اخبار ارز دیجیتال

کیف پول‌های CBDC چین برای تشویق به پذیرش به سنت‌های قدیمی متکی هستند

با افزایش پرداخت های دیجیتال، روش سنتی چینی برای هدیه دادن پول مجازی شده و به اپلیکیشن کیف پول دیجیتال renminbi آورده شده است.

اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال چین (CBDC) قابلیتی را معرفی کرده است که به کاربران امکان می دهد در یک نسخه الکترونیکی از “بسته قرمز” سنتی در تلاش برای جذب کاربران جدید، پول ارسال کنند.

طبق گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست در تاریخ ۲۶ دسامبر، ویژگی جدید در آخر هفته حدود یک ماه قبل از سال نوی چینی در ۲۲ ژانویه منتشر شد.

به نام “بسته قرمز” هونگبائو در چین به طور سنتی برای دادن پول به نشانه خوش شانسی در سال نو چینی و جشن های دیگر استفاده می شود. استفاده رو به رشد از پرداخت های دیجیتال منجر به ارائه پاکت های قرمز مجازی توسط سرویس های محلی محبوب مانند WeChat Pay و Alipay شده است.

طبق گزارش‌ها، برنامه e-CNY بسته‌های قرمز رنگ را فقط برای یک نفر ارسال می‌کند یا برای گروهی از افرادی که مبالغ تصادفی را از هر دو استخر WeChat Pay و WeChat Pay دریافت می‌کنند، یک “قرعه‌کشی خوش شانس” ترتیب می‌دهد. Alipay نیز ویژگی مشابهی دارد.

شما می توانید پوشش بسته ای را انتخاب کنید که جشن های سال نو و تولد و آرزوهای “شکوفایی چین” را بیان می کند.

تراکنش‌های یوان دیجیتال در ۱۰ اکتبر از آستانه ۱۴ میلیارد دلار (۱۰۰ میلیارد RMB) عبور کردند که تنها ۱۴ درصد افزایش نسبت به ۱۲ میلیارد دلار (۸۷.۶ میلیارد یوان) گزارش شده توسط بانک خلق چین در پایان سال ۲۰۲۱ باقی مانده است.

مربوط: چین ایده «یوان آسیایی» را برای کاهش اتکا به دلار آمریکا مطرح می کند

بر اساس گزارش ۱۸ دسامبر از China Labor Daily، مسیر e-CNY به شهرهای Jinan، Nanning، Fangchengang و Kunming گسترش خواهد یافت. این آزمایش قبلاً در ماه سپتامبر به چهار استان، از جمله گوانگدونگ، پرجمعیت ترین استان، گسترش یافته بود.

علیرغم گسترش سریع آزمایش‌های دولتی، آخرین پایگاه کاربر گزارش‌شده برای کیف پول‌های الکترونیکی renminbi ژانویه ۲۰۲۲ بود که ۲۶۱ میلیون کاربر کیف‌پول‌های دیجیتال را راه‌اندازی کردند.

به نظر می رسد دولت چین باید از WeChat Pay و Alipay برای تقویت پذیرش یوان دیجیتال استفاده کند.

هر دو سرویس e-CNY را می پذیرند و طبق گزارش های مالی، وی چت در سه ماهه سپتامبر ۱.۳ کاربر فعال ماهانه داشت، در مقایسه با کاربران فعال سالانه Alipay در سال مالی منتهی به ۱۷ اوت ۲۰۲۰. این تعداد از ۱ میلیارد فراتر رفت.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا