🚨 اخبار ارز دیجیتال

چیلیز بلاک چین لایه ۱ را راه اندازی کرد، اکوسیستم توکن فن را گسترش داد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پلتفرم Fan Token Chiliz پنجمین سالگرد خود را با یک بلاک چین جدید سازگار با لایه ۱ EVM به نام Genesis جشن می گیرد.

پنج سال پس از آغاز به کار، پلتفرم فن توکن Chiliz برای حمایت از رشد خود، ماشین مجازی اتریوم لایه ۱ خود (EVM) و اکوسیستم بلاک چین سازگار را راه اندازی کرد.

اکوسیستم توکن فن Chiliz مدت‌هاست که توسط توکن‌های ERC-20 مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می‌شود، اما اعتبار بلوک پیدایش بلاک چین «۲.۰» Chiliz نشان‌دهنده حرکت اکوسیستم به درک لایه ۱ خود است.

بلاک چین جدید از سیستمی متشکل از ۱۱ تایید کننده فعال با اجماع Proof of Stake Authority (PoSA) استفاده خواهد کرد. به عنوان ارائه زمان بلوک سریعتر، هزینه های کمتر و مصرف انرژی تبلیغ می شود.

طبق مستندات پروژه، Chiliz Chain 2.0 یک هارد فورک BSC است که خود یک فورک go-Ethereum است. این بدان معناست که لایه جدید ۱ با EVM سازگار است. این هدف برای جذب توسعه دهندگان DApp در محیط است.

Chiliz از طریق برنامه فن توکن خود Socios.com در ورزش و سرگرمی موج می زند. این پلتفرم با برخی از بزرگترین تیم ها و برندهای این ورزش کار می کند، تیم های فوتبال بزرگی مانند بارسلونا، پی اس جی، منچسترسیتی، آرسنال و یوونتوس از پلت فرم فن توکن استفاده می کنند.

مطالب مرتبط: اهداف رئیس Socios؟برای حذف رمز از پارک

این پلتفرم برندها، تیم‌ها و افراد را قادر می‌سازد تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، توکن‌های فن و بلیط‌های دارای Web3 را برای توسعه تجربیات و محصولات مبتنی بر DApp و Web3 ایجاد کنند.

کوین تلگراف با الکساندر دریفوس، مدیر عامل Socios در نشست وب در لیسبون در نوامبر ۲۰۲۲ در مورد راه اندازی بلاک چین Chiliz ‘2.0’ صحبت کرد. همانطور که او توضیح داد، زنجیره چیلیز قبلا وجود داشته است، اما عمدا به عنوان یک اکوسیستم خصوصی حفظ شده است. در آن زمان، بیش از ۱.۷ میلیون کیف پول در صدور، ضرب و تجارت فان توکن ها شرکت داشتند.

همانطور که دریفوس به کوین تلگراف گفت، راه اندازی Chiliz «۲.۰» نشان دهنده حرکت به «لایه باز واقعی ۱» است، جایی که حاکمیت زنجیره ای گره ها و توسعه دهندگان خاصی را در لیست سفید قرار می دهد. قدرت صدور دارایی ها را در اختیار دارد.

“منظور شما چیست؟ منظورم این است که شما نمی توانید NFT های جعلی، توکن های فن جعلی و غیره داشته باشید.”

مدیر عامل شرکت گفت رویکرد صبورانه ای که به برندها و فرنچایزها اجازه می دهد تا در کنترل تصویر و حقوق مالکیت خود باقی بمانند، یک عامل کلیدی در رشد اکوسیستم طی پنج سال گذشته بوده است. راه اندازی بلاک چین باز Chiliz همچنین با هدف بازگرداندن ارزش به شرکت کنندگان در اکوسیستم است.

“این زنجیره ای است که در درجه اول توسط مارک های ورزشی اداره می شود. به عنوان مثال، بارسلونا یا PSG گره هایی هستند که CHZ را برای کسب پاداش و مشارکت در رشد شبکه شرط بندی می کنند.”

صنعت ورزش همچنان شاهد هم افزایی با شرکت های مبتنی بر بلاک چین است. در ژانویه ۲۰۲۳، شرکت ورزشی فانتزی بلاک چین Sorare قراردادی با لیگ برتر انگلیس برای ایجاد کارت های پخش دیجیتال مبتنی بر اتریوم بر روی پلتفرم خود امضا کرد.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا