اخبار ارز دیجیتال

ChatGPT و AI باید برای اخباری که مصرف می کنند بپردازند: مدیر عامل نیوز کورپ استرالیا


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مایکل میلر گفت، هوش مصنوعی مولد حرکتی است برای شرکت‌های دیجیتال برای به دست آوردن محتوای خلاقانه دیگران “بدون پاداش دادن به آنها برای کار اصلی”.

به گفته مدیر عامل نیوز کورپ استرالیا، سازندگان برنامه های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) باید برای اخبار و محتوای مورد استفاده برای بهبود محصولات خود هزینه کنند.

مایکل میلر در سرمقاله ۲ آوریل برای The Australian از “روزنامه نگاری مستقل و تولیدکنندگان محتوا” خواست تا از اشتباهات گذشته که “صنعت را ویران کرد” اجتناب کنند. او استدلال کرد که اشتباه گذشته این بود که شرکت های فناوری می توانند از استفاده رایگان از داستان ها و اطلاعات خود سود ببرند.

چت بات نرم‌افزاری است که اخبار، داده‌ها و سایر اطلاعات را دریافت می‌کند و به پرسش‌هایی پاسخ می‌دهد که زبان نوشتاری یا گفتاری انسان را تقلید می‌کنند. قابل توجه ترین آنها چت ربات ChatGPT-4 توسط شرکت هوش مصنوعی OpenAI است.

به گفته میلر، ظهور سریع هوش مصنوعی مولد، شرکت‌های دیجیتال قدرتمند را قادر می‌سازد تا «با استفاده از محتوای خلاقانه دیگران بدون پاداش دادن به اثر اصلی، درآمد و سود خود را به حداکثر برسانند.» این نشان‌دهنده جنبش دیگری است که در تلاش برای توسعه یک «گلدان طلا» جدید است.

با استفاده از OpenAI به عنوان مثال، میلر ادعا کرد که این شرکت “به سرعت یک کسب و کار” به ارزش ۳۰ میلیارد دلار “با استفاده از محتوای اصلی و خلاقیت دیگران بدون پاداش یا انتساب ایجاد کرد.”

دولت مشترک المنافع استرالیا قانون چانه زنی رسانه های خبری را در سال ۲۰۲۱ اجرا خواهد کرد. این امر پلتفرم های فناوری استرالیا را ملزم به پرداخت پول رسانه های خبری برای محتوای خبری که در پلتفرم های آنها در دسترس یا پیوند داده شده است، کرد.

میلر گفت که باید قوانین مشابهی برای هوش مصنوعی وجود داشته باشد، بنابراین تمام تولیدکنندگان محتوا به درستی برای کار خود غرامت دریافت می کنند.

سازندگان به استفاده از آثار اصلی خود توسط موتورهای هوش مصنوعی که سبک و لحن موسیقیدانان، نویسندگان، شاعران، مورخان، نقاشان، فیلمسازان، عکاسان و همچنین روزنامه نگاران را مورد حمله قرار می دهند، پاسخ داده اند. من سزاوار آن هستم.

بیش از ۲۶۰۰ رهبر فناوری و محقق اخیراً نامه ای سرگشاده را امضا کرده اند که در آن از آنها خواسته اند تا به طور موقت توسعه بیشتر هوش مصنوعی (AI) را به دلیل ترس از “خطرات جدی برای جامعه و بشریت” متوقف کنند.

در همین حال، ناظر ایتالیایی که مسئول حفاظت از داده ها است، مسدود کردن موقت ChatGPT را اعلام کرد و تحقیقاتی را در مورد نقض مشکوک قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها آغاز کرد.

میلر معتقد است که هم سازندگان محتوا و هم شرکت‌های هوش مصنوعی می‌توانند به جای مسدود کردن یا ممنوع کردن کامل این فناوری، از این توافق منتفع شوند.

او گفت که با «حفاظ‌های مناسب»، هوش مصنوعی می‌تواند یک منبع روزنامه‌نگاری ارزشمند باشد که به ایجاد محتوا، تسریع انتشار در پلت‌فرم‌های مختلف و تولید ویدیو، و همچنین «دریافت حقایق درست» کمک می‌کند. ما می‌توانیم سریع‌تر جمع‌آوری کنیم. توضیح داد.

مربوط: “مغرضانه و فریبنده”: مرکز هوش مصنوعی سازندگان ChatGPT را به نقض قوانین تجارت متهم می کند.

صنعت کریپتو نیز شروع به دیدن پروژه‌های بیشتر مبتنی بر هوش مصنوعی کرده است، اما هنوز در مراحل اولیه است.

میلر معتقد است موتورهای هوش مصنوعی اگر نتوانند عموم را متقاعد کنند که اطلاعاتشان قابل اعتماد است، موفقیت آینده را به خطر می اندازند.

مجله: All Rise To Robot Judges: AI و Blockchain می توانند دادگاه را تغییر دهندنویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا