اخبار ارز دیجیتال

آیا چین می‌تواند بیت کوین را تامین کند زیرا بدترین فرار سرمایه خود را در سال‌های اخیر تجربه کرده است؟

خروج سرمایه از چین در ماه اوت به 49 میلیارد دلار رسید که بالاترین میزان در حدود 8 سال گذشته است. تحلیلگران در حال بحث هستند که آیا این یک مزیت برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال خواهد بود یا خیر.

بیت‌کوین (BTC) می‌تواند در ماه‌های آینده شاهد «جریان‌های ورودی قابل‌توجهی» از چین باشد که ناشی از ضعیف شدن یوان چین و یکی از بزرگترین فرار سرمایه در سال‌های اخیر است.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی ماتریکسپورت، گفت: «از آنجایی که سرمایه گذاران چینی در بحبوحه رکود اقتصادی داخلی با بیت کوین بیشتر آشنا می شوند، احتمالاً در ماه های آینده شاهد ورود قابل توجهی به بیت کوین خواهیم بود. یک جنسیت وجود دارد. گفت.

آخرین داده‌های رسمی جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد که خروج سرمایه از چین در ماه آگوست به ۴۹ میلیارد دلار رسید که بزرگترین خروجی سرمایه ماهانه از دسامبر ۲۰۱۵ است.

تیلن گفت: «نرخ مبادله دلار آمریکا/رنمینبی در بالاترین حد خود در 17 سال گذشته معامله می شود، زیرا شتاب رشد اقتصادی چین ضعیف به نظر می رسد در حالی که اقتصاد ایالات متحده به شدت در حال گسترش است.

بهبود مصرف پس از COVID-19 کند بوده است و مقامات اقدامات ضد اقتصادی کافی برای حمایت از اقتصاد انجام نداده اند.

تیلن معتقد است ادامه فشار بر رنمینبی و «عدم رشد» برای شرکت‌های داخلی می‌تواند سرمایه‌گذاران را به کشف فرصت‌های خارج از چین ترغیب کند.

با این حال، با توجه به کنترل‌های سرمایه سخت‌گیرانه در کشور، ارزهای دیجیتال می‌توانند به یکی از معدود کانال‌های موجود تبدیل شوند، او گفت:

ارز دیجیتال ممکن است یکی از تنها گزینه های قابل دوام باشد.

20 سپتامبر پست آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX به احتمال مشابهی در X اشاره کرد و نشان داد که سرمایه چینی ممکن است در حال حاضر به سمت طلا سرازیر شود و بدهی های فراساحلی دلار را بازپرداخت کند. او همچنین ابراز امیدواری کرد که بخشی از سرمایه “راه خود را” به بیت کوین بیابد.

در واقع، به نظر می رسد چنین روایتی در اواخر سال 2016 برای بیت کوین اجرا شد، با گزارش هایی مبنی بر اینکه سرمایه گذاران چینی به طور فزاینده ای به بیت کوین روی آورده اند تا سرمایه را به خارج از کشور منتقل کنند.

در آن زمان، حجم معاملات از چین ارتباط احتمالی بین ارزش یوان چین و قیمت بیت کوین را نشان داد که در نهایت در اواخر سال 2017 به اوج خود رسید.

مربوط: نرخ های بهره بسیار بالا دقیقا همان چیزی است که بازار کریپتو به آن نیاز دارد

با این حال، ادوارد انگل، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در Singular Research، استدلال می‌کند که زمان تغییر کرده است و فرار سرمایه چین ممکن است مانند آن زمان بر بیت‌کوین امروز تاثیر نداشته باشد.

انگل در بیانیه ای به کوین تلگراف گفت: «این چیزی نیست که من شنیده باشم. آخرین باری که چنین چیزی شنیدم در سال‌های 2017-2018 بود، زمانی که هکرها از بیت کوین برای حمایت از بانک‌های زیرزمینی استفاده می‌کردند، اما چندی پیش حزب کمونیست چین همه می‌دانند که مسدود شده است.

چین در مورد کنترل نشت ها بسیار هوشمندانه عمل کرده است، بنابراین اگر مردم از روش های قدیمی استفاده کنند، تعجب می کنم.

Junkets به سازمان هایی اطلاق می شود که به قماربازان ثروتمند چینی کمک می کردند تا مبالغ زیادی را به خارج از کشور منتقل کنند. از آن زمان، چین این شرکت ها را سرکوب کرده است.

با این حال، آقای تیلن معتقد است که سرمایه چینی در ارزهای رمزپایه دخیل است، مانند استفاده از برق داخلی برای استخراج ارزهای دیجیتال و استفاده از معامله گران OTC برای خرید Tether (USDT) از طریق Tron و ارسال ارزهای دیجیتال در سطح بین المللی. آنها ادعا می کنند که ممکن است هنوز راه هایی برای استفاده از این ارز وجود داشته باشد. ، اما به نظر می رسد آنها با مقررات روبرو هستند.

قیمت بیت کوین از اواسط آگوست بین 25000 تا 27000 دلار در نوسان بوده است. طبق گفته Cointelegraph Markets Pro، در حال حاضر با قیمت 26621 دلار معامله می شود.

آسیا اکسپرس: رسوایی رخ می دهد، کوه Gox با مشکلاتی روبرو می شود، کارکنان PEX از رویداد با ارز مجازی Diners Club فرار می کنند


نویسنده: Felix Ng
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا