اخبار ارز دیجیتال

CFTC میلر تریدینگ را 1.7 میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری ارز خارجی مرتبط با بیت کوین جریمه کرد

دوره های اندرو تیت

کمیسیونر کریستین جانسون گفت که CFTC از ژوئن 2023 10 پرونده کلاهبرداری مربوط به دارایی های دیجیتال و ارز خارجی را تشکیل داده یا حل و فصل کرده است.

رگولاتورهای ایالات متحده سرانجام اقداماتی را برای حل و فصل پرونده اجرایی علیه Miller Trading International (MTI) ورشکسته انجام دادند.

در 7 سپتامبر، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اعلام کرد که دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه غربی تگزاس 1.7 میلیارد دلار غرامت به قربانیان به دلیل اجرای یک طرح کلاهبرداری شامل دارایی های دیجیتال و ارز خارجی به MTI اعطا کرده است. اعلام کرد که او دستور داده است پرداخت.

CFTC گفت MTI و مدیر عامل آن کورنلیوس استاینبرگ در یک “طرح بازاریابی چند سطحی بین المللی” شرکت کردند که در آن نزدیک به 30000 بیت کوین (BTC) از حداقل 23000 نفر در ایالات متحده دریافت کردند. بر اساس این اعلامیه، MTI و Steinberg قول داده بودند در ازای مشارکت BTC، دسترسی به یک استخر کالای ثبت نشده را فراهم کنند، اما این کار هرگز انجام نشد.

CFTC نوشت: “MTI در عوض تقریباً کل مبلغ را اختلاس کرد.” و افزود که آخرین حکم دادگاه و استرداد عملاً به شکایت آژانس در ژوئن 2022 پایان می دهد.

همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، MTI در پایان سال 2020 پس از اینکه یکی از مدیران آن از کشور فرار کرد و ظاهراً تمام بیت کوینی را که سرمایه گذاران در MTI سپرده بودند سرقت کرد، به طور موقت انحلال شد.

در ژانویه 2021، MTI، که بیش از 260000 عضو در 170 کشور جهان دارد، ادعا کرد که سرمایه گذاران حدود یک میلیارد دلار در انحلال از دست داده اند. اعتقاد بر این است که کلاهبرداری MIT یکی از بزرگترین طرح های پونزی است که شامل دارایی های دیجیتال در تاریخ است.

مربوط: سقوط ارزهای دیجیتال صدها میلیون دلار برای وکلا ایجاد می کند

کریستین جانسون، کمیسر CFTC در بیانیه‌ای گفت: «ما همه شهروندان را تشویق می‌کنیم تا با مراجعه به صفحه مشاوره سرمایه‌گذار ما از کلاهبرداری و سوء استفاده احتمالی در بازار دارایی‌های دیجیتال مطلع شوند.» اکیداً توصیه می‌شود. وی با بیان اینکه CFTC از ژوئن 2023 تاکنون 10 پرونده کلاهبرداری مربوط به دارایی های دیجیتال و ارز خارجی را تشکیل داده یا حل و فصل کرده است.

من از اداره اجرای قانون به دلیل ارسال پیام قوی به بازار قدردانی می کنم که هوشیاری خود را حفظ کرده و آنچه لازم است برای محافظت از بازار در برابر تقلب انجام خواهد داد.

این خبر در حالی منتشر می شود که کارولین فام، کمیسیونر CFTC از یک برنامه آزمایشی محدود برای رسیدگی به مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده حمایت می کند. او در 7 سپتامبر گفت که قصد دارد یک برنامه آزمایشی برای بازارهای دارایی دیجیتال پیشنهاد کند، با این استدلال که ایالات متحده ممکن است به زودی مجبور شود به حوزه‌های قضایی دوستدار رمزنگاری «برخورد».

در همان روز، سامر مارسینگر، یکی دیگر از کمیسیونرهای CFTC نیز نگرانی‌های خود را در مورد اقدامات اجرایی مرتبط با پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز ابراز کرد. او استدلال کرد که CFTC باید به جای تکیه بر اقدامات اجرایی، با مردم و سهامداران کار کند.

مجله: آیا پرداخت های باج افزار باید ممنوع شود؟ ایده ای جذاب اما خطرناک

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا