اخبار ارز دیجیتال

ایردراپ دیجیتال یوان ۱۸۰ میلیون یوان چین، ویرانی ترکیه، CBDC لائوس: آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جمع بندی هفتگی اخبار ما از شرق آسیا، مهمترین تحولات این صنعت را خلاصه می کند. چین ۱۸۰ میلیون یوان دیجیتال برای جشن سال نو قمری قطره می‌دهد به گفته رسانه دولتی گلوبال تایمز، شهرهای چین در مجموع ۱۸۰ میلیون یوان دیجیتال (e-CNY) به ارزش ۲۶.۶ میلیون دلار برای افزایش مصرف در جشن سال نو قمری دریافت خواهند کرد. […]

جمع بندی هفتگی اخبار ما از شرق آسیا، مهمترین تحولات این صنعت را خلاصه می کند.

چین ۱۸۰ میلیون یوان دیجیتال را برای جشن سال نو قمری ارسال می کند

به گزارش رسانه دولتی گلوبال تایمز، شهرهای چین در مجموع ۱۸۰ میلیون دلار یوان دیجیتال برای افزایش مصرف در جشن های سال نو قمری از ۲۲ ژانویه تا ۵ فوریه اهدا خواهند کرد. (e-CNY) پخش شد. نزدیک به ۲۰۰ فعالیت رنمینبی دیجیتال در طول جشنواره راه اندازی شد و موسسات تجاری نیز در این تبلیغات شرکت کردند و بخش های مختلفی مانند ارتباطات سیار، سوپرمارکت ها، حمل و نقل و گردشگری را هدف قرار دادند.

طبق داده‌های Meituan، یک پلت‌فرم محبوب تحویل غذای چینی، یک کوپن دیجیتال ۲۰ میلیون یوانی که با مشارکت شهرداری هانگژو توزیع شده است، ظرف ۱۰ ثانیه درخواست شد. چین توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به عنوان بخشی از تحول اقتصاد دیجیتال خود در اولویت قرار داده است و بسیاری از مقامات حزب محلی به اهداف شاخص عملکرد کلیدی در تلاش‌ها برای ارتقای این ارز اشاره می‌کنند.

تلویزیون دولتی چین همچنین میزبان رویداد Metaverse برای برنامه سال نو قمری خود در سال جاری بود. منبع: Fuxi.

بورس ارز آسیا و اقیانوسیه به ترکیه کمک مالی می کند

در اقدامی همبستگی بین‌المللی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال فعال در چندین کشور در منطقه آسیا و اقیانوسیه به سرعت به مجموعه زمین‌لرزه‌های ویرانگری که در تاریخ ۶ فوریه ترکیه و سوریه را لرزاند، پاسخ دادند و تا زمان اعلام این خبر، تعداد کشته‌شدگان از ۱۲۰۰۰ نفر فراتر رفت. صرافی سنگاپور OKX اعلام کرد که ۱ میلیون لیر به کمک‌های امدادی کمک خواهد کرد، در حالی که بایننس گفت ۱۰۰ دلار به صورت BNB به کاربران ترکیه‌ای که آدرس‌هایشان در مناطق آسیب‌دیده ذکر شده است، اهدا خواهد کرد. صرافی ارزهای دیجیتال MEXC Global نیز اعلام کرده است که یک میلیون لیر به کمک های امدادی زلزله کمک خواهد کرد. در همین حال، جاستین سان، مشاور Huobi Global، یک صرافی ارزهای دیجیتال، گفت: متعهد شد ۲ میلیون لیر برای امداد رسانی. کمک های مالی در حال حاضر به دلیل تحریم ها در دسترس ساکنان سوریه نیست.

از سوی دیگر، [proof of address] این روش دارای محدودیت ها و نادرستی است، اما بهترین روش موجود برای شناسایی کاربران بالقوه آسیب دیده است. طبق بایننس، کل کمک مالی حدود ۵ میلیون دلار آمریکا (یا ۹۴،۰۰۰،۰۰۰ TRY) تخمین زده می شود.

CBDC ساخت ژاپن ساخت لائوس

در ۷ فوریه، بانک جمهوری دموکراتیک خلق لائوس (PDR) و شرکت فین‌تک ژاپنی Soramitsu به طور مشترک یک اثبات مفهومی CBDC را در این کشور راه‌اندازی کردند. این پروژه که DLak (دیجیتال لائو کیپ) نام دارد، از یک مطالعه امکان سنجی برای زیرساخت پرداخت مبتنی بر بلاک چین در لائوس پیروی می کند که تکمیل آن یک سال طول کشید و توسط آژانس همکاری بین المللی ژاپن راه اندازی شد.

اثبات مفهوم ابتدا برای یک بانک تجاری صادر می شود، برای پرداخت در فروشگاه ها برای افراد ارسال می شود و توسط بانک جمهوری دموکراتیک خلق لائوس از بانک تجاری جمع آوری می شود.

به گفته بانک مرکزی لائوس، هدف از این مطالعه ارتقای شمول مالی، حواله‌های بین‌مرزی و سیستم‌های پرداخت است.

سورامیتسو توسط وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت دولت ژاپن برای انجام مطالعات امکان سنجی CBDC در چندین کشور از جمله لائوس، فیجی، ویتنام و فیلیپین انتخاب شد. این شرکت یک ارز دیجیتال برای بانک ملی کامبوج توسعه داده است و به طور فعال در آزمایش های اثبات مفهوم و پروژه های منبع باز برای شرکت های بزرگ ژاپنی مشارکت دارد.

رویداد راه اندازی مفهومی اثبات DLak.منبع: سورا کو

بایننس سپرده گذاری و برداشت دلار را به حالت تعلیق درآورد

بایننس است اعلام کرد از ۸ فوریه، ما به طور موقت تمام نقل و انتقالات بانکی دلار آمریکا به مشتریان بین المللی خارج از ایالات متحده را متوقف می کنیم. این شرکت می‌گوید تنها حدود ۰.۰۱ درصد از کاربران فعال ماهانه‌اش از گزینه فوروارد استفاده می‌کنند، اما همچنان اذعان می‌کند که تجربه کاربری ضعیف است. ”

به گفته بایننس، این تعلیق تنها بر نقل و انتقالات بانکی دلار آمریکا برای کاربران خارج از صرافی Binance.US تأثیر خواهد گذاشت و بر سایر روش‌های خرید یا فروش ارزهای دیجیتال تأثیری نخواهد داشت. اگرچه این شرکت دلیل خاصی ارائه نکرد، کوین تلگراف در ۲۲ ژانویه گفت که شریک بانکی SWIFT Binances، Signature Bank، اجازه می دهد تا انتقال SWIFT USD کمتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار برای محدود کردن قرار گرفتن آن در بخش کریپتو ممنوع شده است. گزارش شده است که صرافی به دنبال شرکای بانکی جدید است و قصد دارد آنها را در هفته های آینده به کاربران آسیب دیده اعلام کند.

داماس در چین سانسور شد

در ۲ فوریه، تنها یک روز پس از راه‌اندازی شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Damus، توسعه‌دهنده ادعا کرد که این برنامه از فروشگاه برنامه چینی حذف شده است زیرا حاوی محتوای غیرقانونی در چین است.پیام به توسعه دهندگان خواندن:

طبق CAC، برنامه شما شرایط ارزیابی امنیتی سرویس‌های اطلاعاتی مبتنی بر اینترنت را با ویژگی‌های افکار عمومی یا بسیج اجتماعی نقض می‌کند. اگر به این حذف یا اطلاعات اضافی در مورد قوانین و الزامات چین نیاز دارید، توصیه می کنیم مستقیماً با اداره فضای مجازی چین تماس بگیرید.

پیش از این، Damus به ۱۰ برنامه برتر رسانه های اجتماعی رایگان در فروشگاه App ایالات متحده رسیده بود.

این شبکه اجتماعی که در شبکه غیرمتمرکز Nostr فعالیت می کند، از سرورهای متمرکز استفاده نمی کند و بر کنترل کاربر و حفظ حریم خصوصی تاکید دارد. اگرچه این برنامه در چین ممنوع است، اما در هر نقطه از جهان در دسترس است. در ۷ فوریه، توسعه‌دهنده به ویژگی جدیدی اشاره کرد که به کاربران امکان می‌دهد ساتوشی، کوچک‌ترین ارزش بیت‌کوین (BTC) را بر اساس تعامل پست کسب کنند.

Huobi سکه بدهکار FTX را فهرست می کند

در ۵ فوریه، Huobi فهرست انحصاری توکن های FUD (FTX User Debt) صادر شده توسط DebtDAO را اعلام کرد. FUD یک توکن اوراق قرضه مبتنی بر Tron است که از طرف طلبکاران صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX با حجم انتشار اولیه و نقدینگی ۲۰ میلیون FUD و محدوده قیمت منصفانه ۰-۵ Tether (USDT) صادر شده است. به عنوان یک قرارداد با DebtDAO، دارندگان FUD پس از بازیابی پایگاه داده یا تایید بدهی واقعی بستانکار توسط FTX، حق دریافت پیشنهادات ثانویه و airdrops را دارند.

پس از ایردراپ، DebtDAO می گوید که بازپرداخت بدهی ۱:۱ را به دارندگان FUD انجام خواهد داد. جاستین سان، مشاور Huobi گفت، اما پس از افزایش قیمت به ۱۱۳ دلار، Huobi روز بعد گفت که برای حفظ برابری، ۱۸ میلیون توکن FUD را می سوزاند. ادعا کرد کاربران اولیه پس از رویداد نوشتن، ۱۰ برابر بازده دریافت کردند.

بایننس با خرید به کره جنوبی بازمی گردد

بلومبرگ در ۳ فوریه گزارش داد که بایننس اکثریت سهام صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی Gopax را به دست آورده است. شرایط معامله فاش نشد، اما کاربران گزارش کردند که حدوداً همزمان با اعلام این خبر، مبلغ ۱۴.۹۱ میلیون دلار (BUSD) از ابتکار بازیابی صنعت میلیارد دلاری Binances برداشته شده است.

بایننس قبلاً گفته بود که در سال ۲۰۲۱ از بازار کره جنوبی خارج می شود و دلیل آن استفاده کم و حجم معاملات کم است، اما برای کمک به مشتریان صرافی Gopax به بازار بازگشته است. در ماه نوامبر، پس از آنکه کارگزار جنسیس گلوبال به دلیل شرایط بی‌سابقه بازار، برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورد، Gopax برداشت‌ها و پرداخت‌های سود محصول غیرمتمرکز با بازده مالی GoFi را به حالت تعلیق درآورد. به عنوان بخشی از شرایط خرید، مدیر عامل Gopax، لی جون هنگ گزارش شده است که از سمت خود کناره گیری کرده و کل ۴۱.۲۲ درصد سهام خود را فروخته است.

مدیرعامل Gopax Lee Jun-haeng.منبع: Daumنویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا