اخبار ارز دیجیتال

چین در حال توسعه هوش مصنوعی بدون تراشه های ایالات متحده است: در اینجا چگونه است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تحریم‌های ایالات متحده دسترسی چین به آخرین فناوری تراشه برای توسعه هوش مصنوعی را محدود کرده است، اما این مانع شرکت‌های محلی از انجام این کار نخواهد شد.

رقابت برای ایجاد هوش مصنوعی (AI) همچنان ادامه دارد و چین به دلیل تحریم‌های فعلی، بدون استفاده از آخرین فناوری ایالات متحده، توسعه هوش مصنوعی داخلی را پیش می‌برد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، شرکت های چینی در حال تحقیق در مورد تکنیک های هوش مصنوعی برای توسعه هوش مصنوعی از طریق ترکیبی از نیمه هادی ها و تراشه های ضعیف تر هستند تا از تکیه بر یک نوع سخت افزار اجتناب کنند.

محققان و تحلیلگران بر این باورند که ایجاد جایگزین هایی برای چنین تراشه هایی برای شرکت های فناوری چینی دشوار خواهد بود، اما بر اساس این گزارش، برخی آزمایش ها “امیدبخش” را نشان داده اند.

تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده علیه چین در اکتبر ۲۰۲۲ مانع از دسترسی شرکت های چینی به پیشرفته ترین تراشه های موجود در بازار شده است. این شامل تراشه A100 انویدیا و آخرین نسخه آن، H100 است که محبوب ترین گزینه در صحنه توسعه هوش مصنوعی است.

در حال حاضر، بازار چین به تراشه های انویدیا A800 و H800 دسترسی دارد که تنها قادر به مدل های کوچک هوش مصنوعی هستند.

در ماه آوریل، غول تجارت الکترونیک چینی علی بابا اعلام کرد که در «آینده ای نزدیک» یک رقیب ChatGPT راه اندازی خواهد کرد که آن را Tongyi Qianwen می نامد. علی بابا قصد دارد ربات‌های چت را در طیف وسیعی از برنامه‌ها، از جمله پیام‌رسان محل کار DingTalk، ادغام کند.

مربوط: نظرسنجی: استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی باعث نگرانی ۷۰ درصد از بزرگسالان ژاپنی شده است

ChatGPT زاییده فکر شرکت آمریکایی OpenAI است. اما حتی در میان شرکت های محلی در ایالات متحده، مسابقه ای برای ایجاد بهترین و قدرتمندترین سیستم های هوش مصنوعی در جریان است.

مایکروسافت اخیراً مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را برای چت ربات موجود خود بینگ و مرورگر وب Edge منتشر کرده است که گفته می‌شود رقیب ChatGPT است. علاوه بر این، گفته می‌شود که DeepMind، بازوی هوش مصنوعی گوگل، در حال تغییر ساختار برای ارائه آخرین پیشرفت هوش مصنوعی خود است.

مقامات چینی از بررسی اجباری آتی کلیه خدمات هوش مصنوعی مولد منتشر شده در این کشور قبل از اجازه فعالیت عمومی خبر داده اند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و با ارزهای دیجیتال به انسان ها انگیزه دهیم

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا