🚨 اخبار ارز دیجیتال

Cerebras Systems قرارداد ۱۰۰ میلیون دلاری ابررایانه هوش مصنوعی با G42 امارات امضا کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سربراس قصد دارد این ابررایانه را در کنار G42 گسترش دهد و در نظر دارد سال آینده ۳۶ اگزافلاپس از محاسبات هوش مصنوعی ایجاد کند.

Cerebras Systems اعلام کرد که قراردادی به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار با G42، یک گروه فناوری مستقر در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) امضا کرده است. این شرکت در بیانیه ای در ۲۰ ژوئیه گفت که این قرارداد شامل ارائه استقرار اولیه یک ابررایانه هوش مصنوعی (AI) با پتانسیل ارائه ۹ عدد دیگر است.

سربراس مستقر در دره سیلیکون گفت که G42 در حال کار برای به دست آوردن سه سیستم Condor Galaxy، یک شبکه نوآورانه از ۹ ابررایانه متصل به هم است. اولین ابررایانه این شبکه که با نام Condor Galaxy 1 (CG-1) شناخته می شود، عملکردی معادل ۴ اگزافلاپس دارد و از ۵۴ میلیون هسته تشکیل شده است.

این سیستم ها برای استقرار سریع در ایالات متحده آمریکا تولید می شوند. این شرکت گفت انتظار می رود اولین سیستم در سال جاری راه اندازی شود و دو سیستم باقی مانده، CG-2 و CG-3، در اوایل سال ۲۰۲۴ راه اندازی شوند.

نمایش تصویری از قابلیت های یک ابر کامپیوتر.منبع: Cerebras

این توافق در بحبوحه تلاش جهانی ارائه‌دهندگان محاسبات ابری برای یافتن جایگزین‌هایی برای تراشه‌های Nvidia Corp، رهبر فعلی بازار در محاسبات هوش مصنوعی، انجام می‌شود. محصولات NVIDIA به دلیل افزایش تقاضا برای خدماتی مانند ChatGPT با کمبود مواجه هستند. در این راستا، سربراس به همراه چندین استارتاپ دیگر به دنبال به چالش کشیدن تسلط انویدیا در فضای محاسباتی هوش مصنوعی هستند.

به گفته اندرو فلدمن، مدیر عامل سربراس، بحث در مورد خرید احتمالی شش ابررایانه دیگر تا پایان سال ۲۰۲۴ در جریان است. آنها قصد دارند این ابررایانه را در کنار G42 گسترش دهند و قصد دارند در سال آینده ۳۶ اگزافلاپس محاسبات هوش مصنوعی ایجاد کنند.

مربوط: OpenAI “دستورالعمل های سفارشی” ChatGPT را آغاز می کند تا کاربران مجبور نباشند خود را در هر اعلان تکرار کنند.

در این اطلاعیه، فلدمن گفت که به مدت سه ماه به امارات متحده عربی نقل مکان خواهد کرد تا از نزدیک با G42 همکاری کند تا خدمات محاسباتی را با استفاده از این سیستم ارتقا دهد. او این ابتکار را “فرصتی نادر برای متحول کردن یک بازار بزرگ” توصیف کرد. G42 مستقر در ابوظبی گفت که قصد دارد از سیستم Cerebras برای ارائه خدمات محاسباتی هوش مصنوعی به شرکت های مراقبت های بهداشتی و انرژی استفاده کند.

کوین تلگراف برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط قرارداد با Cerebras تماس گرفته و قصد دارد در گسترش شبکه Condor Galaxy و پیشرفت پروژه های هوش مصنوعی شریک شود، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

مجله: AI Eye: هوش مصنوعی آموزش دیده با محتوای AI تبدیل به MAD می شود. آیا Threads رهبر ضرر در داده های هوش مصنوعی است؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا