اخبار ارز دیجیتال

چین برای اولین بار در اخبار جعلی ایجاد شده در ChatGPT: گزارش دستگیر شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک پوستر اخبار جعلی برای اولین بار در چین به دلیل استفاده از پلتفرم هوش مصنوعی ChatGPT دستگیر شد.

این مظنون که فقط “هنگ” نام داشت، توسط مقامات محلی در استان گانسو چین به ظن استفاده از ChatGPT برای ایجاد مقالات جعلی بازداشت و دستگیر شد.

بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، هونگ پس از کشف مقالات غیرمستند درباره حادثه قطار توسط مجریان قانون در 18 آوریل بازداشت شد.

دستگیری هونگ پس از آن صورت گرفت که کارشناسان امنیت سایبری متوجه شدند که حداقل 20 حساب به طور همزمان اخبار جعلی را در یک سایت وبلاگ محبوب که توسط شرکت فناوری چینی بایدو میزبانی می شد، ارسال می کردند.

قوانین چین در مورد استفاده از رسانه‌های اجتماعی یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین جهان در نظر گرفته می‌شود. پلیس گفت که هونگ یک قانون را نقض کرده است که «ایجاد مشکل از طریق دعوا کردن» را ممنوع می‌کند، یک قانون کلی که به طور خاص انتشار اخبار جعلی و شایعات در اینترنت را پوشش می‌دهد.

در صورت متهم شدن، طبق قوانین عادی، هانگ با پنج سال زندان مواجه خواهد شد. با این حال، اگر دادگاه جرم را شنیع تشخیص دهد، طبق مقررات تمدید شده قانون برای جرائمی که به ویژه جدی تلقی می شوند، می توانید به 10 سال زندان محکوم شوید.

سرویس ChatGPT در حال حاضر در چین ممنوع است، اما استفاده از آن می تواند توسط یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبهم شود.

مربوط: چین در حال توسعه هوش مصنوعی بدون تراشه های آمریکایی است.

خدمات مشابه هوش مصنوعی (AI) بومی مانند Tongyi Qianwen از Alibaba، یک مدل هوش مصنوعی مولد اخیرا اعلام شده که برای پاسخگویی به سوالات به زبان انگلیسی و چینی آموزش دیده است، تاییدیه دولت چین را دریافت کرده است. با این حال، همانطور که Cointelegraph در اواسط آوریل گزارش داد، هنوز مشخص نیست که آیا Tongyi Qianwen همان خلاقیت ChatGPT را خواهد داشت یا خیر.

فقدان یک مدل هوش مصنوعی مولد قوی در چین گواهی بر صحنه فناوری چین است، به‌ویژه در تجارت فین‌تک و ارزهای دیجیتال، جایی که استفاده از ChatGPT و محصولات ساخته‌شده بر روی GPT API OpenAI در حال افزایش است. می‌تواند اثرات دلخراشی در این زمینه داشته باشد. از

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا