🚨 اخبار ارز دیجیتال

ChatGPT و AI جدیدترین ناقلان بدافزار هستند: تیم امنیتی متا


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

محققان امنیتی در Meta می‌گویند که «آدم‌های بد» هجوم آورده‌اند زیرا هوش مصنوعی مولد جدیدترین فناوری برای جذب «تخیل و هیجان مردم» است.

تحقیقات تیم امنیتی متا هشدار می‌دهد که ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT به جدیدترین روشی تبدیل شده‌اند که «افراد بد» بدافزار، کلاهبرداری و هرزنامه را توزیع می‌کنند.

یک گزارش تحقیقاتی در اول ماه مه توسط تیم امنیتی شرکت مادر فیسبوک متا نشان داد که ۱۰ خانواده بدافزار در ماه مارس به عنوان ChatGPT و ابزارهای هوش مصنوعی مشابه ظاهر شده‌اند.

تنها در ماه مارس، تحلیلگران امنیتی ما حدود ۱۰ خانواده بدافزار را کشف کردند که به عنوان ChatGPT و ابزارهای مشابه برای به خطر انداختن حساب‌ها در اینترنت ظاهر شده بودند.

متا توضیح داد که “شرورها” مانند اپراتورهای بدافزار، کلاهبرداران و هرزنامه‌ها به هوش مصنوعی نقل مکان کرده‌اند، زیرا این “آخرین موج” است که “تخیل و هیجان مردم” را تسخیر می‌کند.

این تحقیق در بحبوحه علاقه زیادی به هوش مصنوعی انجام می شود و ChatGPT به طور خاص توجه زیادی را به هوش مصنوعی جلب می کند.

به عنوان مثال، ما تهدیدکننده‌هایی را مشاهده کردیم که پسوندهای مرورگر مخرب را در فروشگاه‌های وب رسمی ایجاد می‌کردند که ادعا می‌کردند ابزارهای مرتبط با ChatGPT را ارائه می‌کنند.»

به گفته متا سکیوریتی، این «افزونه‌های مخرب» شامل دستکاری عملکرد ChatGPT هم‌زمان با بدافزار است.

تیم امنیتی این شرکت به هیاهوی ارزهای دیجیتال و تقلب ناشی از آن اشاره کرد و توضیح داد که بازیگران بد تمایل دارند به مکان‌هایی سفر کنند که آخرین مدها در آن اتفاق می‌افتد.

“این منحصر به فضای هوش مصنوعی مولد نیست. به عنوان یک صنعت، ما این موضوع را در سایر موضوعات پرطرفدار در آن زمان مشاهده کرده‌ایم، مانند کلاهبرداری رمزنگاری که به دلیل علاقه به ارزهای دیجیتال تقویت شده است.”

آنها افزودند: «فضای هوش مصنوعی مولد به سرعت در حال تکامل است و افراد بد آن را می‌دانند» و بر نیاز به «هوشیار بودن» تأکید کردند.

افسر ارشد امنیتی متا، گای روزن، یک گام فراتر رفت و در مصاحبه اخیر با رویترز گفت که “ChatGPT رمز جدید” برای این افراد شرور است.

مربوط: OpenAI برای مبارزه با آسیب‌پذیری‌های سیستم، برنامه باگ بونتی راه‌اندازی می‌کند

با این حال، لطفا توجه داشته باشید که متا در حال حاضر توسعه خود را در هوش مصنوعی Generative انجام می دهد.

هوش مصنوعی متا در حال حاضر در حال ساخت انواع مختلفی از هوش مصنوعی برای بهبود فناوری واقعیت افزوده و مصنوعی است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت، گفت: علیرغم سرمایه‌گذاری هنگفت در Metaverse، هوش مصنوعی در حال حاضر بزرگترین سرمایه‌گذاری متا است.

Cointelegraph برای اظهار نظر با OpenAI، تیم پشتیبان ChatGPT تماس گرفته است.

مجله: امیلی شی خالق NFT: ایجاد هنر مولد «ارگانیک» از الگوریتم های رباتیکنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا