اخبار ارز دیجیتال

رئیس CFTC می گوید بیت کوین تنها کالا در پی سقوط FTX است

CFTC به دلیل ارتباط آن با مبادلات ارزهای دیجیتال و تلاش های SBF برای تبدیل این کمیسیون به عنوان نهاد نظارتی اولیه برای ارزهای دیجیتال، پس از سقوط FTX با بررسی های زیادی مواجه شده است.

رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) راستین بنهام در یک رویداد صرفاً دعوتنامه ای در دانشگاه پرینستون استدلال کرد که بیت کوین تنها دارایی مجازی است که می تواند به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود.

نظرات بهنام به شدت با اظهارات قبلی در ماه اکتبر که ادعا می کردند اتر (ETH) نیز می تواند یک کالا در نظر گرفته شود، در تضاد است. رئیس CFTC در حال پاسخ به سؤالاتی در مورد این بود که کدام دارایی های رمزنگاری باید به عنوان کالا و کدام یک اوراق بهادار در نظر گرفته شوند.

رئیس CFTC پس از بررسی‌های سنگین توسط تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده و اتهامات فساد مالی، اظهارات خود را در مورد ETH پس گرفت و قانون‌گذاران جمهوری‌خواه مدعی شدند که رئیس SEC با FTX “برای به دست آوردن یک انحصار نظارتی” هماهنگ شده است.

بحث در مورد اینکه کدام ارزهای رمزنگاری شده طبق قانون به عنوان کالا واجد شرایط می شوند، مدت زیادی است که ادامه دارد. بیت کوین به دلیل ماهیت واقعاً غیرمتمرکز آن به اتفاق آرا غیر امنیتی تلقی می شود، اما وضعیت اتر و چندین ارز دیجیتال دیگر موضوعی بحث برانگیز است.ما همچنین با یک شکایت امنیتی از سوی SEC روبرو هستیم.

رگولاتورهای مالی آمریکایی در پی فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، عمدتاً به دلیل رابطه آنها با این صرافی، خود را در دریای داغ قرار داده اند.

CFTC آماده بود تا از طریق لایحه سنا به نام قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال (DCCPA) قابلیت های نظارتی را به دست آورد. کمیسر CFTC که به همین دلیل با انتقادات زیادی روبرو شد، از اقدامات کمیسیون دفاع کرد و استدلال کرد که این کمیسیون نمی تواند صبر کند.

بهنام گفت که کمیسیون اختیارات نظارتی خود را محدود می کند و “ماتریس تنظیم کننده ها” را به عنوان یک سیستم ناقص محکوم کرد. اما او به دنبال همکاری بهتر در میان لیست بلندبالایی از نهادهای نظارتی برای رسیدن به یک مقررات قدرتمند بود.

مربوط: در اینجا نحوه جلوگیری از FTX بعدی CFTC آمده است

کمیسیونر CFTC جلسه استماع کنگره را در اول دسامبر برنامه ریزی کرده است تا درباره شکست صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است و درس های آموخته شده از شکست آن بحث کند.

روابط نزدیک مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید با سیاستگذاران ایالات متحده و لابی گری او برای تبدیل CFTC به تنظیم کننده پیشرو ارزهای دیجیتال پرسیده شد توسط بسیاری در جامعه رمزنگاری. گزارش اخیر همچنین ادعا می کند که هشت نماینده کنگره ایالات متحده تلاش کردند تا تحقیقات SEC در مورد FTX را مسدود کنند.نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا