اخبار ارز دیجیتال

چین کنترل صادرات مواد تولید تراشه هوش مصنوعی را تشدید می کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دولت چین برنامه هایی را برای محدود کردن صادرات محصولات گالیوم و ژرمانیوم که به شدت در تولید نیمه هادی ها استفاده می شود، اعلام کرده است.

دولت چین برنامه هایی را برای محدود کردن صادرات فلزات مورد استفاده در ساخت نیمه هادی ها، که عمدتاً در توسعه سیستم های هوش مصنوعی (AI) استفاده می شود، اعلام کرده است.

در 3 ژوئیه، وزارت بازرگانی چین بیانیه ای مشترک با اداره کل گمرک صادر کرد و بیان کرد که این مقررات با هدف حفاظت از منافع امنیت ملی است و برای صادرات برخی محصولات گالیوم و ژرمانیوم به مجوزهای صادر شده توسط دولت نیاز دارد. مجوز

این مقررات از اول اوت آغاز شد و شامل هشت محصول مرتبط با گالیم (آنتی مونید گالیم، آرسنید گالیم، گالیم فلزی، نیترید گالیم، اکسید گالیوم، فسفید گالیم، گالیم سلنید، آرسنید گالیم ایندیم) می شود.

همچنین شش محصول ژرمانیوم را پوشش می دهد: دی اکسید ژرمانیوم، بسترهای رشد همپای ژرمانیوم، شمش های ژرمانیوم، فلز ژرمانیوم، تتراکلرید ژرمانیوم، و فسفید ژرمانیوم روی.

گالیم یک فلز رایج در الکترونیک است که در کنار ترانزیستورها و لیزرها از نیمه رساناها بیشترین کاربرد را دارند. همچنین می توان از آن در ساخت ال ای دی استفاده کرد. ژرمانیوم همچنین در ساخت نیمه هادی ها به همراه سیستم های الکترونیکی حالت جامد و فیبر نوری استفاده می شود.

در این بیانیه آمده است کسانی که این گونه محصولات را بیش از حد یا بدون مجوز صادر کنند مجازات خواهند شد.

مربوط: شرکت هوش مصنوعی تحت حمایت دولت چین، سرویس رباتی را راه‌اندازی می‌کند که از ChatGPT فراتر می‌رود

طبق گزارش سال 2023 کمیسیون اروپا و انجمن مواد خام حیاتی اروپا (CRMA)، “تامین جهانی ژرمانیوم همچنان در چین متمرکز است.” CRMA همچنین گزارش می دهد که بیش از 80 درصد از گالیوم جهان از چین تامین می شود.

ایالات متحده در اکتبر 2022. تحریم هایی را اعمال کرده است که توسعه دهندگان چینی را از دسترسی به پیشرفته ترین نیمه هادی های بازار محروم می کند. اینها شامل تراشه A100 انویدیا و آخرین نسخه، H100 بود.

تراشه های انویدیا A800 و H800 هم اکنون در بازار چین موجود هستند. با این حال، به دلیل فناوری ضعیف، تنها می تواند از مدل های کوچک هوش مصنوعی پشتیبانی کند. گفته می شود شرکت های چینی به دنبال راه هایی برای رفع کمبود دسترسی هستند.

اکنون مقامات ایالات متحده در حال بررسی امکان محدود کردن بیشتر محدودیت های اعمال شده بر صادرات تراشه های هوش مصنوعی سطح بالا مورد نیاز برای تولید سیستم های قدرتمند هستند.

از زمان رونق هوش مصنوعی، انویدیا، غول نیمه هادی مورد علاقه، ارزش تراشه های خود را به شدت افزایش داده است. Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد تحولات اخیر چین با Nvidia تماس گرفت و آنها بلافاصله پاسخ دادند.

مجله: AI Eye: رزروهای سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد هستند، 3 استفاده عجیب از ChatGPT و افزونه‌های رمزنگاری

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا