🚨 اخبار ارز دیجیتال

کارولین الیسون مدعی است که توییت های Qiao Changpeng در سقوط FTX نقش داشته است.

مدیر عامل سابق Alameda Research بخشی از تقصیر شکست FTX را متوجه CZ کرد، در حالی که مدیر عامل بایننس پیشنهاد الیسون برای خرید سهام FTT شرکتش را مقصر دانست.

به گفته کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، تنها یک توییت از Changpeng Chao (CZ) مدیر عامل بایننس به سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX کمک کرد.

گزارش شده است که آقای الیسون در دادگاه جنایی Sam “SBF” Bankman Freed در ۱۲ اکتبر شهادت داد. قرار داده شده بخشی از تقصیر سقوط FTX بر عهده فعالیت رسانه های اجتماعی CZ است. در یک توییت اکنون معروف از X (توئیتر سابق) در ۶ نوامبر ۲۰۲۲، CZ اعلام کرد “با توجه به حقایقی که اخیرا فاش شده است، بایننس قصد دارد دارایی های خود از توکن های FTX (FTT) را منحل کند.” [sp] درخشنده.»

بر اساس گزارش های متعدد، انحلال توکن باعث شده است که سرمایه گذاران خرد از الگوی بایننس پیروی کنند و وجوه خود را از FTX خارج کنند. به دلیل رفتار خارج از کنترل پلتفرم، FTX برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد و در ۱۱ نوامبر اعلام ورشکستگی کرد.

الیسون گفت این توییت‌ها به سقوط FTX کمک کردند، اما دلیل اصلی این بود که Alameda 10 میلیارد دلار از صرافی وام گرفت و «نتوانست آن را بازپرداخت کند». او برای اولین بار در دادگاه SBF در ۱۰ اکتبر موضع گرفت و شهادت داد که Bankman Freed به Alameda دستور داده تا میلیاردها دلار از FTX را بدون رضایت کاربران برداشت کند.

جمهوری چک رانده شد او در یک تاپیک در تاریخ ۶ دسامبر، ادعاهایی مبنی بر اینکه یکی از توییت‌هایش FTX را نابود کرده است را رد کرد و گفت: «شما نمی‌توانید یک تجارت سالم را با یک توییت نابود کنید». او به فعالیت خود الیسون در رسانه های اجتماعی از ۶ نوامبر اشاره کرد و ادعا کرد که پیشنهاد Alameda برای خرید سهام FTT بایننس “دلیل واقعی مردم برای دور انداختن توکن های خود” بود.

از جمله اطلاعات ارائه شده توسط مدیر عامل سابق آلامدا در محاکمه، جاه طلبی های بانکمن فرید برای رئیس جمهور شدن ایالات متحده، ایجاد چندین صفحه گسترده “جایگزین” از امور مالی Alameda برای ارائه به جنسیس و این واقعیت است که SBF. شاهزاده بن سلمان رئیس جمهور بعدی می شود. می تواند یک پشتیبان بالقوه مبادله باشد. به نظر می رسید که شهادت او تحت بازجویی متقابل توسط وکیل مدافع مارک کوهن بر دانش بانکمن فرید از عملیات آلامدا متمرکز بود.

هنگامی که کوهن از او بازجویی کرد، الیسون شهادت داد: «ممکن است این را گفته باشم». [SBF] ممکن است از نگرانی های او در مورد “به خطر انداختن سرمایه مشتریان FTX” اطلاعی نداشته باشید. دانیل ساسون، دستیار دادستان ایالات متحده، این اتهامات را “مبهم” خواند.

مربوط: گزارش: هکر FTX 120 میلیون دلار را در آزمایشی Sam Bankman Fried جابه‌جا کرد

الیسون در هفتمین روز محاکمه جنایی SBF که در ۳ اکتبر آغاز شد، موضع گرفت. او یکی از اولین افراد داخلی FTX و Alameda بود که به عنوان بخشی از توافق نامه شهادت با مقامات ایالات متحده به گناه خود اعتراف کرد.

بانکمن فرید در محاکمه اولیه خود که انتظار می رود تا نوامبر ادامه داشته باشد، نسبت به هفت اتهام جنایی خود بی گناه اعتراف کرده است. او در مارس ۲۰۲۴ در دادگاه با پنج اتهام دیگر روبرو خواهد شد.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا