🚨 اخبار ارز دیجیتال

ChatGPT اکنون می تواند صحبت کند، گوش دهد و تصاویر را ببیند

OpenAI با صداپیشگان حرفه ای کار کرد تا مدل ها را برای صحبت کردن آموزش دهد

حوزه هوش مصنوعی مولد (AI) همچنان به گرم شدن ادامه می‌دهد، زیرا OpenAI مدل GPT-4V و حالت مکالمه چندوجهی خود را برای سیستم‌های ChatGPT معرفی کرد.

ارتقای جدیدی که در ۲۵ سپتامبر اعلام شد به کاربران ChatGPT اجازه می دهد تا در گفتگوها به ChatGPT بپیوندند. مدل‌هایی که ChatGPT، GPT-3.5، و GPT-4 را تقویت می‌کنند، اکنون می‌توانند درخواست‌های صوتی زبان ساده را درک کنند و با یکی از پنج صدای مختلف پاسخ دهند.

بر اساس یک پست وبلاگ OpenAI، این رابط چندوجهی جدید به کاربران اجازه می دهد تا به روش های جدیدی با ChatGPT تعامل داشته باشند.

هنگام سفر از مکان‌های دیدنی عکس بگیرید و درباره چیزهای جالب آن‌ها گفتگوی زنده داشته باشید. وقتی به خانه رسیدید، از یخچال و انباری خود عکس بگیرید تا منوی شام خود را برنامه‌ریزی کنید (و گام به گام یاد بگیرید (سوالات بعدی درباره دستور غذا.) بعد از شام، با گرفتن عکس، دور دفترچه مسائل و از شما دو نفر بخواهید که نکاتی را به اشتراک بگذارید، به فرزندتان در حل مسئله ریاضی کمک کنید.»

نسخه ارتقا یافته ChatGPT طی دو هفته آینده برای کاربران Plus و Enterprise در پلتفرم‌های تلفن همراه عرضه می‌شود و برنامه‌نویسان و سایر کاربران فوراً دسترسی خواهند داشت.

ارتقاء چندوجهی ChatGPT به تازگی پس از راه اندازی DALL-E 3، پیشرفته ترین سیستم تولید تصویر OpenAI معرفی شده است.

طبق گفته OpenAI، DALL-E 3 همچنین دارای پردازش زبان طبیعی یکپارچه است. این به کاربران اجازه می دهد تا با مدل تعامل داشته باشند تا نتایج را به دقت تنظیم کنند و ChatGPT را برای کمک به ایجاد درخواست های تصویر یکپارچه کنند.

در دیگر اخبار هوش مصنوعی، رقیب OpenAI Anthropic از همکاری با آمازون در ۲۵ سپتامبر خبر داد. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، آمازون قصد دارد تا ۴ میلیارد دلار برای شامل خدمات ابری و دسترسی سخت افزاری سرمایه گذاری کند. در مقابل، آنتروپیک می‌گوید که پشتیبانی پیشرفته‌تری از مدل‌های هوش مصنوعی پایه آمازون Bedrock، همراه با «سفارشی‌سازی و تنظیم دقیق مدل‌های ایمن برای شرکت‌ها» فراهم می‌کند.

مربوط: مدیر عامل Coinbase نسبت به مقررات هوش مصنوعی هشدار می دهد و خواستار تمرکززدایی است


نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا