اخبار ارز دیجیتال

تغییر فراتر از مقررات مزخرف ارزهای دیجیتال است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته دکتر جاناتان ریچنتال، تنظیم‌کننده‌ها در پاسخگویی به ارزهای دیجیتال کند بوده‌اند و اغلب از اهداف خود کوتاهی می‌کنند. امیدواریم رویکرد آنها در سال های آینده تکامل یابد.

همانطور که از نامش پیداست، شبکه جهانی وب بدون حاشیه است و رمزنگاری نیز همینطور است. اخلاق رایج اینترنت و ارزهای دیجیتال، ارتباطات و مبادلات باز است که مرزها مانعی ندارند. با این حال، در عمل، با تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به بازیگران مهم‌تر در سیستم مالی، کشورها شروع به بررسی مسائل مربوط به حاکمیت و مقررات می‌کنند. تاکنون، بسیاری از کشورها به روی ارزهای رمزنگاری شده باز مانده‌اند، در حالی که برخی دیگر استفاده از آنها را محدود کرده یا کاملاً آنها را ممنوع کرده‌اند.

به عنوان مثال، هیلاری کلینتون، در کنفرانس بلومبرگ در سنگاپور در سال 2021، توجه خود را به خطرات کریپتو و نیاز به مقررات جلب کرد: [it] این امر باعث تضعیف ارز، تضعیف نقش دلار به عنوان یک ارز ذخیره شده، بی ثباتی ملت ها و احتمالاً شروع کوچک و بزرگتر خواهد شد. اینها حرف های محکمی است و دولت ها شروع به جدی گرفتن چنین ادعاهایی کرده اند، این احتمال وجود دارد.

محیط نظارتی

به طور کلی، مقررات مالی بر دنیای مالی نظارت می کند و با هدف حفظ ثبات سیستم مالی و ایجاد و حفظ یکپارچگی آن، محدودیت ها، الزامات و دستورالعمل هایی را برای موسسات مالی تعیین می کند. برای موسسات مالی سنتی در سرتاسر جهان، این قوانین طی دهه‌ها تکامل یافته‌اند. بازار ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک بخش مالی نسبتاً جدید، تاریخچه بزرگی ندارد و با توجه به رشد و بلوغ سریع آن، اکنون با پتانسیل تنظیم‌شده مواجه است.

با رشد بازار کریپتو، دولت ها و سازمان های بین المللی مانند صندوق بین المللی پول به پتانسیل آن چشم دوخته اند. مزاحم شدن یک سیستم اقتصادی تثبیت شده – هم از نظر آینده فناوری و هم از نظر مشکل‌سازتر که باعث ایجاد مشکلاتی مانند مشکلات مربوط به فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX در نوامبر 2022 می‌شود. این صنعت در حال حاضر آنقدر گسترده شده است که تحلیلگران مالی می ترسند که اگر به درستی تنظیم نشود، می تواند پیامدهای منفی اقتصاد کلان داشته باشد، حتی اگر می تواند پیامدهای مثبت داشته باشد. افزایش ریسک منجر به درخواست برای مقررات بیشتر شده است. به عنوان مثال، مجمع جهانی اقتصاد بیان می‌کند که مقررات ارزهای دیجیتال، مانند سایر مقررات مالی، «ثبات مالی، شفافیت، حمایت از مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار، و زمینه بازی برابر برای شرکت‌کنندگان مختلف بازار را تضمین می‌کند. هدف آن «حمایت» است.

مربوط: SEC گری جنسلر در حال انجام بازی است، اما این چیزی نیست که شما فکر می کنید

تاکنون بیشترین فعالیت های نظارتی در این حوزه در سطح ملی صورت گرفته است. با این حال، استفاده از ارزهای رمزنگاری شده محدود یا در نظر گرفته نشده است که به مرزهای ملی محدود شود، که همکاری نظارتی بین‌المللی را به یک ایده‌آل تبدیل می‌کند، اما هنوز فاصله زیادی دارد. اما قانون‌گذاران دلایلی برای پیگیری آن دارند. تا زمان نگارش این مقاله، از هر 5 آمریکایی، 1 نفر ادعا می‌کند که قبلاً در سطحی در معاملات ارزهای دیجیتال شرکت داشته است. در سنگاپور، این اعداد حتی بیشتر است. و با رشد بازار، همه مشتاق خواهند بود که از تکرار بحران مالی 2008 جلوگیری کنند. به طور کلی، هر چه بازار بزرگتر باشد، احتمال تنظیم آن بیشتر است. این بر این فرض استوار است که با رشد بازار، احتمال تأثیرگذاری بر منافع مشترک بیشتر می شود.

در همین حال، حامیان کریپتو می گویند که خود ارزهای دیجیتال ممکن است سعی کنند از یک فروپاشی به سبک سال 2008 جلوگیری کنند. این ساختار مالی جایگزینی را تشکیل می دهد که تحت تسلط موسسات مالی بزرگی نیست که نیاز فوری به بررسی های نظارتی دارند. تنش آشکاری بین روح مستقل و ماهیت نظارتی زیربنای ارزهای دیجیتال وجود دارد. آیا این یک تنش خلاقانه است یا یک تنش مخرب؟ شاید برای حدس و گمان خیلی زود باشد، اما در هر صورت دولت ها شروع به ابراز اقتدار خود کرده اند.

مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده

تاریخچه مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده منعکس کننده بسیاری از کشورهای غربی است. در ابتدا، دولت ایالات متحده فکر می کرد که بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال یک نوآوری جذاب خواهند بود، اما نیاز به توجه کمی از سوی آژانس های فدرال دارند. این سیستم بدون اصطکاک ممکن است پذیرندگان اولیه را خوشحال کرده باشد، اما ارزهای دیجیتال بدبین تر احساس می کنند محکوم به شکست هستند.

با این حال، در کمال تعجب بسیاری، ارزهای دیجیتال نه تنها ناپدید شدند، بلکه از نظر ارزش و محبوبیت به رشد خود ادامه دادند. با این حال، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده، مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار، که بر بازارها نظارت می‌کنند و از سرمایه‌گذاران محافظت می‌کنند، برای مدتی در حاشیه مانده‌اند. در نهایت، بازار ارزهای دیجیتال آنقدر برجسته شده است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در سال 2017، مشکلات مربوط به عرضه اولیه سکه باعث ایجاد مقررات شد. به عنوان مثال، پس از سقوط FTX Sam Bankman-Fried در نوامبر 2022، مقررات اضافی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. ، تعیین می کند که چه مقرراتی معرفی می شود و به کدام حوزه ها رسیدگی می شود.

نگرانی های دولت در واقع در ابتدا بر استفاده از ارزهای دیجیتال برای تقلب و فعالیت های غیرقانونی در وب تاریک متمرکز بود، اما قوانین موجود چنین مواردی را پوشش می دهد. تنظیم از طریق اجرا» قوانین موجود. مقررات فعلی شامل مقرراتی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم است. این موارد ممکن است در مورد موارد مرتبط با رمزنگاری اعمال شود، اما مقرراتی نیستند که با در نظر گرفتن رمزارز نوشته شده باشند.

آینده مقررات رمزنگاری

آنچه واضح است این است که چشم انداز نظارتی کریپتو پرآشوب است. با بسیاری از رویکردهای مختلف که اغلب تغییر می کنند (گاهی اوقات 180 درجه)، دشوار است که بتوان گفت موضع یک دولت از سال به سال یا ماه به ماه چگونه خواهد بود.

پیش بینی همیشه ریسک دارد. به خصوص در یک موقعیت نوسان مانند ارزهای دیجیتال. شاید بتوانیم منتظر درخواست‌های بیشتر و بیشتری برای شفافیت مقرراتی و ثبات فرامرزی باشیم، اما بعید است که دولت‌ها بتوانند به موقع به چنین درخواست‌هایی توجه کنند.

مربوط: SEC کراکن را برای 30 میلیون دلار شکست داد، اما این به این معنی نیست که شکایتی در کار بوده است

چنین فقدان جهت روشنی ممکن است تجارت کریپتو را در کوتاه‌مدت و میان‌مدت از سوی کسانی که چنین معاملاتی را بسیار مخاطره‌آمیز می‌دانند منصرف کند. یکی این که ارزهای دیجیتال و سایر ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین که زیربنای آنهاست، همچنان نیرویی برای دولت‌ها خواهند بود. باید در نظر گرفته شود.

ارزهای رمزنگاری شده، و با توسعه بلاک چین، بخشی از یک جنبش جهانی بزرگتر و مبتنی بر فناوری هستند که به عنوان انقلاب صنعتی چهارم شناخته می شود. در این انقلاب، جهان در حال تحول دیجیتالی است، و همانطور که هر جنبه از زندگی ما از آنالوگ به دیجیتال تبدیل می‌شود، ارزهای دیجیتال معنا پیدا می‌کنند. دیجیتالی کردن دفتر کل توزیع شده چقدر اهمیت دارد؟ کلاوس شواب، بنیانگذار مجمع جهانی اقتصاد، بهترین است. که در کنفرانس سالانه داووس سوئیس شناخته شد، گفت: ما در مرکز انقلاب صنعتی قرار داریم.

همانطور که نگرانی‌ها در مورد تأثیر احتمالی هوش مصنوعی و مهندسی ژنتیک به جای متوقف کردن کامل پیشرفت آن‌ها، با درجاتی از مقررات کنترل می‌شوند، بی‌ثباتی‌های بالقوه ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. نگرانی‌های سراسری در مورد تأثیر آن بعید است که استفاده رو به رشد آن را متوقف کند. رویکرد مناسب برای تنظیم این پدیده دشوار است.

این ستون راهنمای شروع سریع ارزهای دیجیتال، قرار است در 27 فوریه منتشر شود.

دکتر جاناتان رایشنتال Human Future بنیانگذار Human Future است که یک شرکت مشاوره ای، سرمایه گذاری و آموزشی در زمینه تجارت و فناوری جهانی است. او دکتری دارد. او دارای مدرک دکترا در سیستم های اطلاعاتی از دانشگاه نوا جنوب شرقی است و استادیار دانشکده بازرگانی دانشگاه سانفرانسیسکو است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Dr. Jonathan Reichental

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا