اخبار ارز دیجیتال

شکایت CFTC علیه آبراهام آیزنبرگ به دلیل دستکاری در بازار با استفاده از Mango Exploit

آیزنبرگ استدلال کرد که اقدامات او در پلتفرم DeFi مشروع است و پس از برنده شدن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار، در مورد جایزه اشکال “کلاه سفید” مذاکره کرد. دولت راضی نیست.

کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) در ۹ ژانویه شکایتی علیه هنرمند دیجیتال خودخوانده Avraham Eisenberg تنظیم کرد و او را به دو اتهام دستکاری بازار مربوط به سوء استفاده از پلت فرم مالی غیر متمرکز Mango Markets متهم کرد. آیزنبرگ به اتهامات مرتبط در ۲۷ دسامبر دستگیر شد و در حال حاضر در بازداشت است.

CFTC در شکایت خود ادعا می کند که آیزنبرگ “در یک طرح فریبنده و فریبنده برای افزایش مصنوعی قیمت سوآپ های ارائه شده توسط Mango Markets شرکت داشته است.” […] به اختلاس بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از پلتفرم ختم شد.» طبق این پرونده، آیزنبرگ “بیش از ۴۰۰ میلیون مبادله MNGO-USDC در Mango Markets با اندازه موقعیت حدود ۱۹ میلیون دلار خریداری کرده است.”

آیزنبرگ سپس سکه های MNGO Mango را در «مقدار زیاد» در سه صرافی که به عنوان اوراکل انبه عمل می کردند، خریداری کرد. این منجر به افزایش قیمت سازمان‌های غیردولتی شد و آیزنبرگ حدود ۱۴۴ میلیون دلار دارایی دیجیتال را با قیمت‌های متورم از Mango Markets قرض کرد. پس از آن، قیمت MNGO کاهش یافت و مانگو مارکت نقدینگی خود را از دست داد. به گفته CFTC، اقدامات او منجر به یک معامله “پاکسازی” شد. طبق CFTC:

«هدف از طرح متهم ساده و سرراست بود: افزایش مصنوعی ارزش قراردادهای مبادله ای که در بازار انبه برگزار می شد به طوری که آنها بتوانند مقادیر زیادی از دارایی های دیجیتال را «قرض» کنند که قصد بازپرداخت آن را نداشتند. “

آیزنبرگ در ۱۵ اکتبر در توییتی خود را به عنوان یک استثمارگر بازار انبه معرفی کرد و مدعی شد که اقداماتش مشروع است. این پس از آن بود که آیزنبرگ به طور ناشناس ۷۰ میلیون دلار سکه (USDC) به ارزش ۷۰ میلیون دلار به عنوان جایزه باگ درخواست کرد. جامعه Mango Markets به او رای داد تا ۴۷ میلیون دلار را نگه دارد و اتهامات جنایی علیه او را دنبال نکند.

با این حال، وزارت دادگستری ایالات متحده او را در ۲۷ دسامبر دستگیر کرد و او را به یک فقره کلاهبرداری و یک مورد دستکاری کالا متهم کرد. CFTC مدعی است که او قانون بورس کالا و چندین قانون کارمزد را نقض کرده است.

مرتبط: هکرها از روش‌های مهاجمان Mango Markets برای سوء استفاده از Lodestar کپی کردند – CertiK

CFTC درخواست محاکمه هیئت منصفه برای او، همراه با حکم دائمی علیه فعالیت های تجاری کالا، پرداخت جریمه های مدنی، توقیف و بازپرداخت وجوه دریافتی در سوء استفاده، و سود حاصل از آن را کرده است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا