اخبار ارز دیجیتال

کمیسر CFTC خطرات سرایت کریپتو را با بحران مالی 2008 مقایسه کرد

کمیسر هشدار داده است که آسیب‌پذیری‌هایی که در بازارهای رمزنگاری مشاهده می‌شود مشابه آسیب‌پذیری‌هایی است که در طول بحران مالی جهانی مشاهده شد و از مقامات خواست تا اختیارات بیشتری را اعطا کنند.

کریستی گلداسمیت رومرو از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) فروپاشی اکوسیستم Terra و تأثیر جریان آن را با نحوه مقایسه ریسک سرایت در بازارهای رمزنگاری با آنچه که سیستم مالی سنتی (TradFi) تجربه کرده است مقایسه کرد. من به آن اشاره کردم. نمونه ای از شباهت 2008 بحران مالی جهانی (GFC).

رومرو در سخنرانی در انجمن بین‌المللی مبادلات و مشتقات (ISDA) در 26 اکتبر گفت که پیوند قوی‌تر بین بازار ارزهای دیجیتال و TradFi منجر به ثبات مالی کلی ارزهای دیجیتال می‌شود.

بازارهای دارایی دیجیتال هنوز نسبتاً کوچک هستند و به دلیل سطح ریسک سیستمی مرتبط با افزایش مقیاس و ارتباط متقابل با سیستم‌های مالی سنتی محدود شده‌اند.

یکی از حوزه‌های TradFi که کمیسیونر ترجیح می‌دهد از ارزهای رمزنگاری شده دور نگه دارد، این عقیده است که احتمالاً تحت تأثیر رویدادهای اخیر در بریتانیا بوده است، جایی که مشکلات صندوق بازنشستگی مستلزم مداخله بانک انگلستان است.

رومرو ضمن هشدار به ایالات متحده مبنی بر عدم عجله در مقررات، از رویکرد «همان خطر، همان نتیجه نظارتی» در میان افزایش سطح ریسک ناشی از صنعت ارزهای دیجیتال حمایت کرد و پیشنهاد کرد: افزایش یابد.

مانند اصلاحات پس از بحران، کنگره می تواند با دادن اختیارات اضافی به CFTC، خطرات ثبات مالی را برطرف کند.

GFC پس از آن اتفاق افتاد که بانک‌ها بی‌احتیاطی به افرادی که ابزاری برای پرداخت کامل وام مسکن خود نداشتند شروع به وام دادن کردند. این وام‌های رهنی «Subprime» به صورت عمده به‌عنوان سرمایه‌گذاری امن فروخته می‌شدند، قبل از اینکه نکول‌ها شروع به انتشار اثرات موج‌دار در سراسر جهان کنند.

مربوط: صورت‌حساب کریپتو به‌طور مخفیانه می‌تواند «مزایایی» برای DeFi به همراه داشته باشد

CFTC که اغلب به عنوان یک تنظیم کننده دوستدار رمزنگاری در مقایسه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) دیده می شود، پس از فاش شدن 18 اقدام اجرایی، تلاشی را برای افزایش نظارت نظارتی آغاز کرده است. به عنوان بخشی از آن، به نظر می رسد آنها در تلاش هستند تا آن تصویر را تغییر دهید در این بخش برای کل سال مالی 2022.

یکی از اقدامات اخیر CFTC جریمه ای بود که بر Ooki DAO و اعضای آن تحمیل شد، که به شدت توسط کمیسر CFTC و اعضای جامعه ارزهای دیجیتال به دلیل آنچه که آنها «قانون آشکار اجباری» نامیدند مورد انتقاد قرار گرفت.

قبل از این اقدام، سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAOs) توسط بسیاری از طرفداران «فراتر از قانون» در نظر گرفته شدند و اشخاص حقوقی در داخل DAO به عنوان راهی برای محدود کردن مسئولیت ایجاد شدند.نویسنده: Luke Huigsloot

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا