اخبار ارز دیجیتال

ChatGPT، Midjourney و سایر ابزارهای هوش مصنوعی در مسیر قانون اتحادیه اروپا


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این لایحه خطرات ابزارهای هوش مصنوعی را طبقه بندی می کند و توسعه دهندگان برنامه های کاربردی هوش مصنوعی را مجبور می کند تا استفاده خود از مطالب دارای حق چاپ را افشا کنند.

به دنبال افزایش گسترده استفاده از فناوری برای تولید محتوا، بحث و جدل در مورد استفاده از هوش مصنوعی (AI) و مطالب دارای حق چاپ آن در سراسر وب ظاهر می شود.

قانونگذاران اتحادیه اروپا در 27 آوریل رای دادند تا به استفاده رو به رشد از هوش مصنوعی پاسخ دهند و پیش نویس قانون جدیدی را ارائه دهند که برای کنترل این فناوری و شرکت های توسعه دهنده آن طراحی شده است.

جزئیات این لایحه در جلسه بعدی پارلمان و کشورهای عضو نهایی خواهد شد. در حال حاضر، ابزارهای هوش مصنوعی بر اساس سطح ریسک دسته بندی می شوند. سطوح ریسک از حداقل، محدود، زیاد شروع می شود و تا سطوح غیر قابل قبول ادامه می یابد.

این لایحه ابزارهای پرخطر را به طور کامل ممنوع نمی کند، اما رویه های شفافیت سخت گیرانه تری را اعمال می کند. به ویژه، ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT و Midjourney موظفند استفاده خود از مطالب دارای حق چاپ را در آموزش هوش مصنوعی خود افشا کنند.

سونیا خان، عضو پارلمان اروپا، گفت که وضعیت فعلی این لایحه، که جایی بین نظارت بیش از حد و نظارت بیش از حد برای محافظت از شهروندان است، گفت که “نوآوری را تشویق می کند و اقتصاد را تقویت می کند”.

این لایحه بخشی از قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا است و حدود دو سال پیش به عنوان پیش نویس مقررات پیشنهاد شد.

مربوط: ایلان ماسک مایکروسافت را تهدید به شکایت کرد و مدعی شد که هوش مصنوعی بر روی داده های توییتر آموزش دیده است

در همان هفته، Eurofi، یک اندیشکده اروپایی متشکل از شرکت‌های بخش دولتی و خصوصی، آخرین نسخه مجله خود را با یک بخش کامل در مورد کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (ML) در امور مالی در اتحادیه اروپا منتشر کرد.

این بخش شامل پنج مقاله کوچک در مورد نوآوری و مقررات هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا بود، به ویژه برای استفاده در صنعت مالی، که همه آنها به قانون آینده هوش مصنوعی اشاره می کردند.

جورجینا بولکلی، یکی از نویسندگان، مدیر راه حل های خدمات مالی EMEA در Google Cloud، درباره این قانون گفت:

“هوش مصنوعی خیلی مهم است که بتوان آن را تنظیم کرد، و خیلی مهم است که به طور ضعیف تنظیم شود.”

این تحولات پس از آن رخ می دهد که ناظران داده اتحادیه اروپا نگرانی هایی را در مورد مشکلات احتمالی که شرکت های هوش مصنوعی ایالات متحده ممکن است در صورت عدم انطباق با GDPR با آن مواجه شوند، ایجاد می کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا