اخبار ارز دیجیتال

جانسون CFTC از کنگره خواست تا اختیارات نظارت بر ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.

جانسون می‌خواهد از مشتریان به گونه‌ای محافظت کند که خطر بروز بحران را کاهش دهد و چندین اصلاحات را برای مقررات موجود کریپتو پیشنهاد کرده است.

کریستین جانسون، کمیسیونر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از کنگره خواسته است تا قانونی را اتخاذ کند که “شکاف های فعلی در نظارت بر بازارهای نقدی ارزهای دیجیتال را ببندد.”

جانسون در یک سخنرانی در کنفرانس دارایی های دیجیتال در دانشگاه دوک در ۲۱ ژانویه گفت که CFTC بر روی شرکت هایی از جمله شرکت های ارزهای دیجیتال که می خواهند نهادهای تحت نظارت را خریداری کنند، “بررسی موثر” را انجام خواهد داد. .

کمیسیونر همچنین از تنظیم کنندگان کالا می خواهد که اختیارات خود را برای تقویت حمایت از مشتری، جلوگیری از بحران نقدینگی و کاهش تضاد منافع گسترش دهند.

کریستین جانسون، کمیسیونر CFTCمنبع: یوتیوب

یکی از این تغییرات بالقوه اعطای اختیارات جدید به تنظیم‌کننده‌های کالا برای بررسی شرکت‌هایی است که می‌خواهند بیش از ۱۰ درصد از بورس یا اتاق تسویه ثبت شده در CFTC را خریداری کنند.

جانسون نمونه صرافی مشتقات LedgerX را برجسته کرد که در ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ به یکی از شرکت های تابعه FTX تبدیل شد و اکنون درگیر فروپاشی صرافی های ارزهای دیجیتال است.

کمیسیونر خاطرنشان می کند که رگولاتورها در حال حاضر قادر به انجام بررسی های لازم در مورد اینکه شرکت ها کسب و کار را به دست می آورند و صرفاً مسافر هستند زیرا مبادلات فرآیند فروش را طی می کنند.

جانسون همچنین به یکی از فاحش ترین اتهاماتی که پس از ورشکستگی FTX اعمال شد، یعنی ترکیب وجوه مشتریان، اشاره کرد و خواستار تنظیم مقرراتی شد که تعهد شرکت های رمزنگاری را برای تفکیک وجوه مشتریان رسمی کند.

مربوط: FTX VC مسئول “مسائل جدی” در رابطه با دقت نظر – کمیسیونر CFTC

شکاف دیگری که جانسون به آن اشاره کرد در رویه‌های مدیریت ریسک است و اشاره کرد که حتی پس از فروپاشی شرکت‌های رمزنگاری بزرگ مانند FTX، شیوع این بیماری همچنان ادامه دارد.

«ارتباطات متقابل بین شرکت‌های ارزهای دیجیتال، که با مدیریت ریسک ضعیف یا غیرقابل‌وجود، شکست‌های حاکمیت شرکتی و تضاد منافع فردی شرکت‌ها تقویت شده است، پتانسیل بحران را افزایش می‌دهد.»

کمیسیونر پیشنهاد کرد که «چارچوب‌های کنونی مانند قوانین و مقررات ضد انحصار ممکن است در بازاری با تنوع فزاینده بسیار محدود باشد» و پیشنهاد می‌کند که «حکمرانی هماهنگ و مؤثر و حمایت از کنترل مدیریت ریسک.

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا