اخبار ارز دیجیتال

مرکز تحقیقات رمزنگاری باز Chainalysis و پلیس کلگری


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اداره پلیس کلگری با شرکت داده‌های بلاک چین Chainalysis برای راه‌اندازی مرکز تحقیقات ارزهای دیجیتال غربی کانادا همکاری کرده است.

یک کارگروه مشترک با تجزیه و تحلیل بازرسان اداره پلیس کلگری و شرکت داده های بلاک چین Chainalysis به طور رسمی در 12 آوریل راه اندازی شد.

جاناتان لوین، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد استراتژی Chainalysis، در یک پست وبلاگی که شراکت را اعلام می کند، گفت: “این نمایش مشارکت های دولتی و خصوصی برای حل مشکلات نوظهور در خدمات مالی الهام بخش بقیه جهان است. این یک الگوی شماست. می تواند از آن یاد بگیرد.”

این مرکز جدید تلاش‌های فعلی را برای مقابله با جرایم رو به رشد مرتبط با ارزهای دیجیتال در غرب کانادا گسترش می‌دهد.

طبق گزارش Chainalysis، کانادا افزایش قابل توجهی در پذیرش ارزهای دیجیتال داشته است. طبق پست وبلاگ این شرکت، “با نگاهی به مشارکت کانادا در خودپردازهای رمزنگاری، صرافی های غیرمتمرکز و صرافی های متمرکز، کانادا از سال 2019 تا ژانویه 2023 حدود 213 درصد افزایش را تجربه خواهد کرد. و می توانیم ببینیم که اوج پذیرش در حدود است. 865. می 2021 بیشتر از مارس 2019 است که عمدتاً به دلیل علاقه به DeFi است.

مربوط: مقررات کریپتو کانادا: ETF بیت کوین، صدور مجوز دقیق، دلار دیجیتال

اما این رشد سریع با افزایش جرم همراه است. Chainalysis گزارش می دهد که بیش از 41 میلیون دلار وجوه تنها در سال 2022 به دلیل کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال در کانادا از دست رفته است. همچنین بیان می‌کند که «به ازای هر 1000 کانادایی، مجموع قرار گرفتن در معرض فعالیت‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال حداقل 1144 دلار کانادا» در همان دوره بوده است.

طبق یک پست وبلاگ، اداره پلیس کلگری قصد دارد تخصص بخش خصوصی Chainalysis را برای تقویت برنامه آموزشی بازپرس خود و ارائه “پشتیبانی شبانه روزی پرونده” به افسران اجرا کند.

به گفته Chainalysis، گام‌های بعدی شامل گسترش برنامه برای خدمت به آژانس‌های مجری قانون بیشتر در غرب کانادا است. این شرکت در نهایت قصد دارد “این مفهوم را در سطح جهانی گسترش دهد و با مقامات مجری قانون در سراسر جهان همکاری کند تا محصولات سفارشی و سفارشی را مطابق با نیازهای خاص منطقه فوری ارائه دهد.”نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا