اخبار ارز دیجیتال

Chainlink پروتکل متقابل زنجیره ای را برای پل زدن بلاک چین ها به TradFi راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چندین بانک برتر در سراسر جهان در حال کار با Chainlink برای بررسی کاربرد پروتکل های قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای هستند.

توسعه دهندگان پروتکل Chainlink و توکن LINK بومی آن، یک پروتکل زنجیره ای متقابل را با هدف ارائه قابلیت همکاری بین شرکت های مالی سنتی و بلاک چین های دولتی و خصوصی راه اندازی کرده اند.

در پستی در تاریخ 17 جولای در وبلاگ Chainlink، کمال الموجاهد، مدیر ارشد محصول Chainlink Labs، اعلام کرد که پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای (CCIP) برای دسترسی زودهنگام به اتریوم، بهمن، چند ضلعی، آربیتروم و خوش بینی راه اندازی می شود. که آن بود

توسعه دهندگان این پلتفرم ها در 20 جولای به CCIP در شبکه های آزمایشی مربوطه خود دسترسی خواهند داشت.

CCIP یک پروتکل قابلیت همکاری است که به شرکت ها اجازه می دهد داده ها و ارزش ها را مستقیماً از سیستم های پشتیبان خود بین محیط های بلاک چین عمومی یا خصوصی انتقال دهند.

راه حل همکاری چین لینک از زیرساخت پیام رسانی سوئیفت استفاده می کند که توسط بیش از 11000 بانک در سراسر جهان برای تسهیل پرداخت ها و تسویه حساب های بین المللی استفاده می شود.

بر اساس گزارش شبکه جرایم مالی ایالات متحده، تنها در سال 2021، این شبکه حدود 1.8 تریلیون دلار تراکنش از بیش از 11000 بانک عضو انجام داده است.

نمودار نشان می دهد که چگونه یک موسسه مالی می تواند از CCIP برای انجام تراکنش های زنجیره ای استفاده کند. منبع: Chainlink.

سرگئی نظروف، بنیانگذار و مدیر عامل Chainlink توضیح داد در 17 جولای، CCIP اعلام کرد که قصد دارد پلی بین دنیای روی زنجیره و خارج از زنجیره ایجاد کند.

همانطور که استانداردهای اصلی مانند TCP/IP اینترنت پراکنده اولیه را به اینترنت جهانی واحدی که امروزه می شناسیم و از آن استفاده می کنیم، تغییر شکل داد، ما نیز تکه تکه شده ایم. ما در حال ایجاد CCIP برای اتصال چشم انداز عمومی بلاک چین و اکوسیستم رو به رشد زنجیره های بانکی هستیم. اینترنت یک قرارداد واحد».

نظروف افزود، راه‌حل‌های قابلیت همکاری که می‌توانند به طور یکپارچه ارزش را در سراسر شبکه‌ها انتقال دهند، یک بلوک ساختمانی کلیدی برای یک جامعه مبتنی بر بلاک چین خواهند بود.

به گفته Chainlink، موسسات مالی که به دنبال استفاده از راه حل های تعاملی Chainlink هستند عبارتند از BNY Mellon، BNP Paribas، Citi، Australia New Zealand Banking Group، Clearstream، Euroclear، Lloyd’s Banking. این شامل گروه ها و غیره می شود.

مربوط: Chainlink Labs خدمات اثباتی رزرو را برای مبادلات در آشوب ارائه می دهد

علاوه بر پنج بلاک چین که CCIP را ادغام می‌کنند، پروتکل مالی غیرمتمرکز AAVE راه‌حل‌های قابلیت همکاری را پیاده‌سازی خواهد کرد و پلتفرم مشتقات غیرمتمرکز Synthetix قبلاً در شبکه اصلی CCIP فعال است.

به گفته CoinGecko، قیمت توکن Chainlink LINK طی هشت ساعت گذشته 9.7 درصد افزایش یافت و به 7.27 دلار رسید، در حالی که بقیه بازار نسبتاً خنثی بود.

پس از انتشار اخباری مبنی بر راه‌اندازی CCIP در شبکه اصلی، توکن LINK 7.5 درصد افزایش یافت. منبع: CoinGecko

کوین تلگراف برای اظهار نظر با آزمایشگاه های چین لینک تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مجله: در اینجا نحوه تعامل ZK Ethereum آمده استنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا