اخبار ارز دیجیتال

بعید است که هوش مصنوعی مشاغل را از بین ببرد، اما هزینه‌هایی که برای کارگران خاص می‌شود ممکن است «وحشیانه» باشد: مطالعه سازمان ملل

مطالعه‌ای توسط سازمان بین‌المللی کار، یکی از آژانس‌های سازمان ملل متحد، نشان می‌دهد که اگرچه برخی نقش‌ها ممکن است خطرناک‌تر از سایرین باشند، هوش مصنوعی به احتمال زیاد مشاغل را گسترش می‌دهد تا از بین بردن آنها.

هوش مصنوعی مولد احتمال بیشتری دارد که مشاغل موجود را تکمیل کند تا اینکه مستقیماً آن را تصاحب کند، اما در برخی نقش‌ها، مانند کار اداری، احتمالاً وظایف بیشتری نسبت به سایرین خودکار می‌شوند.

بر اساس گزارشات در ۲۱ آگوست، هوش مصنوعی مولد و کار مطالعه ای که توسط سازمان بین المللی کار (ILO) یک آژانس سازمان ملل متحد انجام شد، نشان داد که ۲۴ درصد از کارهای اداری کاملاً خودکار است و ۵۸ درصد دیگر در معرض اتوماسیون متوسط ​​قرار دارند.

وظایف قرار گرفتن در معرض GPT بالا و متوسط ​​بر اساس شغل. منبع: ILO

اعداد و ارقام نشان می دهد که تایپیست ها، مشاوران سفر، عابربانک ها، کارمندان مرکز تماس، حسابداران و کارمندان ورود اطلاعات، مسئول پذیرش هتل و منشی از جمله مدیرانی هستند که در معرض خطر قرار دارند.

طبق گزارش ILO، این ممکن است نشان دهد که زنان با توجه به حضور بالاتر در نقش های مدیریتی ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار بگیرند.

۳.۷ درصد از کل اشتغال زنان در جهان در مشاغلی است که می توان با فناوری هوش مصنوعی مولد خودکار شوند، در حالی که تنها ۱.۴ درصد اشتغال مردان است.

در همین حال، این گزارش نشان داد که کار با هوش مصنوعی بیشتر بر کارمندان در کشورهای با درآمد بالا (۵.۵٪) تأثیر می گذارد تا در کشورهای کم درآمد (۰.۴٪).

مشاغل با پتانسیل بالا برای اتوماسیون را بر اساس سطح درآمد و جنسیت نشان می دهد. منبع: ILO

تحقیقات ILO روی هوش مصنوعی مولد عمدتاً بر تأثیر برنامه‌های چت بات مانند ChatGPT OpenAI و Bard Google متمرکز شده است.

خدمات مشتریان ارزهای دیجیتال

گزارش ILO همچنین نشان می‌دهد که وظایف مربوط به خدمات مشتری و هماهنگی احتمالاً خودکار می‌شوند، همانطور که وظایف مربوط به مدیریت داده‌ها و نگهداری سوابق، پردازش اطلاعات و خدمات زبان، و پاسخ به سؤالات.

جدولی از گروه های موضوعی وظایف که احتمالاً خودکار می شوند. منبع: ILO

بسیاری از نقش‌های خدمات مشتری در آخرین زمستان رمزنگاری سال ۲۰۲۲ از بین رفتند، به طوری که برخی از شرکت‌های سنگین این صنعت مانند بایننس، کوین‌بیس و کراکن، از جمله خدمات مشتری، تعداد کارمندان خود را کاهش دادند.

نقش خدمات مشتری Web3 در حال حاضر ۸۳۲ (۲.۵٪) از مجموع ۳۳۸۴۶ فهرست موجود در سایت مشاغل ارز دیجیتال Web3.career را تشکیل می دهد..

مربوط: کریپتونویسان عزیز: هیچ کس نمی خواهد سطل زباله ایجاد شده توسط ChatGPT را بخواند

با این حال، ILO نتیجه می گیرد که نیروی کار به عنوان یک کل کمتر تحت تأثیر هوش مصنوعی قرار می گیرد و تأثیر کلی هوش مصنوعی در حال حاضر نه مثبت و نه منفی است، بلکه تأثیر آن به نحوه مدیریت GPT بستگی دارد. آیا تنظیم شده است.

این روزنامه می‌گوید: «اگر سیاست‌های درست اعمال نشود، این خطر وجود دارد که فقط برخی از کشورهایی که موقعیت خوبی دارند و شرکت‌کنندگان در بازار از مزایای انتقال بهره‌مند شوند و هزینه‌ها برای کارگران آسیب‌دیده می‌تواند قابل توجه باشد. بله».

نتایج نظرسنجی ILO نسبت به نظرسنجی های عموم مردم آمریکا خوش بینانه تر است، با یک نظرسنجی اخیر نشان می دهد که ۶۲ درصد از جمعیت ایالات متحده معتقدند هوش مصنوعی در ۲۰ سال آینده تأثیر قابل توجهی بر محل کار خواهد داشت، به طوری که به بسیاری از آمریکایی ها “هشدار” داده شده است. نگران» در مورد هوش مصنوعی. در آینده چه چیزی در انتظار آنهاست؟

مجله: AI Eye: هوش مصنوعی آموزش دیده با محتوای AI تبدیل به MAD می شود. آیا Threads رهبر ضرر در داده های هوش مصنوعی است؟

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا