اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی چین یوان دیجیتال را در گزارش گردش ارز گنجانده است

۱۳.۶۱ میلیارد e-CNY معادل حدود ۰.۱۳ درصد از ۱۰.۴۷ تریلیون یوان در گردش در پایان سال ۲۰۲۲ است.

بانک خلق چین (PBoC) شروع به استفاده از e-CNY، ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور، در گزارش‌هایی برای اندازه‌گیری مقدار ارز در گردش کرده است.

طبق گزارش آمار مالی ۲۰۲۲ که در ۱۰ ژانویه منتشر شد، PBoC تا ۳۱ دسامبر ۱۳.۶۱ میلیارد دلار یوان دیجیتال در گردش داشت (حدود ۲ میلیارد دلار در زمان انتشار). ارزهای در گردش در دسامبر ۲۰۲۲ با نرخ ۱۵.۳ درصد افزایش یافت و حجم گسترده پول ۲۶۶.۴۳ تریلیون یوان گزارش شد.

بانک خلق چین گزارش داد که افزودن یوان دیجیتال به اعداد منجر به “تغییر قابل توجهی” در رشد نشده است. ۱۳.۶۱ میلیارد e-CNY معادل حدود ۰.۱۳ درصد از ۱۰.۴۷ تریلیون یوان در گردش در پایان سال ۲۰۲۲ است.

چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، یکی از اولین کشورهایی بود که آزمایشات CBDC را در شهرها و مناطق خاص آغاز کرد، با ورزشکاران خارجی در المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ در فوریه. پروژه شما اکنون در دسترس است. با این حال، به گفته یکی از مدیران سابق تحقیقات PBoC، استفاده دیجیتال فعلی کم است. از زمان معرفی e-CNY در آوریل ۲۰۲۰، ارزش معاملات تا اکتبر ۲۰۲۲ به حدود ۱۴ میلیارد دلار رسیده است.

مربوط: قانونگذاران هنگ کنگ می خواهند CBDC را به یک استیبل کوین با ویژگی های DeFi تبدیل کنند

بانک مرکزی برنامه‌های خود را برای گسترش معرفی e-CNY به استان‌های گوانگدونگ، جیانگ سو، هبی و سیچوان «در زمان مناسب» در سپتامبر ۲۰۲۲ اعلام کرده است. با این حال، نه PBoC و نه مقامات دولتی چین استراتژی ای برای گسترش CBDC ها در سراسر ۱.۴ میلیارد نفر جمعیت چین ارائه نکرده اند.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا