🚨 اخبار ارز دیجیتال

پس از اینکه کاربران متوجه تغییرات بی‌صدا در multisig شدند، Chainlink نگرانی‌ها را کمرنگ می‌کند

منتقدان Chainlink بارها و بارها نگرانی خود را در مورد تمرکز فرضی شبکه اوراکل پس از ترفندهای ظریف کیف پول های چندسایگ ابراز کرده اند.

شبکه غیرمتمرکز اوراکل Chainlink تغییرات اخیر در تعداد امضاکنندگان مورد نیاز برای کیف پول‌های چندسایگ را کم اهمیت جلوه داده است، تغییری که واکنش شدید منتقدان را در رسانه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

محقق رمزنگاری کریس برک یکی از کاربران متعدد Criticized است که وجود دارد.

شرط ۴ از ۸ چند علامتی یک اقدام امنیتی است که برای تأیید یک تراکنش به چهار امضا از هشت امضا نیاز دارد.

در یک پست X در ۲۵ سپتامبر، Blec توجه خود را به پست اصلی یک کاربر ناشناس جلب کرد که نشان می داد آدرس کیف پول از کیف پول multisig بدون هیچ اعلامی توسط Chainlink حذف شده است.

اگرچه اعضای جامعه ارزهای دیجیتال بلافاصله نسبت به این اقدام ابراز نگرانی کردند، سخنگوی Chainlink به کوین تلگراف گفت که این به روز رسانی بخشی از فرآیند استاندارد چرخش امضاکنندگان است.

“به عنوان بخشی از فرآیند چرخش امضاکننده معمولی ما، گاوصندوق چند امضایی Gnosis که برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد سرویس Chainlink استفاده می شود، به روز شده است. چرخش امضاکننده کامل شده است و گاوصندوق به حالت عادی باز می گردد. تنظیمات آستانه حفظ می شود.”

برک سال‌هاست که منتقد صریح Chainlink بوده و می‌گوید که اگر امضاکنندگان Chainlink “بدرفتاری کنند”، “کل اکوسیستم DeFi ممکن است عمداً در یک چشم به هم زدن از بین برود.” حتی گفته شده است.

مربوط: Chainlink به آربیتروم لایه ۲ اتریوم برای توسعه DApp متقابل زنجیره ای می رسد

به گفته Blec، خطرات متمرکز ذاتی Chainlink به طیف وسیعی از پروژه‌های DeFi شاخص، از جمله Aave و MakerDAO که برای داده‌های قیمت به اوراکل‌های Chainlink متکی هستند، گسترش می‌یابد.

Chainlink یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که به قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم اجازه می دهد تا به طور ایمن با داده ها و سرویس های دنیای واقعی خارج از دنیای پنهان شبکه های بلاک چین ارتباط برقرار کنند.

قابل ذکر است، توکن LINK (LINK) اصلی Chainlink یکی از دارایی‌های رمزنگاری با بهترین عملکرد در هفته‌های اخیر بوده است و طبق داده‌های قیمت کوین‌تلگراف، در ماه گذشته نزدیک به ۲۰ درصد افزایش داشته است.

آسیا اکسپرس: کارکنان PEX، رسوایی افشا شده، وضعیت مخمصه کوه Gox، فرار از رویداد با ارز مجازی Diners Club


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا