🚨 اخبار ارز دیجیتال

بررسی تاریخچه شبکه ERC20 در بلاکچین

همه توکن‌هایی که تولید و معرفی می‌شوند، نیازی به ایجاد یک بلاکچین مستقل دارند؛ اما ساخت بلاکچین اختصاصی، هزینه زیادی دارد. استفاده از استاندارد ERC-20 روی پلتفرم اتریوم به افراد و توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا توکن‌های جدید خود را بسازند و از زیرساخت موجود برای انتقال ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

به عبارت دیگر، آن‌ها می‌توانند توکن‌های خود را با استفاده از استاندارد ERC-20 روی شبکه اتریوم ایجاد کرده و فعالیت‌های مربوط به انتقال ارز را روی این شبکه انجام دهند. بیایید درباره تاریخچه شبکه، اینکه استاندارد erc20 چیست و توکن‌هایی که بر اساس آن ایجاد می‌شوند، صحبت کنیم.

ERC-20 چیست؟

پروتکل ERC-20 برای ایجاد توکن‌ها در شبکه اتریوم استفاده می‌شود. این استاندارد به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد توکن‌های قابل تبادل را ایجاد کرده و به‌عنوان ارزهای دیجیتال در اکوسیستم اتریوم معامله کنند. علاوه بر اتر (ETH) که ارز اصلی این شبکه است، توکن‌های ERC-20 به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهند بدون نیاز به ایجاد یک بلاکچین، توکن‌های سفارشی خود را ایجاد کنند.

این استاندارد همچنین قوانین و مقررات مشترکی را برای توکن‌ها در شبکه تعیین و از صرف هزینه‌های ایجاد توکن توسط توسعه‌دهندگان جلوگیری می‌کند. استاندارد ERC20 برای تمامی قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم استفاده می‌شود و در برخی موارد شباهت‌هایی به بیت کوین، لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد.

تاریخچه erc20

قبل از اینکه بدانیم استاندارد erc20 چیست، باید در مورد اینکه این استاندارد چگونه پدید آمد صحبت کنیم. سال ۲۰۱۵، توسعه‌دهندگان اتریوم، شبکه‌ای به‌نام ERC20 را ایجاد کردند. پس از دو سال تلاش، نهایتا کمیته اصلی اتریوم این استاندارد را به‌صورت رسمی تصویب کرد و این اجازه را داد که ارزهای مبتنی بر ERC20 در شبکه اتریوم جریان یابند.

برای ایجاد استاندارد ERC-20 در شبکه اتریوم، توسعه‌دهندگان نیاز دارند که پیشنهاد‌های بهبود شبکه اتریوم را مطرح کرده، ساختار و استانداردهای استفاده‌شده را کامل توضیح دهند. سپس، کمیته Ethereum Improvement Proposal (EIP) این پیشنهادات و استانداردها را بررسی کرده و در صورت تأیید، آن‌ها را به‌عنوان استانداردهای رسمی ERC-20 تصویب و اصلاح نهایی را ارائه می‌دهد.

پس از تأیید، شبکه اتریوم می‌تواند قراردادهای هوشمندی را بر اساس این استاندارد ایجاد کند. این قراردادها به‌عنوان ERC-20 شناخته می‌شوند. همچنین، قراردادهای هوشمند و ویژگی‌های دیگر درون اتریوم، موظف به پیروی از استانداردهای تأییدشده هستند.

استاندارد erc20

توکن‌های ERC-20

یکی از مهم‌ترین مواردی که ما را به‌پاسخ سوال استاندارد erc20 چیست می‌رساند، آگاهی از توکن‌های erc20 است. ERC-20‌ها به‌عنوان توکن‌های کاربردی شناخته می‌شوند که برای انجام توابع پرداختی و تبادلی در شبکه، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این توکن‌ها می‌توانند برای خرید خدمات و کالاها مورد استفاده قرار گیرند و دارای قابلیت تعویض، انتقال و عرضه مشخصی هستند. برترین توکن‌های ERC-20 شبکه اتریوم عبارت‌اند از:

  • توکن USD Coin (یو اس دی کوین)

  • توکن SHIBA Inu (شیبا اینو)

  • توکن Fantom (فانتوم)

  • توکن HEX (هگز)

استاندارد erc20 چیست؟

یکی از رایج‌ترین سوالات کاربران این است که استاندارد erc20 چیست؟ این استاندارد در بلاکچین اتریوم دارای اهمیت بسیاری است. با تعریف “ERC20” به‌عنوان “Ethereum Request for Comment”، این استاندارد مشابه مهندسی اینترنت عمل می‌کند. ERC20 برای توسعه‌دهندگان ابزاری ارزشمند فراهم می‌کند تا با یک زبان مشترک درباره توابع و قوانین مشترک برای توکن‌ها در بلاکچین اتریوم صحبت کنند.

از طریق درک دقیق این توابع و شرایط استفاده از ERC20، توسعه‌دهندگان می‌توانند توکن‌های جدیدی را ایجاد کنند و بلاکچین را بهبود بخشند. علاوه بر این، از طریق استفاده از این استاندارد، هزینه‌های مرتبط با توسعه و استفاده از بلاکچین کاهش می‌یابد. این اقدام به بهبود بهره‌وری و کاهش هزینه‌های پروژه‌های مختلف در زمینه بلاکچین کمک می‌کند.

اهمیت استاندارد و شبکه erc20

حال که دانستید استاندارد erc20 چیست، بیایید در مورد اهمیت آن صحبت کنیم. قالب استاندارد ERC-20 به‌مدت طولانی انتخاب اصلی برای ایجاد توکن‌های جدید در حوزه ارزهای دیجیتال بود. به‌همین دلیل، اکثر توکن‌های تازه تولیدشده که به نمایه توکن‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال پیوستند، از این استاندارد استفاده کردند. این چارچوب به‌ویژه در میان ICOها و شرکت‌های جمع‌آوری سرمایه جذابیت زیادی داشت.

در حال حاضر، هزاران توکن مختلف بر اساس استاندارد ERC-20 صادر شده و در حال عملیات هستند. اغلب از قراردادهای هوشمند آن برای انجام عملیات و وظایف مختلف در فضای دیجیتال استفاده می‌شود.

همچنین، تعداد زیادی از این توکن‌ها برای ایجاد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به‌منظور انجام عرضه اولیه کوین (ICO) نیز به‌کار گرفته می‌شوند. این واقعیت نشان‌دهنده اهمیتی است که شبکه اتریوم و استاندارد ERC-20 در دنیای ارزهای دیجیتال دارند.

شبکه erc20

پیشرفت ارزهای دیجیتال با erc20

ICO، معادل بازار سهام (IPO) در صنعت ارزهای دیجیتال است. در این نوع جذب سرمایه، شرکت‌های رمزنگاری از جمع‌آوری مبالغ مالی اولیه با هدف توسعه ارزهای دیجیتال جدید و برنامه‌های غیرمتمرکز (DAPP) استفاده می‌کنند. این روش به‌عنوان یک راه برای تأمین سرمایه و بودجه‌ای ضروری برای پیشرفت تکنولوژی و برنامه‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال به‌کار می‌رود.

یک گزارش منتشرشده ادعا می‌کند که عرضه اولیه شبکه erc20 در سال ۲۰۱۷ به‌تنهایی به‌عنوان یکی از پروژه‌ها شناخته شده و جذب بیشترین سرمایه را داشته است. علاوه بر این، بسیاری از ارزهای دیجیتال موفق دیگر هم از استاندارد ERC-20 برای عرضه اولیه خود استفاده کرده‌اند.

به عنوان مثال، رمزارز EOS از نوع ERC-20 بوده و در طول ۵ روز عرضه اولیه خود بیش از ۱۸۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. همچنین چندین توکن دیگر نیز بر پایه این پروتکل راه‌اندازی شده‌اند و در عرضه‌های اولیه‌ خود میلیون‌ها دلار جمع‌آوری کرده‌اند.

والکس؛ دری به‌سوی جدیدترین اخبار کریپتوکارنسی

در این مقاله در مورد استاندارد محبوب ارز دیجیتال اتریوم، یعنی ERC-20، صحبت کردیم. همچنین از پاسخ سوال استاندارد erc20 چیست، آگاه شدیم. همان‌طور که دانستید، این استاندارد، مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و عملکردهای اساسی است که توکن‌های جدید در بستر اتریوم باید به آن پایبند باشند. این دنیای ارزهای دیجیتال ممکن است برای سرمایه‌گذاران عادی پیچیده به‌نظر برسد؛ اما راهنماها و بسترهایی وجود دارد که به افراد کمک می‌کنند این دنیا را بهتر درک کرده و از آن بهره‌ برند.

والکس اینجاست تا با آموزش‌هایی درباره دنیای ارزهای دیجیتال، کاربران و مخاطبان خود را راهنمایی کند. ما اطلاعاتی راجع به بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهیم، از نقاط تاریک و پیچیدگی‌های آن برای شما پرده برمی‌داریم و تلاش می‌کنیم همه چیزی که باید در این بازار بدانید را آموزش دهیم.

با خرید ارزهای دیجیتال مثل تتر و سایر رمزارزها، شما می‌توانید به‌عنوان یکی از سرمایه‌گذاران آینده‌دار در این بازار شرکت کنید. ارزهای دیجیتال می‌توانند نقش مهمی در تحولات مالی و عدالت اقتصادی آینده ایفا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا