اخبار ارز دیجیتال

ChatGPT جایگزین توسعه دهندگان نمی شود – توسعه دهندگان ETHDubai می پیوندند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آخرین نسخه ChatGPT می تواند آسیب پذیری ها و سوء استفاده ها را در قراردادهای هوشمند اتریوم شناسایی کند، اما آیا در آینده جایگزین توسعه دهندگان خواهد شد؟

آخرین نسخه ChatGPT با کسب امتیاز بالا در تست‌های SAT و برجسته کردن آسیب‌پذیری‌ها و سوء استفاده‌ها در قراردادهای هوشمند اتریوم، بحث‌برانگیز آنلاینی ایجاد کرده است.

به گفته توسعه‌دهنده OpenAI، GPT-4 آخرین نسخه از مدل زبان بسیار تأثیرگذار هوش مصنوعی (AI) است که دارای «عملکرد در سطح انسانی در معیارهای مختلف حرفه‌ای و آکادمیک» است.

علاوه بر نمرات عالی در معیارهای مختلف حرفه‌ای و آکادمیک، GPT-4 توانایی بررسی قراردادهای هوشمند اتریوم را با برجسته کردن آسیب‌پذیری‌ها و پیشنهاد راه‌های بالقوه برای بهره‌برداری از کد نیز دارد.

کانر گروگان، مدیر کوین‌بیس، گفتگوی سریعی را با ChatGPT به اشتراک گذاشت که در آن چت ربات هوش مصنوعی «تعدادی از آسیب‌پذیری‌های امنیتی» را قبل از بررسی نحوه بهره‌برداری از قرارداد برجسته کرد.

مرتبط: 10 روشی که توسعه دهندگان بلاک چین می توانند از ChatGPT استفاده کنند

شاید جالب تر، با توجه به اینکه همان قرارداد هوشمند در سال 2018 به همان روشی که مدل زبان پیشنهاد می کرد هک شد، توصیه های ChatGPT را بررسی کنید.

ازرا لگرا، روزنامه‌نگار کوین‌تلگراف، در گفتگو با شرکت‌کنندگان در کنفرانس ETH این هفته دبی، گفت: با توجه به آخرین به‌روزرسانی ChatGPT و پتانسیل آن برای ارائه نظرات، پیشنهادات و دیدگاه‌ها به توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند اتریوم، من این موضوع را بررسی کردم.

Ezra Regera روزنامه نگار Cointelegraph با سلمان ارشد توسعه دهنده بلاک چین در کنفرانس ETHDubai چت می کند.

سلمان ارشد، توسعه دهنده بلاک چین، ارتباط بین ChatGPT و بلاک چین را به دلیل تمرکز بر Web3 در فرآیند امنیتی و حسابرسی آن برجسته کرد. حسابرسان قرارداد هوشمند گران هستند، اما ChatGPT یک راه به موقع و مقرون به صرفه برای بررسی کد ارائه می دهد.

ابزارهای ChatGPT و AI یک نعمت هستند. آنها دشمنان ما نیستند و ما برای پایان دادن به حرفه توسعه‌دهندگان اینجا نیستیم.

ارشد افزود که پایگاه دانش گسترده ChatGPT نقطه قوت آن است، اما منطق تجاری و اعلانات خاص هنوز به ورودی انسانی نیاز دارد. مزیت آن این است که توسعه دهندگان می توانند در زمان بسیار کمتری با ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی کارهای بیشتری انجام دهند.

«اگر می‌دانید شرکت شما می‌خواهد چه کاری انجام دهد، می‌توانید به ChatGPT بگویید و ما می‌توانیم دستورات شما را به طور کامل به قراردادهای هوشمند، فرآیندهای حسابرسی، اسناد یا اوراق سفید ترجمه کنیم.»

بلاک چین دیگر، سید غضنفر نیز ماهیت مشارکتی ChatGPT را برجسته کرد. ChatGPT هنوز برای طیف وسیعی از کاربران بسیار سودمندتر از تهدید بالقوه اتوماسیون فرآیند و جایگزینی نیروی انسانی است.

“من همه طرفدار ChatGPT هستم. برای اینکه جایگزین شما شود، نیاز به برقراری ارتباط با الزاماتی دارد که در زبان انگلیسی مادری شما امکان پذیر نیست. به همین دلیل ما زبان های برنامه نویسی را اختراع کردیم.”

غضنفر افزود که ChatGPT همچنان یک ابزار مفید برای توسعه دهندگان است و فرآیندهایی مانند خواندن و خلاصه کردن اسناد کامل را خودکار می کند.

همانطور که Cointelegraph قبلاً تحقیق کرده بود، ChatGPT ثابت کرده است که برای توسعه دهندگان برای حل مشکلات کدنویسی خود بسیار مفید است. ابزار مجهز به هوش مصنوعی همچنین قول می دهد به ممیزی های امنیتی قراردادهای هوشمند و پلت فرم Web3 کمک کند.نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا