اخبار ارز دیجیتال

CFPB نقش فناوری بزرگ در سیستم های پرداخت موبایلی را پیش از تدوین قوانین بررسی می کند

آژانس حمایت مالی از مصرف کننده ایالات متحده نگاهی انتقادی به نقش اپل و گوگل در پرداخت های موبایلی داشته است.

روهیت چوپرا، رئیس اداره حمایت مالی مصرف کننده (CFPB) در کنفرانس فین تک به میزبانی فدرال رزرو فیلادلفیا گفت که شرکت های بزرگ می توانند به عنوان “دولت های کوچک” عمل کنند و قوانین خود را بر زیرساخت های پرداخت تحمیل کنند. ۷ سپتامبر: او افزود که با ادامه نوآوری شرکت های بزرگ فناوری، کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​ممکن است از فضا خارج شوند.

چوپرا گفت: توسعه سریع سیستم‌های پرداخت مصرف‌کننده، به‌ویژه سیستم‌های نقطه فروش (POS)، برخلاف دارایی‌های رمزنگاری، توجه کمی را به خود جلب کرده است.

«شرکت‌های فناوری بزرگ در حال ورود به اکوسیستم پرداخت هستند تا تعامل مصرف‌کننده در پلتفرم‌های خود را عمیق‌تر کنند، داده‌های مربوط به تراکنش را جمع‌آوری و به طور بالقوه کسب درآمد کنند، و از جریان‌های کارمزد بخش مالی سنتی بهره ببرند. من اینجا هستم.»

اپل و گوگل در پرداخت های موبایلی مسلط شده اند و به طور قابل توجهی بر دسترسی مشتریان به راه حل های پرداخت موبایلی تاثیر گذاشته اند. به عنوان مثال، فناوری ارتباطات میدان نزدیک (NFC) به سرعت در حال جذب کاربران است، اما آنطور که انتظار می رود بر اساس نحوه عملکرد سایر برنامه ها، گسترده نیست.

مرتبط: بانک مرکزی نیجریه ارتقا NFC را به eNaira برای پرداخت های بدون تماس اضافه می کند

الزام اپل مبنی بر اینکه پرداخت‌های NFC روی دستگاه‌های تلفن همراه اپل از طریق Apple Pay انجام می‌شود، یکی از موانعی است که این فناوری با آن مواجه است. آقای چوپرا گفت:

“در حالی که من موافقم که چالشی قوی برای بانک‌های مسلط و شبکه‌های کارتی وال استریت مهم است، شرکت‌های بزرگ فناوری گیت‌ها و باجه‌های عوارض بیشتری ایجاد خواهند کرد که مانع رشد و موفقیت کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​می‌شود. من واقعاً ترس دارم. که می توان آن را انجام داد.”

CFPB قصد دارد در ماه اکتبر قوانینی را پیشنهاد کند که به مصرف کنندگان حقوق بیشتری در مورد داده های مالی شخصی خود می دهد. این دپارتمان اطمینان داد که این قوانین به مصرف کنندگان اجازه می دهد خدمات را راحت تر تغییر دهند و بانکداری و پرداخت های باز را ترویج کنند.

روش های پرداخت POS را مقایسه کردیم. منبع: CFPB

سخنرانی چوپرا همزمان با انتشار گزارش آژانس در مورد دستگاه های تلفن همراه و سیستم های فروش بود که یافته های چوپرا را گسترش می دهد.

مجله: Powers On… بایدن از فناوری بلاک چین استقبال می‌کند، مزایای آن را می‌شناسد، پذیرش را تشویق می‌کندنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا