اخبار ارز دیجیتال

چین پارک صنعتی را در شنژن برای توسعه دیجیتال RMB CBDC افتتاح کرد

دولت ساکنان جدید را تشویق می کند تا راه حل های پرداخت، قراردادهای هوشمند، کیف پول های سخت و تبلیغات یوان دیجیتال را توسعه دهند.

بر اساس گزارش رسانه های چینی، در 11 اکتبر، چین یک پارک صنعتی اختصاص داده شده برای توسعه اکوسیستم یوان دیجیتال افتتاح کرد. این اولین پارک اختصاص داده شده به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است که با نام e-CNY نیز شناخته می شود.

این پارک صنعتی در منطقه لوهو، شهر شنژن، در مجاورت هنگ کنگ واقع شده است. با 9 ساکن باز است. بر اساس گزارش ها، دولت منطقه “10 ابتکار برای ترویج توسعه” اکوسیستم دیجیتال renminbi، از جمله راه حل های پرداخت، قراردادهای هوشمند، کیف پول های سخت، و ترویج renminbi دیجیتال را اعلام کرد.

به مستاجران مشوق هایی مانند اجاره رایگان تا سه سال ارائه می شود. بانک های تجاری می توانند با استقرار در آنجا تا 20 میلیون یوان (2.7 میلیون دلار) و استارتاپ ها تا 50 میلیون یوان (6.9 میلیون دلار) دریافت کنند. کل حمایت های دولتی 100 میلیون یوان (13.7 میلیون دلار) تعیین شده است. ما همچنین وام هایی با نرخ بهره رقابتی ارائه می دهیم.

مطالب مرتبط: شهر شنژن 30 میلیون ین دیجیتال دیجیتال رایگان را برای تحریک هزینه های مصرف کننده در اختیار شما قرار می دهد

برخی از اولین ساکنان پارک عبارتند از Hengbao، Wuhan Tianyu Information، Lakala Payment و غیره. Hengbao و Tianyu کارت های پرداخت و سایر محصولات تولید می کنند. لاکالا یک پردازشگر پرداخت و شریک ویزا است.

Zeng Zhaoxiang، معاون اداره اطلاعات ووهان تیانیو، به چاینا دیلی گفت:

امیدواریم بتوانیم در زنجیره صنعتی به هم افزایی دست یابیم و به طور مشترک توسعه پارک را ارتقا دهیم.

چین اقداماتی را برای ترویج استفاده از رنمینبی دیجیتال انجام داده است که به طور رسمی در مرحله آزمایشی قرار دارد. 26 شهر در آزمایشی شرکت می کنند و CBDC توسط 5.6 میلیون بازرگان پذیرفته شده است. انتظار می‌رود این تعداد به لطف مشوق‌های دولت و پیشرفت‌های فناوری به طور پیوسته افزایش یابد.

اپلیکیشن دیجیتال RMB اخیرا این گزینه را برای گردشگران اضافه کرده است که از Visa و Mastercard برای افزودن به کیف پول خود استفاده کنند. با وجود این، پذیرش با 261 میلیون کیف پول دیجیتال RMB تا سال 2022 کند در نظر گرفته می شود.

مجله: دلیل واقعی جنگ کریپتو چین، اشتباه شرم آور قاضی 3AC: آسیا اکسپرس


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا