اخبار ارز دیجیتال

کمیسر CFTC می‌گوید ارزهای دیجیتال می‌توانند در پیش‌نویس ارزیابی مجدد مدیریت ریسک در نظر گرفته شوند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کریستی گلداسمیت رومرو به شکست‌های FTX، Terra و Celsius اشاره کرد که CFTC را مجبور کرد در نحوه مدیریت ریسک تجدید نظر کند.

کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسیونر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در مورد پیشنهادی برای اصلاح برنامه مدیریت ریسک آژانس برای دارایی های دیجیتال اظهار نظر کرد.

در اطلاعیه 1 ژوئن، CFTC گفت که تغییرات قوانین پیشنهادی را برای اصلاح الزامات مدیریت ریسک که برای معامله‌گران سوآپ و کارگزاران کمیسیون آتی اعمال می‌شود، آغاز خواهد کرد. رومرو در بیانیه‌ای عمومی گفت که این پیشنهاد می‌تواند به کمیسیون اجازه دهد تا ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال خاص را با استناد به فروپاشی بانک سیلورگیت رسیدگی کند.

رومرو گفت: «این پیشرفت‌های فن‌آوری و ریسک‌های مرتبط، کمیسیون اروپا را ملزم می‌کند تا در نظارت نظارتی خود، از جمله الزامات مدیریت ریسک، تجدیدنظر کند. «مقررات فعلی کمیسیون اروپا برنامه‌های مدیریت ریسک بانک‌ها و شرکت‌های اوراق بهادار را ملزم می‌کند تا ریسک‌های مرتبط با حوزه‌های کاری خود را «در نظر بگیرند». به عنوان مثال، این می تواند شامل بازارهای دارایی دیجیتال باشد. ”

این کمیسیونر گفت که علاقه احتمالی کارگزاران به بازار مشتقات رمزنگاری می تواند “خطرات بیشتری را به همراه داشته باشد”. او به فروپاشی صرافی‌های ارزهای دیجیتال FTX، Terra و Celsius و مناطقی با “کلاهبرداری گسترده و تامین مالی غیرقانونی” اشاره کرد.

فناوری‌های در حال تکامل مانند دارایی‌های دیجیتال، هوش مصنوعی و خدمات ابری نیز به‌عنوان حوزه‌هایی با خطر بالقوه قابل توجه در حال ظهور هستند.

CFTC پیشنهاد را برای اظهار نظر عمومی 60 روز پس از انتشار در ثبت فدرال باز می کند. پس از آن کمیسیون می تواند تغییرات رسمی در قوانین ایجاد کند که منجر به رأی گیری در میان رهبری شود.

مربوط: کمیسیونر سابق CFTC می گوید که ETH می تواند یک اوراق بهادار یا یک کالا باشد

از زمان روی کار آمدن در مارس 2022، کمیسر رومرو اغلب به عنوان یک صدای دوستدار رمزنگاری در CFTC عمل کرده و خواستار نظارت برای اطمینان از حمایت از سرمایه گذاران و اعتماد عمومی شده است. در ماه آوریل، او به CFTC پیشنهاد کرد که ناشناس بودن توکن های خاص را کاهش دهد تا ریسک های مرتبط با دارایی های دیجیتال را بهتر مدیریت کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا