🚨 اخبار ارز دیجیتال

ماسک هشدار می‌دهد که هوش مصنوعی مانند ChatGPT می‌تواند به صورت محلی اجرا شود.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدل هوش مصنوعی به اندازه ChatGPT-4 OpenAI نیست، اما تنها ۴ گیگابایت فضا اشغال می کند، نیازی به اینترنت ندارد و از سانسور هوش مصنوعی مصون است.

اکنون می‌توانید حتی بدون اتصال به اینترنت، یک هوش مصنوعی شخصی (AI) شبیه به ChatGPT را روی رایانه خانگی خود نصب و اجرا کنید. ایلان ماسک هشدار می دهد که توسعه هوش مصنوعی در حال نزدیک شدن به نقطه فنی بدون بازگشت است.

برایان رومل، موسس وبلاگ فناوری Multiplex، در ۱۱ آوریل راهنمای دقیقی در مورد نحوه نصب هوش مصنوعی شخصی “GPT4All” نوشت و آن را لحظه “اولین رایانه شخصی” هوش مصنوعی شخصی نامید.

GPT4All که توسط برنامه نویسان شرکت توسعه هوش مصنوعی Nomic AI ساخته شده است، در چهار روز با هزینه تنها ۱۳۰۰ دلار ساخته شده است و طبق گزارش ها تنها به ۴ گیگابایت فضا نیاز دارد.

Roemmele هشدار داد که به اندازه ChatGPT-4 شرکت هوش مصنوعی OpenAI نیست. ChatGPT-4 خود پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسخه قبلی خود، ChatGPT-3.5 است، اما همچنان یک ابزار قدرتمند در نوع خود است.

“آیا محدودیتی وجود دارد؟ البته. این ChatGPT 4 نیست، بنابراین مواردی وجود دارد که به درستی از پس آن بر نمی آید. اما این یکی از قدرتمندترین سیستم های هوش مصنوعی شخصی است که تا کنون منتشر شده است.”

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و توییتر، منتقد سرسخت توسعه هوش مصنوعی و اندیشکده آمریکایی Future of Life Institute (FOLI)، نامه‌ای را امضا کردند که در ۲۲ مارس صادر شد و از همه شرکت‌های هوش مصنوعی خواستند تا فوراً آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند را متوقف کنند.

مربوط: ایلان ماسک برای پروژه هوش مصنوعی توییتر هزاران پردازنده گرافیکی خریداری کرده است

در این نامه هشدار داده شد که «هوش رقابتی انسان می‌تواند خطرات جدی برای جامعه و بشریت ایجاد کند» و ماسک در توییتی در ۱۲ آوریل به شوخی گفت: «تکینگی نزدیک است».

تکینگی به یک نقطه فرضی اشاره دارد که در آن رشد فناوری غیرقابل کنترل و برگشت ناپذیر می شود و می تواند با خود-بهبود هوش مصنوعی به آن کمک کند.

برخی تکینگی فناوری را یک پیشرفت مثبت می دانند، در حالی که برخی دیگر معتقدند که می تواند به آینده ای ناگوار منجر شود. نابود کننده فرنچایز علمی تخیلی.

رومل دیدگاه متفاوتی نسبت به هوش مصنوعی دارد و در راهنمای خود استدلال می‌کند که هوش مصنوعی بهتر است IA یا «تقویت هوش» نامیده شود، و در پاسخ به درخواست‌ها برای مکث، مردم می‌گویند «یا «یک طرف را انتخاب کن» پیشنهاد می‌شود.

رومل با استناد به بلوک ۳۱ مارس ایتالیا در ChatGPT، استدلال کرد که “هوش مصنوعی به سرعت در حال تبدیل شدن به هدف سانسور، مقررات و بدتر از آن است” و “این همان چیزی است که صاحب هوش مصنوعی خود است.” شاید این آخرین فرصت برای انجام باشد. بنابراین،” او افزود.

هادلرز دایجست، ۲ تا ۸ آوریل: BTC White Paper در macOS پنهان شد، بایننس مجوز AUS را از دست داد، DOGE Newsنویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا