اخبار ارز دیجیتال

چین تبادل داده را با استفاده از بلاک چین آغاز کرد

دوره های اندرو تیت

این پلتفرم خرید و فروش داده های Web3 را بین شرکت ها تسهیل می کند. Alibaba Cloud و Huawei از جمله شرکت های شرکت کننده هستند.

یک تبادل داده جدید با فناوری بلاک چین توسط مقامات دولتی در جریان اجلاس هانگژو 2023 در هانگژو چین اعلام شد. بیش از 300 شرکت از جمله Alibaba Cloud و Huawei در اولین صرافی شرکت کردند.

بر اساس گزارش های خبری محلی در 23 اوت، تبادل اطلاعات جدید هانگژو از فناوری دفتر کل توزیع شده برای تسهیل تجارت داده های فناوری اطلاعات شرکت ها استفاده خواهد کرد. مقامات می گویند این پلت فرم تضمین می کند که تراکنش های ارزی تغییرناپذیر و قابل ردیابی هستند. چن چون، مدیر موسسه ملی امنیت داده های بلاک چین، اظهار داشت:

“[The Hangzhou Data Exchange] از بلاک چین تحقیقاتی، محاسبات حریم خصوصی و سایر فناوری‌ها برای دستیابی به اشتراک‌گذاری قابل اعتماد و استفاده مؤثر از داده‌ها در بخش‌ها و مناطق تحت حفاظت از امنیت و حریم خصوصی داده‌ها استفاده کنید. “

در سال 2022، بخش اقتصاد دیجیتال هانگژو از 500 میلیارد یوان (69 میلیارد دلار) فراتر خواهد رفت که تقریباً 27 درصد از تولید ناخالص داخلی شهر را تشکیل می دهد.

علیرغم سرکوب شرکت های خصوصی بلاک چین در بیشتر سال، چین همچنان در حمایت خود از تلاش های بلاک چین تحت کنترل دولت استوار است.

در اولین افتتاحیه کنفرانس سازمان همکاری شانگهای (SCO) در سال 2023، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین گفت که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نقش مهمی در “افزایش سهم پرداخت های ارز محلی در کشورهای سازمان همکاری شانگهای” ایفا می کنند. بیش از 100 میلیون یوان (13.8 میلیون دلار) یوان دیجیتال CBDC اخیراً برای تحریک مصرف داخلی به ساکنان چین داده شد.

با این حال، همه تلاش ها موفقیت آمیز نبوده است. در 28 دسامبر 2022، کوین تلگراف گزارش داد که به نظر می رسد این کشور در مراحل پایانی راه اندازی یک صرافی توکن غیرقابل تعویض داخلی، CDEX است. این پلتفرم در زمان انتشار هنوز در حال توسعه است.

مجله: دلیل واقعی جنگ رمزنگاری چین، اشتباه شرم آور قاضی 3AC

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا