اخبار ارز دیجیتال

رئیس بانک مرکزی: حجم معاملات یوان دیجیتال چین به ۲۵۰ میلیارد دلار نزدیک می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگرچه موارد استفاده و پذیرش e-CNY در چین در حال افزایش است، یوان دیجیتال هنوز تنها ۰.۱۶ درصد از عرضه ارز چین را تشکیل می دهد.

رئیس بانک مرکزی این کشور مدعی شده است که در یک سال و نیم اول آزمایش، حدود ۲۵۰ میلیارد دلار تراکنش با استفاده از یوان دیجیتال چین انجام شده است.

در ۱۹ جولای، یی گانگ، رئیس بانک خلق چین در کنفرانسی در سنگاپور سخنرانی کرد و گفت که حجم تراکنش ارز دیجیتال بانک مرکزی تا پایان ژوئن ۱.۸ تریلیون یوان بوده است.

یی افزود که از زمان عرضه اولیه e-CNY در ژانویه ۲۰۲۲، حدود ۹۵۰ میلیون تراکنش از حدود ۱۲۰ میلیون کیف پول با میانگین ارزش تراکنش حدود ۲۶۰ دلار انجام شده است.

بر اساس گزارش رویترز در ۱۹ ژوئیه، او ادعا کرد که حدود ۲.۳ میلیارد دلار یا ۱۶.۵ میلیارد یوان الکترونیکی در پایان ژوئن در گردش بوده است یا فقط ۰.۱۶ درصد از عرضه ارز چین.

پذیرش یوان دیجیتال در مقایسه با جمعیت چین که کمی بیش از ۱.۴ میلیارد نفر است، هنوز بسیار اندک است، و تا کنون e-CNY عمدتاً برای پرداخت‌های خرده‌فروشی داخلی، جدا از چند آزمایش در هنگ کنگ، استفاده شده است.

در ۱۸ ژوئیه، ساوت چاینا مورنینگ پست (SCMP) گزارش داد که بانک چین در هنگ کنگ اجرای آزمایشی طرح پرداخت برون مرزی دیگری را برای مشتریان بانک چین در برخی از خرده فروشی های هنگ کنگ آغاز کرده است.

به گفته SCMP، این کارآزمایی با هدف ترویج بیشتر کاربرد فرامرزی e-CNY انجام خواهد شد که سومین آزمایش فرامرزی renminbi دیجیتال در هنگ کنگ است.

مربوط: هنگ کنگ بدون تایید چین به سمت ارزهای دیجیتال حرکت نمی کند – مدیر اجرایی Animoca

در آزمایشی سال گذشته، BOCHK برنامه ای را برای تشویق مشتریان به راه اندازی کیف پول BOC e-CNY برای دریافت ۱۴ دلار (۱۰۰ RMB) برای استفاده در سوپرمارکت های زنجیره ای هنگ کنگ U Select راه اندازی کرد.

در ژانویه، بانک مرکزی قابلیت قرارداد هوشمند را در یوان دیجیتال یکپارچه کرد تا موارد استفاده را گسترش دهد.

حجم تراکنش ۲۵۰ میلیارد دلاری e-CNY بیش از ۷۰ درصد بیشتر از رقمی است که بانک در آگوست ۲۰۲۲ به آن اشاره کرد.

با این حال، این مقدار هنوز بسیار کمتر از مقدار ارزش پردازش شده توسط برخی از بزرگترین بلاک چین های عمومی جهان است.

به عنوان مثال، بر اساس گزارش های مختلف، بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۲۲ دارای ۸.۲ تریلیون دلار خواهد بود.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شودنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا