اخبار ارز دیجیتال

CFTC شکایت کلاهبرداری علیه سام بنکمن-فرید، FTX و آلامدا را تشکیل می دهد.

طبق گفته تنظیم کننده های فدرال، شرکت های SBF و FTX “از وجوه مشتریان FTX برای انواع مخارج شخصی، از جمله املاک و مستغلات و جت های خصوصی استفاده می کردند.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شکایتی علیه سام بانکمن-فرید، FTX و Alameda Research به اتهام نقض قانون بورس کالا و درخواست محاکمه هیئت منصفه تنظیم کرده است.

با توجه به سوابق دادگاه ثبت شده در ۱۳ دسامبر در ناحیه جنوبی نیویورک، CFTC به Bankman-Fried، FTX Trading، و Alameda Research و همچنین مسئولیت مدنی اعطا کرده است. در این شکایت آمده است که SBF شخصاً به مدیران FTC دستور داده است تا ویژگی ای را ایجاد کنند که به Alameda اجازه می دهد از صرافی های رمزنگاری به عنوان خطوط اعتباری وام دهنده استفاده کند.

“بر خلاف [Bankman-Fried’s] بدون افشای اطلاعات برای مشتریان FTX، Alameda و FTX وجوه خود را با هم ترکیب کردند و آزادانه از وجوه مشتریان FTX استفاده کردند که گویی سرمایه ای برای توسعه فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری خود هستند.” بر اساس اطلاعات و باورها، بانکمن-فرید، والدینش و سایر کارکنان FTX و Alameda در خرید املاک لوکس، جت های خصوصی، وام های شخصی مستند و غیرمستند، وجوه مشتری FTX استفاده شده شخصی برای هزینه های شخصی مختلف، از جمله شرکت داشتند. مشارکت های سیاسی.»

مقامات باهاما بانکمن-فرید را پس از اینکه در ۱۲ دسامبر در ایالات متحده متهم شد، دستگیر کردند. دو کشور توافقنامه استرداد دارند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین در ۱۳ دسامبر SBF را به نقض مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار ۱۹۳۳ و قانون بورس اوراق بهادار ۱۹۳۴ متهم کرد.

مربوط: طبق گزارش ها، باهاما از SBF خواسته است که پس از سقوط FTX، سکه های جدیدی صادر کند

قبل از دستگیری، بانکمن-فرید قرار بود در ۱۳ دسامبر در کمیته خدمات مالی مجلس درباره سقوط FTX شهادت دهد. شهادت کتبی افشا شده از مدیر عامل سابق باعث شد تا او تا حد زیادی دیگران را مقصر سقوط صرافی بداند.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا