اخبار ارز دیجیتال

آزمایشگاه های چین لینک خدمات اثباتی رزرو را به صرافی های سردرگم ارائه می دهد

این شرکت ادعا می کند که محصول PoR آن می تواند اعتماد را در مبادلات ارزهای دیجیتال از طریق افزایش شفافیت بازگرداند، اما همه قانع نشده اند.

آزمایشگاه های چین لینک محصول Proof of Reserve خود را در 10 نوامبر به عنوان راه حلی برای مشکلات اعتماد آینده در بازار مبادلات رمزنگاری عرضه کرد. در رشته توییت Labs Chainlink پرسیده شد “آیا ارزهای دیجیتال به تکرار اشتباهات صنعت مالی جعبه سیاه سنتی ادامه خواهند داد؟ یا سیستم های بهتری ظهور خواهند کرد؟”

در پاسخ به این سوال، این شرکت یک محصول اثبات ذخیره (PoR) ارائه کرد. این شامل «ذخایر دارایی تبادل متمرکز، مانده حساب‌های بانکی خارج از زنجیره، وثیقه متقابل زنجیره‌ای، ذخایر دارایی در دنیای واقعی و موارد دیگر است.

طی چند روز گذشته، بازار ارزهای دیجیتال به لطف بحران نقدینگی در FTX، دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان، به شدت سقوط کرده است. صرافی‌ها نتوانسته‌اند برداشت‌ها را به‌موقع پردازش کنند و وحشت ناشی از این تاخیرها در بازار ارزهای دیجیتال گسترش یافته است.

در پی این مشکلات مداوم، جامعه کریپتو شروع به بحث در مورد چگونگی حل این مشکل کرده است. یک راه حل این است که تمام صرافی های مورد استفاده مشتریان را ملزم به ارائه مدرک رزرو کنید.

Proof of Reserve فناوری است که به کاربران امکان می دهد ذخایر صرافی های ارزهای دیجیتال را در زمان واقعی حسابرسی کنند. برخی از صرافی‌ها قبلاً اثبات ذخایر را اجرا کرده‌اند، و CZ بایننس ادعا می‌کند که همه صرافی‌ها باید این ویژگی را ارائه دهند.

با این حال، برخی از صرافی ها گفته اند که ایجاد سیستم Proof of Reserves هفته ها یا بیشتر طول می کشد.

در پاسخ، Chainlink Labs ادعا کرد که محصولش یک راه حل “خارج از جعبه” ارائه می دهد که صرافی ها می توانند بلافاصله آن را اجرا کنند.

این محصول از یک گره Chainlink استفاده می کند که هم به API صرافی و هم به آدرس صندوق آن متصل است، و گره به یک قرارداد هوشمند Proof of Reserve متصل است. برای تعیین اینکه آیا دارایی‌های رمزنگاری یک صرافی با بدهی‌های آن برابری می‌کند، می‌توان قراردادها را توسط حساب‌های دیگر در شبکه پرس و جو کرد. Chainlink Labs این را راه حل ساده ای برای مشکل اعتماد در صرافی ها می داند.

با این حال، همه قانع نشده اند. یکی از کاربران توییتر به نام “BLanka” گفت که بایننس ترجیح داد از Chainlink PoR استفاده نکند. ”نویسنده: Tom Blackstone

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا