🚨 اخبار ارز دیجیتال

چین می تواند از RMB Stablecoin از طریق CBDC سود ببرد – مدیر عامل Circle


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چین ممکن است استفاده از ارزهای رمزپایه را ممنوع کند، اما استیبل کوین ها ممکن است در محبوبیت ارز خود نقش داشته باشند.

چین مدت‌هاست که درهای خود را به روی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز بسته است، اما جرمی آلر، مدیر عامل Circle معتقد است که استیبل کوین‌ها می‌توانند در پذیرش یوان دیجیتال چین نقش داشته باشند.

در مصاحبه ای با ساوت چاینا مورنینگ پست، آلر، که ریاست ناشر استیبل کوین USDC (USDC) را بر عهده دارد، گفت که برای چین، استیبل کوین مبتنی بر رنمینبی (RMB) بهترین راه برای ترویج پذیرش آن است. ارز خود را پیشنهاد کرد که یک سکه می تواند بهترین شرط باشد.

در نهایت، اگر دولت چین بخواهد آزادانه‌تر از رنمینبی در تجارت و تجارت جهانی استفاده کند، یک استیبل کوین به جای یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راهی برای انجام آن خواهد بود.

چین از سال ۲۰۲۱ استفاده از ارزهای دیجیتال را سرکوب خواهد کرد، در حالی که در آزمایش، آزمایش و صدور یوان دیجیتال CBDC (e-CNY) پیشگام است. از ژانویه ۲۰۲۳، دولت چین اشاره کرد که حدود ۱۳ میلیارد یوان الکترونیکی در گردش است.

جالب اینجاست که وب‌سایت Digital Yuan ادعا می‌کند که e-CNY جایگزین دلار، USDT و سایر استیبل کوین‌ها می‌شود، در حالی که تصریح می‌کند که CBDC یک استیبل کوین نیست. این وب سایت به کاربران امکان مبادله ارزهای رمزنگاری شده برای e-CNY را از طریق MetaMask Swap یا پورتال تبدیل خود ارائه می دهد.

مرتبط: رهبران قانونگذار هنگ کنگ هنگ کنگ را به یک مرکز رمزنگاری بزرگ تبدیل می کنند

آلر اذعان کرد که بعید است چین مایل به استفاده از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز باشد، در حالی که موضع مترقی هنگ کنگ در بخش کریپتو می تواند حاکی از حمایت مخرب از سرزمین اصلی باشد.

مدیرعامل حلقه همچنین گفت که حرکت دولت‌ها و بانک‌های مرکزی مختلف در سراسر جهان برای توسعه CBDC‌ها از «فناوری قدیمی‌تر به فناوری دفتر کل توزیع‌شده مدرن‌تر» مثبت است، اما غیرمتمرکز و مستقل است. او همچنین گفت که باید انجام شود. به عنوان حرکتی برای پذیرش سوء تعبیر نشود – نظام حاکمیتی:

از آن چیزهای زیادی می‌توان به دست آورد، اما من فکر می‌کنم که با کاری که بخش خصوصی برای نوآوری در اینترنت عمومی انجام می‌دهد بسیار متفاوت است.»

با این وجود، یوان دیجیتال در حال گسترش به فراتر از مرزهای چین است. همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، بانک دوستدار رمزنگاری DBS مستقر در سنگاپور یک راه حل تجارت الکترونیکی CNY را توسعه داده است که به مشاغل چینی امکان می دهد پرداخت ها را در CBDC دریافت کنند.

این سرویس به مشتریان مستقر در سرزمین اصلی چین امکان می دهد E-CNY را دریافت یا جمع آوری کنند و مستقیماً در حساب های بانکی مبتنی بر RMB خود تسویه کنند.

مجله: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شود: آسیا اکسپرس

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا