اخبار ارز دیجیتال

ChatGPT در ماه ژوئن به دلیل عجله اولیه کاربران شاهد کاهش ۱۰ درصدی ترافیک است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با وجود کاهش ترافیک، ChatGPT همچنان از رقبای چت بات هوش مصنوعی مانند Bard و Character AI گوگل جلوتر است.

ربات چت محبوب هوش مصنوعی (AI) ChatGPT شاهد کاهش ترافیک جهانی از ماه می تا ژوئن بود که نشان دهنده کاهش علاقه به ابزارهای دستیار هوش مصنوعی توسعه یافته توسط OpenAI است.

بر اساس برآورد داده های سایت تحلیل ترافیک Similarweb، ترافیک وب دسکتاپ و موبایل ChatGPT در ماه ژوئن ۹.۷ درصد کاهش یافت. همچنین تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد سایت و مدت زمانی که کاربران در سایت می گذرانند نیز به ترتیب ۵.۷% و ۸.۵% کاهش یافته است. در ایالات متحده، ترافیک وب سایت ۱۰.۳ درصد نسبت به ماه کاهش یافت.

علیرغم کاهش ترافیک، این وب سایت همچنان از Bard گوگل، بینگ مایکروسافت و رقیب دیگری به نام Character AI، یکی دیگر از چت ربات های محبوب مبتنی بر هوش مصنوعی، بهتر است.

داده های اولیه در مورد عملکرد ترافیک ChatGPT در برابر Bing، Character AI و Bard.منبع: Similarweb

پس از انتشار داده ها، برخی ادعا کرد دلیل کاهش ممکن است این باشد که کاربران وب سایت در حال حاضر دانشجویان تابستانی هستند و تازگی چت ربات های هوش مصنوعی شروع به از بین رفتن کرده است.

مربوط: OpenAI ویژگی Bing ChatGPT را پس از پرش کاربر از Paywall به حالت تعلیق در می آورد

از سوی دیگر، اعضای جامعه بحث برانگیز دلیل این کاهش این بود که ترافیک به دست آمده از اپلیکیشن iOS ربات چت هوش مصنوعی که اخیراً منتشر شده بود را شامل نمی شد. به گفته یکی از کاربران توییتر، ممکن است به سادگی “روش دسترسی شما به ChatGPT تغییر کرده باشد.”

در ۱۸ می، OpenAI به طور رسمی برنامه تلفن همراه ChatGPT را برای iOS راه اندازی کرد. این شرکت ابتدا این اپلیکیشن را در ایالات متحده عرضه کرد و قول داد در هفته‌های آینده این اپلیکیشن را به کشورهای دیگر نیز گسترش دهد.

در همین حال، لایتینگ لب، توسعه دهنده شبکه لایتنینگ بیت کوین، از ابزار هوش مصنوعی برای ارسال و دریافت بیت کوین (BTC) از طریق راه حل لایه ۲ رونمایی کرده است. این شرکت ابزاری را منتشر کرده است که هدف آن پرداخت سریع‌تر، ارزان‌تر و آسان‌تر برای توسعه‌دهندگانی است که روی پروژه‌های متمرکز بر هوش مصنوعی کار می‌کنند.

مجله: AI Eye: رزروهای سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد هستند، ۳ استفاده عجیب از ChatGPT و افزونه‌های رمزنگارینویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا