اخبار ارز دیجیتال

کمیسیونر CFTC: صرافی‌های رمزارز نباید توکن‌ها را «خود گواهی» بدهند

کمیسر کریستی گلداسمیت رومرو از صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌خواهد تا ارزهای رمزنگاری شده و محصولات رمزنگاری‌شده خود را قبل از اینکه روی پلتفرم‌هایشان به‌طور مستقیم عرضه شوند، مسدود کنند.

کمیسر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از کنگره خواسته است تا به صرافی‌های ارزهای دیجیتال اجازه «خود گواهی» و فهرست کردن توکن‌های خود را بدون نظارت ندهد.

کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسر CFTC، به شرکت کنندگان در یک رویداد متمرکز بر FTX در دانشگاه پنسیلوانیا در 18 ژانویه گفت که روند فعلی برای اطمینان از نظارت مناسب ناکافی است.

ما از کنگره می‌خواهیم از اجازه دادن به صرافی‌های ارزهای دیجیتال که به تازگی تنظیم شده‌اند اجازه ندهد محصولات خود را برای فهرست‌بندی تحت فرآیند فعلی محدود کردن نظارت CFTC تأیید کنند.»

او افزود: «داشتن نرده‌های محافظ در برابر آربیتراژ نظارتی، از جمله منع استفاده از فرآیندهای خود گواهی، مهم است.

در حال حاضر، صرافی‌های کریپتو می‌توانند قبل از فهرست کردن، ایمنی محصولات خود را «خود تأیید کنند»، مگر اینکه CFTC فهرست را ظرف 24 ساعت مسدود کند.

کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسیونر CFTC منبع: توییتر

او گفت که فرآیندی که برای فهرست کردن کالاهایی مانند معاملات آتی کریپتو استفاده می‌شود، برای آن نوع دارایی مناسب نیست.

گلد اسمیت رومرو اضافه کرد که کسب و کارهای ارزهای دیجیتال که به دنبال انتشار توکن هستند ممکن است بتوانند با استفاده از چارچوب نظارتی ارزهای دیجیتال CFTC از ثبت نام در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اجتناب کنند.

در سال 2022، پیشنهادی برای تقویت نقش CFTC در نظارت بر صنعت ارزهای دیجیتال به کنگره ارائه شده است.

«دروازه‌بانان» رمزارز باید «گام بردارند»

کمیسیونر در سخنرانی خود از وکلا، کارشناسان انطباق، افراد مشهور، شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر و سرمایه گذاران صندوق بازنشستگی خواست تا بررسی های لازم را در مورد شرکت های ارز دیجیتال انجام دهند.

دروازه بانان نیز باید گام بردارند و خواستار انطباق، کنترل و سایر حکومت‌ها شوند. با این حال، آنها نمی‌توانند مخالفت با وعده ثروت یا نقص‌های آشکار در زمینه بازاریابی شرکت را ساکت کنند.

گلداسمیت رومرو به FTX اشاره کرد که در نوامبر 2022 پس از سوء استفاده و جابجایی وجوه مشتریان اعلام ورشکستگی کرد و اظهار داشت که این نهادها “در مورد محیط عملیاتی FTX که منجر به سقوط می شود جدی هستند.” باید مورد سوال قرار می گرفت.

او افزود: «اگر صنعت دارایی دیجیتال بخواهد کمی اعتماد عمومی را به دست آورد، کارهایی وجود دارد که باید انجام شود.

برخی از ناظران صنعت کریپتو همچنان استدلال می‌کنند که شرایط پشت سقوط FTX نباید به فضای دارایی دیجیتال یا فقدان مقررات مرتبط باشد.

مربوط: پروژه دلار دیجیتال از ایالات متحده می خواهد تا در مورد توسعه CBDC اقدام کند

مدیر عامل SEBA هنگ کنگ، لودویک شوم، در مصاحبه ای با کوین تلگراف این هفته گفت که نابودی FTX می توانست به راحتی در هر صنعت دیگری اتفاق بیفتد.

“در پایان روز، اعتماد به کنترل ها و تعادل ها باز می گردد. […] شوم گفت، آنچه در بخش رو به رشد دنیای ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد و می‌توانست به راحتی برای بانک‌ها، اوراق بهادار، مسکن و شرکت‌های مدیریت دارایی رخ دهد، ناامیدکننده است.

در همین حال، Lachlan Feeney، بنیانگذار و مدیر عامل آژانس توسعه بلاک چین Labrys، گفت که این صنعت به نظارت بیشتر و نه لزوماً مقررات برای جلوگیری از یک فاجعه دیگر نیاز دارد.

“رسوایی FTX به دلیل فقدان مقررات رخ نداد. FTX عمل کرد [allegedly] به طور غیرقانونی؛ نادیده گرفتن مقررات موجود به جای سوء استفاده از فقدان مقررات آنها. ”

او در بیانیه‌ای به کوین تلگراف گفت: “ما احتمالاً به نظارت بیشتری برای جلوگیری از بازیگران و فعالیت‌های بد قبل از تشدید وضعیت نیاز داریم، اما به تعداد زیادی مقررات و بوروکراسی جدید برای خفه کردن نوآوری نیاز نداریم. ما نیاز داریم.” .نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا