اخبار ارز دیجیتال

کمیسیونر CFTC قصد دارد از فناوری برای نوسازی حفاظت از سرمایه گذاران استفاده کند

برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از کلاهبرداری مالی، آقای رومرو ایجاد یک ثبت ملی تقلب مالی را پیشنهاد کرد که به طور متمرکز کلیه جرایم و جریمه های مربوط به کلاهبرداری مالی را ثبت کند.

کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسر CFTC، از تنظیم‌کننده‌ها می‌خواهد که از پیشرفت‌های فناوری برای مدرن‌سازی پادمان‌ها استفاده کنند و هشدار داد که عدم انجام این کار تأثیر منفی بر سرمایه‌گذاران آمریکایی خواهد گذاشت.

رومرو که در نشست سالانه انجمن مدیران اوراق بهادار آمریکای شمالی در سن دیگو، کالیفرنیا صحبت می کرد، گفت که ناتوانی دولت در همگام شدن با پیشرفت های فناوری بر آسیب پذیرترین سرمایه گذاران تأثیر می گذارد. او افزود:

از آنجایی که تنظیم‌کننده‌ها در مورد فناوری‌های نسل بعدی تصمیم‌گیری می‌کنند، داشتن درک اساسی از فناوری و پیامدهای مالی و قانونی آن مهم است.»

رومرو در رهبری این تلاش برای تقویت حفاظت از سرمایه‌گذاران و نرده‌های محافظ، کارشناسان فنی در زمینه فین‌تک، هوش مصنوعی مسئول، ارزهای دیجیتال، بلاک چین و امنیت سایبری را به کمیته مشاوره فناوری CFTC (TAC) منصوب می‌کند.

کمیسیونر CFTC اعلام کرد که کارشناسان TAC وظیفه دارند راه‌هایی را برای نفوذ به فرآیندهای شناسایی مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) در تامین مالی غیرمتمرکز و وسایل نقلیه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال انجام دهند.

TAC همچنین وظیفه ارتقاء توسعه هوش مصنوعی مسئول (AI) را بر عهده دارد. به گفته رومرو،

“تنظیم‌کننده‌های فدرال هنوز در مراحل ابتدایی خود در مورد هوش مصنوعی هستند. یک مکان خوب برای شروع، حکمرانی در هنگام تصمیم‌گیری مهم است که بر سرمایه‌گذاران و بازارها تأثیر می‌گذارد.”

تحقیقات فدرال ارزهای دیجیتال از ردیابی فعالیت های تجاری به نظارت بر پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند X (توئیتر سابق)، ردیت و فیس بوک تغییر کرده است. با این حال، رومرو استفاده از ابزارهایی را برای کمک به چنین تحقیقاتی توصیه کرد.

ردیابی وجوه، ردیابی ارزهای دیجیتال، استفاده از بلاک چین، استفاده از تجزیه و تحلیل پیوندها، استفاده از رسانه های اجتماعی و ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها، همه باید در جعبه ابزار تنظیم کننده قرار داشته باشند.

رومرو افزود که اظهارات (توئیت‌ها و پست‌ها) به اشتراک گذاشته شده در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی «می‌تواند به عنوان شواهد قوی از قصد باشد». رگولاتورها می توانند از همین پلتفرم برای صدور هشدار درباره تقلب و محافظت از سرمایه گذاران استفاده کنند.

برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از کلاهبرداری مالی، آقای رومرو ایجاد یک ثبت ملی تقلب مالی را پیشنهاد کرد که به طور متمرکز کلیه جرایم و جریمه های مربوط به کلاهبرداری مالی را ثبت کند. این رجیستری به سرمایه گذاران در بررسی پیشینه تحقیقات در حال انجام و جریمه های تقلبی که بر شرکت ها تحمیل می شود کمک می کند. رومرو برای اولین بار در دسامبر 2019 پیشنهاد ایجاد این رجیستری را داد.

پس از تأسیس، هر آژانس فدرال محکومیت‌ها، احکام، مجازات‌های مدنی و اقدامات اجرایی تعیین‌شده را ثبت می‌کند. این امکان وجود دارد که سازمان‌های ایالتی و محلی بتوانند با هم همکاری کنند تا به یک ثبت ملی تقلب واقعی دست یابند. جنسیت وجود دارد.»

رومرو بر این باور است که چنین پلتفرم یک مرحله ای می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا کلاهبرداری مالی را خنثی کنند. کمیسیونر CFTC در پایان گفت که مقامات فدرال و ایالتی می توانند هنگام همکاری با یکدیگر ایمنی سرمایه گذاران را بهبود بخشند.

مربوط: کمیسر CFTC خواستار برنامه آزمایشی برای تنظیم ارز مجازی است

در ماه آوریل، رومرو از شرکت‌های ارزهای دیجیتال خواست تا هویت دیجیتالی کاربران را تأیید کنند، زیرا معتقد بود که کاهش ناشناس بودن ارزهای دیجیتال مدیریت ریسک‌های مرتبط را آسان‌تر می‌کند. او افزود:

«این امکان برای همه شرکت‌های ارزهای دیجیتال وجود دارد که از میکسرها و فناوری‌های تقویت‌کننده ناشناس فاصله بگیرند و در عین حال حریم خصوصی مالی کافی را برای مشتریان خود فراهم کنند.»

رومرو تأیید هویت دیجیتال را تشویق کرد و از صرافی‌ها و پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) خواست تا هویت دیجیتالی کاربران را تأیید کنند.

مجله: 6 سوال به کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا