اخبار ارز دیجیتال

رئیس بانک مرکزی: حجم معاملات یوان دیجیتال چین به 250 میلیارد دلار نزدیک می شود

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگرچه موارد استفاده و پذیرش e-CNY در چین در حال افزایش است، یوان دیجیتال هنوز تنها 0.16 درصد از عرضه ارز چین را تشکیل می دهد.

رئیس بانک مرکزی این کشور مدعی شده است که در یک سال و نیم اول آزمایش، حدود 250 میلیارد دلار تراکنش با استفاده از یوان دیجیتال چین انجام شده است.

در 19 جولای، یی گانگ، رئیس بانک خلق چین در کنفرانسی در سنگاپور سخنرانی کرد و گفت که حجم تراکنش ارز دیجیتال بانک مرکزی تا پایان ژوئن 1.8 تریلیون یوان بوده است.

یی افزود که از زمان عرضه اولیه e-CNY در ژانویه 2022، حدود 950 میلیون تراکنش از حدود 120 میلیون کیف پول با میانگین ارزش تراکنش حدود 260 دلار انجام شده است.

بر اساس گزارش رویترز در 19 ژوئیه، او ادعا کرد که حدود 2.3 میلیارد دلار یا 16.5 میلیارد یوان الکترونیکی در پایان ژوئن در گردش بوده است یا فقط 0.16 درصد از عرضه ارز چین.

پذیرش یوان دیجیتال در مقایسه با جمعیت چین که کمی بیش از 1.4 میلیارد نفر است، هنوز بسیار اندک است، و تا کنون e-CNY عمدتاً برای پرداخت‌های خرده‌فروشی داخلی، جدا از چند آزمایش در هنگ کنگ، استفاده شده است.

در 18 ژوئیه، ساوت چاینا مورنینگ پست (SCMP) گزارش داد که بانک چین در هنگ کنگ اجرای آزمایشی طرح پرداخت برون مرزی دیگری را برای مشتریان بانک چین در برخی از خرده فروشی های هنگ کنگ آغاز کرده است.

به گفته SCMP، این کارآزمایی با هدف ترویج بیشتر کاربرد فرامرزی e-CNY انجام خواهد شد که سومین آزمایش فرامرزی renminbi دیجیتال در هنگ کنگ است.

مربوط: هنگ کنگ بدون تایید چین به سمت ارزهای دیجیتال حرکت نمی کند – مدیر اجرایی Animoca

در آزمایشی سال گذشته، BOCHK برنامه ای را برای تشویق مشتریان به راه اندازی کیف پول BOC e-CNY برای دریافت 14 دلار (100 RMB) برای استفاده در سوپرمارکت های زنجیره ای هنگ کنگ U Select راه اندازی کرد.

در ژانویه، بانک مرکزی قابلیت قرارداد هوشمند را در یوان دیجیتال یکپارچه کرد تا موارد استفاده را گسترش دهد.

حجم تراکنش 250 میلیارد دلاری e-CNY بیش از 70 درصد بیشتر از رقمی است که بانک در آگوست 2022 به آن اشاره کرد.

با این حال، این مقدار هنوز بسیار کمتر از مقدار ارزش پردازش شده توسط برخی از بزرگترین بلاک چین های عمومی جهان است.

به عنوان مثال، بر اساس گزارش های مختلف، بیت کوین (BTC) در سال 2022 دارای 8.2 تریلیون دلار خواهد بود.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شودنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا