اخبار ارز دیجیتال

ادعاها علیه پونزیس به دلیل “ماینینگ ارزهای دیجیتال” ۸.۴ میلیون دلار به دست آوردند.

خالقان و مروجین دو شرکت مظنون به تقلب در ارزهای رمزنگاری شده با مجموعه‌ای از اتهامات روبرو هستند که ممکن است منجر به ۲۰ سال زندان شود.

دادستان های ایالات متحده دو شکایت جداگانه علیه ۹ نفر که دو شرکت ارزهای دیجیتال را تأسیس کرده یا تبلیغ کرده اند که ظاهراً طرح های پونزی بوده اند و ۸.۴ میلیون دلار از سرمایه گذاران درآمد داشته اند، تنظیم کرده اند.

در ۱۴ دسامبر، دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک کیفرخواستی را منتشر کرد که در آن شرکت‌های استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال Icomtech و Forecount به سرمایه‌گذاران می‌گفتند که سرمایه‌گذاری خود را در شش ماه دو برابر کنند. درآمد روزانه را تضمین می‌کنند.

در واقع، دادستان ها می گویند که هر دو شرکت از پول سرمایه گذاران بعدی برای پرداخت به سرمایه گذاران قبلی استفاده کردند، در حالی که سایر وجوه برای تبلیغات شرکت ها و خرید کالاهای لوکس و املاک استفاده شد.

“نمایشگاه های لوکس” در ایالات متحده و خارج از کشور برگزار شد، با ارائه در جوامع کوچک که سرمایه گذاران را با وعده آزادی مالی و ثروت جذب می کرد.

گفته می‌شود که مروجین با خودروهای گران قیمت و لباس‌های گران قیمت در رویدادها حاضر می‌شوند و در مورد پولی که از سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که تبلیغ می‌کنند به دست آورده‌اند، لاف می‌زنند.

IcomTech و Forcount زمانی شروع به از هم پاشیدن کردند که کاربران نتوانستند بازده های ادعا شده را پس بگیرند.

اتهامات تحمیل شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه سازندگان و مروجین Forcount می گوید که Forcount در درجه اول گویندگان اسپانیایی زبان را هدف قرار می دهد و “عضویت” هایی را ارائه می دهد که برخی از فعالیت های معاملاتی و استخراج ارزهای دیجیتال خود را ارائه می دهد. این شرکت ادعا می کند که بیش از آن را جمع آوری کرده است. ۸.۴ میلیون دلار از «صدها» سرمایه‌گذار در حال فروش.

برای افزایش نقدینگی، این دو شرکت توکن‌هایی ایجاد کرده‌اند که به ترتیب «Icoms» و «Mindexcoin» را در IcomTech و Forcount راه‌اندازی کرده‌اند تا به سرمایه‌گذاران اجازه بازپرداخت بدهند.

به نظر می رسد فروش توکن شکست خورده است زیرا هر دو تا سال ۲۰۲۱ پرداخت به سرمایه گذاران را متوقف کرده اند.

دیمین ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت: «با این دو کیفرخواست، این دفتر به همه کلاهبرداران ارزهای دیجیتال پیام می‌فرستد: ما برای شما اینجا هستیم. “دزدی دزدی است، حتی اگر از اصطلاحات تخصصی رمزنگاری استفاده کنید.”

ارتباط:ارزهای دیجیتال به زمین بازی برای کلاهبرداران تبدیل شده اند

دیوید کارمونا از کوئینز نیویورک که در کیفرخواست به عنوان بنیانگذار IcomTech نام برده می شود، به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از طریق سیم متهم شده است که حداکثر ۲۰ سال زندان دارد.

موسس فورکانت، فرانسیسلی داسیلوا، اهل کوریتیبا، برزیل، به کلاهبرداری از طریق سیم، توطئه کلاهبرداری با سیم و توطئه پولشویی متهم شده است و در صورت محکومیت در تمامی اتهامات، ممکن است به ۶۰ سال زندان محکوم شود.

مروجین شرکت ها با انواع اتهامات مرتبط با کلاهبرداری سیمی، کلاهبرداری سیمی، توطئه پولشویی و اظهارات نادرست مواجه هستند.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا