اخبار ارز دیجیتال

یوان دیجیتال چین در کنار موارد استفاده جدید از قابلیت‌های قرارداد هوشمند برخوردار می‌شود

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) اخیرا شاهد موارد استفاده جدیدی مانند خرید اوراق بهادار و پرداخت‌های آفلاین بوده است.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) – یوان دیجیتال (eCNY) – برای ارائه عملکرد قرارداد هوشمند به همراه یک سری موارد استفاده جدید اعلام شده ارتقا یافته است.

بر اساس گزارش 17 ژانویه توسط رسانه محلی ارزهای دیجیتال 8btc، ویژگی قرارداد هوشمند در برنامه Meituan، یک برنامه چینی که خدمات خرده فروشی و تحویل غذا را ارائه می دهد، راه اندازی شد.

هنگامی که یک کاربر Meituan سفارشی را ارسال می کند و با کیف پول الکترونیکی CNY خود پرداخت می کند، یک قرارداد هوشمند برای جستجوی کلمات کلیدی و خرید اقلام برای سفارش ایجاد می شود. هنگامی که کاربر چیزی را در لیست کلمات کلیدی روز خریداری می کند، برای برنده شدن بخشی از جایزه، نقاشی را وارد می کنیم.

این جایزه سهمی از “پاکت قرمز” شناخته شده محلی است. هونگبائو با 8888 یوان، ارزش آن کمی بیش از 1300 دلار است.

هونگبائو بسته کوچکی که به طور سنتی برای دادن پول در طول سال نو چینی به نشانه خوش شانسی استفاده می شود.

یک کاربر در حال آماده شدن برای ارسال یک بسته قرمز دیجیتال در برنامه پیام رسانی WeChat است. تصویر: یوتیوب

دسامبر گذشته، اپلیکیشن کیف پول e-CNY امکان ارسال پاکت های قرمز دیجیتالی را برای پذیرش پیش از سال نو چینی در 22 ژانویه برای کاربران معرفی کرد.

روش های جدید برای استفاده از یوان دیجیتال

علاوه بر آخرین پیشرفت ها، برنامه های جدید برای e-CNY نیز در چند روز اخیر اضافه شده است.

بر اساس گزارش 16 ژانویه از China Securities Journal، e-CNY برای اولین بار برای خرید اوراق بهادار استفاده شد. سرمایه گذاران همچنین می توانند از CBDC برای خرید اوراق بهادار در برنامه تلفن همراه Soochow Securities، یک شرکت کارگزاری محلی، استفاده کنند.

گزارش 11 ژانویه از Yicai Global گفت که به‌روزرسانی یک برنامه کیف پول دیجیتال یوان اکنون به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از تلفن‌های اندرویدی خود پرداخت‌های بدون تماس انجام دهند، حتی اگر دستگاه اینترنت یا برق نداشته باشد.

استفاده های جدید از یوان دیجیتال در حالی است که چین با نرخ پذیرش CBDC دست و پنجه نرم می کند.

مربوط: مشاور سابق BoE می گوید که CBDC ارزش هزینه ها و خطرات را ندارد

غیرعادی نبود که یکی از مقامات سابق بانک مرکزی چین، بانک خلق چین (PBOC)، در دسامبر 2022 علناً اعتراف کرد که یوان دیجیتال “کم استفاده” و “بسیار غیرفعال” است. اضافه. ایده آل. “

در 10 ژانویه، PBOC برای اولین بار e-CNY را در گزارش گردش ارز خود گنجاند و نشان داد که CBDC حدود 0.13٪ از گردش 10.47 تریلیون یوان (1.54 تریلیون دلار) در پایان سال 2022 را تشکیل می دهد.

نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا