اخبار ارز دیجیتال

گزارش: چین میلیون‌ها دلار در یوان دیجیتال برای تقویت پذیرش می‌دهد

چندین دولت شهری چین میلیون‌ها دلار e-CNY را برای افزایش مصرف فصل تعطیلات ارائه می‌کنند.

میلیون ها دلار ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) در طول سال نو چینی در سراسر چین توزیع می شود تا پذیرش آن افزایش یابد.

گلوبال تایمز، نسخه انگلیسی روزنامه دولتی People’s Daily در ۶ فوریه گزارش داد که حدود ۲۰۰ “فعالیت” e-CNY در سراسر کشور در طول دوره تعطیلات راه اندازی شد.

این «فعالیت‌ها» برای «ترویج مصرف» انجام شد و اولین مورد از زمانی است که دولت اخیراً محدودیت‌های COVID-19 را کاهش داده است.

گزارش شده است که چندین شهر ۲۶.۵ میلیون دلار (معادل ۱۸۰ میلیون یوان) CBDC در برنامه هایی مانند یارانه و کوپن مصرف ارائه کردند.

یکی از نمونه های خروجی ارائه شده شامل دولت محلی شنژن بود که بیش از ۱۴.۷ میلیون دلار (۱۰۰ میلیون یوان) را به صورت e-CNY برای یارانه دادن به صنعت پذیرایی شهر اهدا کرد.

یک کد QR (محو) برای پرداخت با رنمینبی دیجیتال در یک فروشگاه چینی ظاهر می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد کد را اسکن کرده و از e-CNY برای پرداخت هزینه کالاها استفاده کنند. سس

طبق گزارش روز ۱ فوریه چاینا دیلی، شهر هانگژو کوپن های یوان الکترونیکی ۱۲ دلاری (۸۰ یوان) را برای هر ساکن در ۱۶ ژانویه صادر کرد که در مجموع حدود ۵۹۰۰۰۰ دلار (۴ میلیون یوان) بود.

برخی از این ابتکارات در میان ساکنان بسیار محبوب شده است.

گلوبال تایمز با استناد به داده‌های پلتفرم تجارت الکترونیک Meituan، می‌گوید E-CNY که توسط دولت شهرداری هانگژو به جشن سال نو داده شده بود، توسط ساکنان در عرض ۹ ثانیه خرج شد.

مربوط: مشاور سابق بانک چین از پکن می‌خواهد تا در مورد ممنوعیت کریپتو بازنگری کند

در ماه های اخیر، دولت اهداف و عملکردهای دیگری را برای ترویج استفاده از CBDC وضع کرده است.

در ۱ فوریه، مقامات حزب حاکم سوژو یک شاخص عملکرد کلیدی موقت برای انجام معاملات یوان الکترونیکی به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار (۲ تریلیون یوان) تا پایان سال ۲۰۲۳ تعیین کردند.

با توجه به اینکه در اکتبر ۲۰۲۲، دو سال پس از راه اندازی CBDC، حجم تراکنش تجمعی رنمینبی الکترونیکی از ۱۴ میلیارد دلار (۱۰۰ میلیارد RMB) فراتر رفت، این هدف بلندپروازانه است.

در اواخر دسامبر سال گذشته، در تلاش برای جذب کاربران جدید، اپلیکیشن کیف پول e-CNY قابلیت ارسال «بسته‌های قرمز» را به نام «بسته‌های قرمز» معرفی کرد. هونگبائو در چین از آن برای دادن پول در فصل تعطیلات استفاده می شود.

اپلیکیشن Wallet در اوایل ژانویه به‌روزرسانی شد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از تلفن‌های اندرویدی خود پرداخت‌های بدون تماس انجام دهند، حتی اگر دستگاه اینترنت یا برق نداشته باشد.

در ماه دسامبر، رئیس سابق بانک مرکزی چین، نتایج آزمایش یوان الکترونیکی را “آرمان” خواند و اعتراف کرد که “نرخ استفاده پایین و بسیار غیرفعال بود.”

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا