اخبار ارز دیجیتال

چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شود: آسیا اکسپرس

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، همکاری های CBDC را در سازمان همکاری شانگهای گسترش می دهد، هزینه های صدور مجوز ارزهای دیجیتال هنگ کنگ به شدت افزایش می یابد و چندین زنجیره دوباره هک می شوند.

رئیس جمهور چین Sils CBDC

در 4 ژوئیه، شبکه دولتی چین، شین هوا، متن سخنرانی رئیس جمهور شی جین پینگ در نشست سران سازمان همکاری شانگهای (SCO) را منتشر کرد. سازمان همکاری شانگهای یکی از بزرگترین سازمان های منطقه ای جهان برای همکاری های سیاسی، اقتصادی و امنیتی است که توسط چین و روسیه در سال 2001 تاسیس شد.

شی در سخنرانی خود از ایران به عنوان یک عضو کامل استقبال کرد و از اقدام بلاروس برای پیوستن به آن قدردانی کرد. وی همچنین درباره اهمیت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) گفت:

طرف چینی پیشنهاد افزایش سهم تسویه ارزهای محلی در کشورهای سازمان همکاری شانگهای، گسترش همکاری ارزهای دیجیتال مستقل و ترویج ایجاد بانک توسعه سازمان همکاری شانگهای را دارد.

در ژانویه، بانک خلق چین گزارش داد که 13.61 میلیارد یوان دیجیتال (e-CNY) CBDC در گردش است که معادل حدود 0.13 درصد از عرضه ارز است. از آن زمان، استفاده از CBDC به ابتکار «یک کمربند، یک جاده» کشور، ایردراپ‌های مختلف مصرف‌کننده و حتی روش‌های پرداخت حمل‌ونقل روزمره گسترش یافته است. اما کارشناسان هشدار می‌دهند که این ارز علیرغم ادامه تبلیغات، در حال تلاش برای افزایش سرعت است.

خبرگزاری محلی East Money در 10 ژوئیه گزارش داد که سیم کارت های مرتبط با e-CNY CBDC به زودی در دسترس مصرف کنندگان چینی قرار خواهند گرفت. کیف پول دیجیتال e-CNY CBDC در خود سیم کارت تعبیه شده است و به افراد این امکان را می دهد تا قبوض تلفن خود را از طریق دستگاه های POS حتی زمانی که تلفن همراه آنها خاموش است پرداخت کنند.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ (CCTV) در اجلاس همکاری شانگهای

هزینه مجوز ارز دیجیتال هنگ کنگ به 100 میلیون دلار هنگ کنگ افزایش می یابد

طبق گزارش 5 ژوئیه Tencent News، مجموع هزینه های نیروی کار، مواد و فناوری مربوط به دریافت مجوز مبادله ارز مجازی هنگ کنگ از زمان راه اندازی مجوز در 1 ژوئن، بالغ بر 100 میلیون دلار هنگ کنگ (12.77 میلیون دلار هنگ کنگ) بوده است.

اما حتی با وجود زیرساخت‌های موجود، خودی‌ها می‌گویند درخواست‌های مجوز می‌توانند رد شوند یا در صورت تایید مجوز، فرصت‌های تجاری ممکن است از بین بروند. تنسنت نیوز نوشت:

تیمی که هنگ کنگ را ترک کرد ماه گذشته در مالزی مستقر شد. در مرکز یک شهر محلی، می توانید یک فضای کاری در طبقه بزرگ را با 60000 یوان (حدود 8296 دلار) در ماه اجاره کنید، و مهندسان IT بسیار ارزانی در محلی وجود دارند. تیم های مهاجر بر این باورند که انجام پروژه های رمزنگاری در آسیای جنوب شرقی در مقایسه با هنگ کنگ سودمندتر است.

همه صرافی های ارز دیجیتال هنگ کنگ باید مجوزهای نظارتی دریافت کنند یا تا اواسط سال آینده فعالیت خود را در استان های خود متوقف کنند. از زمان اعلام این خبر، صرافی هایی مانند Huobi، OKX، BitgetX، Hashkey Pro و Gate.io همگی برای مجوز در هنگ کنگ درخواست داده اند.

همچنین بخوانید
ویژگی

وال استریت ترس خود را از بیت کوین از دست می دهد، زیرا ماشین های چاپ پول از بین می روند

ویژگی

باز کردن قفل بازار فرهنگی با بلاک چین: نام تجاری Web3 و رنسانس غیرمتمرکز

پروتکل زنجیره متقابل چین دوباره هک شد

در 7 جولای، توسعه دهندگان پروتکل پل زنجیره ای چینی Multichain اشتراک گذاری “سرویس چند زنجیره ای در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است و تمام تراکنش های پل در زنجیره مبدا گیر می کنند. هیچ تاریخی برای از سرگیری آن تعیین نشده است. لطفاً در حال حاضر از سرویس پل چند زنجیره ای استفاده نکنید.” هشدار داد بیش از 126 میلیون دلار پول از چند زنجیره به بیرون درز کرد.

Circle بلافاصله 63 میلیون دلار سکه USD (USDC) را به ظن وجوه سرقت شده مسدود کرد، در حالی که Tether (USDT) 2.5 میلیون دلار USDT را مسدود کرد. Changpeng Chao، مدیر عامل صرافی رمزارز بایننس، گفت که این شرکت مدتی پیش تمام سرمایه خود را برداشت کرده بود، بنابراین هک بر کاربران تأثیری نداشت.

CZ توییتر

به نظر می رسد که افراد بدخواه وجود دارند نقض شده است ما یک کلید خصوصی برای پروتکل ایجاد کردیم و سپس دارایی های پروتکل را به جای دیگری منتقل کردیم، اما تا 10 ژوئیه طول کشید تا وجوه یک کلید دیگر ایجاد کنند. حرکت، یک آدرس کیف پول با نام “Fake_Phishing183873” 10.2 میلیون USDT و 67.76 بیت کوین پیچیده (wBTC) را از یک آدرس چند زنجیره ای دریافت کرد. مدت کوتاهی پس از هک، قیمت توکن چند زنجیره ای 20 درصد از بالاترین میزان خود کاهش یافت و در حال حاضر با قیمت 2.62 دلار به ازای هر سکه معامله می شود.

Multichain در جولای 2021 به مبلغ 7.9 میلیون دلار از طریق یک اکسپلویت کلید خصوصی دیگر هک شد. جالب اینجاست که ژائو جون، مدیرعامل Multichain نزدیک به دو ماه است که از زمانی که شایعاتی مبنی بر دستگیری وی توسط پلیس چین در ماه می منتشر شد، مفقود شده است. تقریباً در همان زمان، کاربران زمان‌های تراکنش طولانی غیرمعمول را برای تراکنش‌های زنجیره‌ای پس از ارتقای اخیر گره‌های باطن گزارش کردند. در حال حاضر در مجموع 1.26 میلیارد دلار در این پروتکل قفل شده است.

Multichain یکی از بزرگ‌ترین پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل قبل از شروع بازار خرس کریپتو در سال 2022 بود.
Multichain یکی از بزرگ‌ترین پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل قبل از شروع بازار خرس کریپتو در سال 2022 بود. (دیفی راما)

سنگاپور سرکوب فعالیت ارزهای دیجیتال را تشدید می کند

مقامات پولی سنگاپور (MAS) از ارائه دهندگان رمز پرداخت دیجیتال (DPT) می خواهند تا دارایی های مشتریان خود را در تراست های قانونی تا پایان سال سپرده گذاری کنند. علاوه بر این، DPTها از ارائه خدمات وام یا سهامداری ارز دیجیتال به سرمایه گذاران خرد منع شده اند. MAS می نویسد:

“این اقدامات پس از رایزنی های عمومی در اکتبر 2022 در مورد اقدامات نظارتی برای افزایش حمایت از سرمایه گذار و یکپارچگی بازار در خدمات DPT معرفی خواهد شد. حمایت گسترده ای دریافت کرد.”

خدمات وام‌دهی و سهام ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاران نهادی و معتبر همچنان مجاز خواهد بود. با وجود مقررات جدید، MAS گفت: «اگرچه الزامات انزوا و ذخیره‌سازی خطر از دست دادن دارایی‌ها را برای مشتریان به حداقل می‌رساند، اما مصرف‌کنندگان همچنان در صورت ورشکستگی ارائه‌دهنده خدماتشان با تأخیر قابل‌توجهی در بازیابی دارایی‌های خود مواجه می‌شوند.» او هشدار داد. رگولاتورها تا 3 آگوست فرصت دارند نظر عمومی را در مورد تغییرات قوانین پیشنهادی درخواست کنند.

صرافی کریپتو تایلند 17.1 میلیون دلار افزایش می دهد

بر اساس پرونده اخیر، صرافی ارز دیجیتال تایلندی Bitkubu 9.22 درصد از سهام را به ارزش 600 میلیون بات (17.1 میلیون دلار) به شرکت تایلندی Asphia Innovations PLC فروخت. طی این معامله، مشخص شد که بیت‌کوب 31.9 میلیارد بات (910 میلیون دلار) دارایی و سپرده مشتریان و 31.4 میلیارد بات (890 میلیون دلار) بدهی دارد. این شرکت در سه ماهه اول سال 2023، مجموع سود ناخالص 314.87 میلیون بات (8.97 میلیون دلار) را ثبت کرد.

Bitkub بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال تایلند است که در سال 2021 نزدیک به 90 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. بانک تجاری سیام مستقر در تایلند قبلاً قراردادی را برای خرید 51 درصد از سهام این شرکت به مبلغ 17.85 میلیارد بات (510 میلیون دلار) در همان سال امضا کرده بود. با این حال، این بانک در آگوست 2022 این معامله را لغو کرد. کل دارایی‌های بیت‌کوب از 31 دسامبر 2021 تا 31 دسامبر 2022 64 درصد کاهش یافت.

شرکت ژاپنی بازی های ویدیویی وارد بازی های بلاک چین می شود

شرکت توکن غیرقابل تعویض کره جنوبی Line Next در 10 ژوئیه اعلام کرد که تفاهم نامه ای را با غول بازی های ویدیویی ژاپنی سگا برای بازسازی یکی از بازی های کلاسیک سگا در پلتفرم بازی Web3 این شرکت، Game Dosi، امضا کرده است.

بازی Dosi که از ماه می شروع به کار کرد، در حال حاضر دارای شش عنوان است که از جمله آنها می‌توان به بازی خود «Project GD» اشاره کرد. از طریق پلتفرم، بازیکنان می توانند قهرمانان NFT را بخرند و بفروشند و بازیکنان دیگر را به چالش بکشند.

سگا که در سال 1960 تأسیس شد، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی‌های ویدیویی ژاپن با فروش سالانه بازی‌های ویدیویی حدود 2 میلیارد دلار است. نمادین ترین فرنچایز آن است جوجه تیغی را سونیک کنید، که به عنوان طلسم شرکت نیز عمل می کند.

تصویر بازی دوشی NFT (توئیتر)نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا