اخبار ارز دیجیتال

Chainlink به توسعه DApp متقابل زنجیره ای Ethereum Layer 2 Arbitrum رسید

پروتکل CCIP Chainlink بر روی Ethereum Layer 2 Arbitrum One راه اندازی شد تا توسعه دهندگان را قادر به ساخت برنامه های غیرمتمرکز زنجیره ای متقابل کند.

شبکه اوراکل بلاک چین Chainlink از پروتکل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم (ETH) Arbitrum برای تقویت توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز زنجیره‌ای متقابل استفاده می‌کند.

این دو پروتکل راه‌اندازی شبکه اصلی پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای زنجیره‌ای (CCIP) را در Arbitrum One در 21 سپتامبر اعلام کردند، و توسعه‌دهندگان به دنبال ایجاد راه‌حل Chainlink برای بهره‌گیری از مقیاس‌پذیری کم‌هزینه و پرتوان Arbitrum هستند. اکنون می‌توان به آن دسترسی داشت. .

ترکیب CCIP و اکوسیستم Arbitrum One با هدف بازگشایی موارد استفاده بی‌شمار از جمله توکن‌سازی و وثیقه‌سازی زنجیره‌ای متقابل، بازی‌های زنجیره بلوکی و ذخیره‌سازی و محاسبات داده‌ها است.

یوهان عید، مدیر ارشد کسب و کار در آزمایشگاه های چین لینک، در مورد این مشارکت اظهار نظر کرد و نقش Arbitrum در تخلیه تراکم تراکنش ها از لایه پایه اتریوم و ایجاد پایه ای برای ساخت DApps را برجسته کرد.

CCIP اکنون به این کاربران دسترسی به یک پروتکل قابلیت همکاری بسیار ایمن و با کاربری آسان را که بر اساس زیرساخت اثبات شده Chainlink ساخته شده است، فراهم می‌کند و راه‌های جدیدی را برای رشد، دسترسی و نوآوری باز می‌کند.

این ادغام به فناوری جمع‌آوری خوش‌بینانه Arbitrum می‌پیوندد، که در حال حاضر تقریباً 60٪ از ارزش کل قفل شده در اکوسیستم گسترده‌تر لایه 2 اتریوم را تشکیل می‌دهد. Arbitrum تراکنش‌های سریع و کم‌هزینه‌ای را تسهیل می‌کند که به صورت دسته‌ای به صورت دسته‌ای به لایه پایه اتریوم ارسال می‌شوند.

فرض بر این است که جمع‌بندی‌های خوش‌بینانه تا زمانی که خلاف آن توسط تأییدکننده شبکه ثابت نشود معتبر هستند.

از سوی دیگر، CCIP به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا DApp های زنجیره ای را با پیام های دلخواه و انتقال توکن ساده بسازند. این امر از شبکه غیرمتمرکز اوراکل Chainlink استفاده می‌کند و به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهد تا به طور ایمن به منابع داده‌های خارج از زنجیره، APIها و سیستم‌های پرداخت دسترسی داشته باشند.

مرتبط: به گفته یکی از مدیران کریپتو، تکامل بلاک چین به استانداردهای قابل همکاری نیاز دارد

این پروتکل به قراردادهای هوشمند اجازه می دهد تا با داده ها و رویدادهای دنیای واقعی تعامل داشته باشند و به آنها اجازه می دهد توسط داده های منابع خارجی فعال شوند.

StarkWare، یکی دیگر از شرکت‌های برجسته فناوری مقیاس‌پذیری اتریوم، قبلاً از خدمات اوراکل Chainlink استفاده می‌کرد. همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، پروتکل جمع‌آوری مبتنی بر دانش صفر Starkware StarkNet داده‌های Chainlink و خوراک قیمت را در اکوسیستم خود در فوریه 2023 یکپارچه کرد.

مجله: NFT Collapse و Monster Ego در نمایشگاه جدید موراکامی به نمایش درآمد

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا