و تنظیم شده توسط بانک توسط یک شرکت با مسئولیت ساخت پروژه ملی بلاک چین راه اندازی شد.

یک شرکت بلاک چین مستقر در هنگ کنگ یک سیستم پرداخت دیجیتال راه اندازی کرده است که هدف آن پر کردن شکاف بین استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

Red Date Technology، یک شرکت زیرساخت بلاک چین که همچنین یکی از ابتکارات بلاک چین است، از شبکه پرداخت دیجیتال جهانی خود در کنفرانس جهانی اقتصاد (WEF) 2023 در داووس، سوئیس در 19 ژانویه رونمایی کرد. (UDPN) راه اندازی شد.

با توجه به وایت پیپر خود، UDPN یک پلت فرم فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) است که اهداف مشابهی را با آنچه شبکه سوئیفت برای بانک ها انجام می دهد، انجام می دهد، اما هدف آن استیبل کوین ها و CBDC ها است.

شرکت مهندسی فناوری GFT Technologies و شرکت حقوقی DLA Piper موتور ایجاد دارایی دیجیتال TOKO نیز به توسعه UDPN کمک کردند.

همانطور که شبکه SWIFT اولین استاندارد مشترک را برای پیام رسانی بین موسسات مالی در سیستم های پرداخت مختلف ایجاد کرد، UDPN نیز برای نسل جدیدی از CBDC ها و استیبل کوین ها به همان هدف عمل می کند.

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی در 19 ژانویه، «چندین بانک سطح 1 جهانی» در حال حاضر در موارد استفاده از اثبات مفهوم (POC) برای آزمایش شبکه برای حواله‌های بین‌مرزی و مبادلات درگیر هستند.

در این نسخه افشا نشد که کدام بانک ها در POC شرکت می کنند، اما دویچه بانک، اچ اس بی سی، استاندارد چارترد، بانک آسیای شرقی و آک بانک همگی مشارکت خود را در راه اندازی UDPN در داووس اعلام کردند.

یک نمای کلی از معماری UDPN که یک سیستم CBDC را نشان می دهد که به “گره های تراکنش” خارج از زنجیره متصل می شود و به “گره های اعتبار سنجی” روی زنجیره متصل می شود. تصویر: UDPN Whitepaper.

استیبل کوین مورد استفاده در POC نیز خصوصی بود. با این حال، وایت پیپر این شبکه بیان می‌کند که فقط از «سیستم‌های ارز ثابت CBDC و فیات به‌عنوان روش‌های پرداخت» پشتیبانی می‌کند و افزود:

«ارزهای رمزنگاری زنجیره عمومی غیرقانونی مانند بیت کوین پذیرفته نخواهند شد.»

هشت آزمایش اثبات مفهوم دیگر برای این شبکه در نظر گرفته شده است، از جمله صدور و گردش CBDC و استیبل کوین های صادر شده توسط بانک، و استفاده از UDPN به عنوان دروازه پرداخت برای تجارت الکترونیک.

مربوط: بدون پول نقد: پروژه ارز دیجیتال نروژی مشکلات حریم خصوصی را ایجاد می کند

UDPN نزدیک به دو سال است که توسط Red Date در حال توسعه است.

قبل از راه اندازی این سیستم پرداخت دیجیتال، این شرکت به دلیل کار بر روی پروژه ملی بلاک چین، شبکه خدمات مبتنی بر بلاک چین (BSN) شناخته شده بود.

در نقشه راه حذف شده خود که در 15 ژانویه 2021 منتشر شد، BSN اعلام کرد که “به طور کامل روش های پرداخت و توزیع فعلی را تغییر می دهد، روش های انتقال ارز دیجیتال استاندارد و روش های پرداخت را برای همه اطلاعات ایجاد می کند. ما قصد داریم یک سیستم CBDC جهانی بسازیم که را قادر می سازد سیستم. “

آخرین مقاله سفید هیچ اشاره ای به دوران تصدی Red Date در راس پروژه بلاک چین و همچنین تلاش های CBDC خود چین با استفاده از یوان دیجیتالی نکرده است.

پیش از این، در ژوئن 2022، یفان هی، مدیرعامل Red Date، ارز دیجیتال را «بزرگترین طرح پونزی در تاریخ بشر» نامید.

نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا