اخبار ارز دیجیتال

چین تا سال ۲۰۲۵ استانداردهای ملی بلاک چین را ارتقا می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دولت چین فعالانه در حال پیگیری پیشرفت در بخش بلاک چین است و در حال حاضر قصد دارد استانداردهای توسعه این صنعت را تا سال ۲۰۲۵ ارتقا دهد.

علیرغم موضع سخت آن در قبال ارزهای دیجیتال، مقامات چینی به شدت صنعت فین تک را با تاکید بر فناوری بلاک چین توسعه داده اند.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT)، نهاد ناظر صنعت فین‌تک چین، در ۲۸ مارس گفت که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ استانداردهای توسعه فناوری بلاک چین را بهبود بخشد.

این اطلاعات از پیش‌نویس دستورالعمل منتشر شده در وب‌سایت این وزارتخانه به دست می‌آید که از «همه بخش‌ها» در مورد توسعه بلاک چین درخواست می‌کند.

چین قصد دارد سطح طراحی بلاک چین و سیستم استاندارد فناوری دفتر کل توزیع شده خود را در اواخر امسال روشن کند و قصد دارد تا ۲۸ آوریل اطلاعات بیشتری در مورد پیش نویس منتشر کند.

این توسعه مطابق با برنامه پنج ساله چین برای “توسعه اقتصادی و اجتماعی ملی جمهوری خلق چین و چشم انداز ۲۰۳۵” است که مهلتی را تا سال ۲۰۲۵ برای پیشرفت های فنی خاص تعیین می کند.

چنین پیشرفت‌هایی شامل صنعت دیجیتال می‌شود، جایی که بلاک چین به عنوان هدفی برای رشد قوی‌تر و بهبود کیفیت صنایعی مانند تجهیزات مخابراتی، قطعات الکترونیکی اصلی و نرم‌افزارهای کلیدی ذکر شده است.

مربوط: استان هاینان چین نظارت بر NFT ها را با پیشرفت آزمایشات یوان دیجیتال افزایش می دهد

در ماه فوریه، چین برنامه‌های خود را برای یک مرکز ملی تحقیقات بلاک چین اعلام کرد. هدف از ایجاد این مرکز، اتصال دانشگاه‌ها، توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارهای بلاک چین برای تحقیق در مورد فناوری هسته‌ای بلاک چین و توسعه صنعت است.

در سپتامبر ۲۰۲۲، دولت چین ادعا کرد که چین تقریباً ۸۴٪ از کل برنامه های بلاک چین ارسال شده در سراسر جهان را تشکیل می دهد. با این حال، مشخص شد که تنها ۱۹٪ از کل درخواست های ارسال شده تایید شده است.

با وجود این، صنعت بلاک چین فعال است. طبق یک کاغذ سفید ملی، چین در حال حاضر بیش از ۱۴۰۰ شرکت فعال در صنعت بلاک چین دارد.

مجله: آسیا اکسپرس: بازار NFT چینی، Moutai Metaverse محبوب اما باگی…

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا