🚨 اخبار ارز دیجیتال

بر اساس این مطالعه، بانک‌های مرکزی برای دستیابی به CBDC با چالش‌های ناشناخته‌ای مواجه هستند

یک مطالعه بانک مرکزی کانادا نشان می دهد در حالی که پتانسیل وجود دارد، دشواری دستیابی به شمول مالی اغلب دست کم گرفته می شود.

یک استدلال رایج به نفع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) این است که آنها پتانسیل ارتقای شمول مالی را دارند. در مقاله بحث بانک مرکزی کانادا آمده است که تفاوت های ظریف در مورد چگونگی دستیابی به این هدف یا معنای “شمولیت مالی” هنوز در نظر گرفته نشده است. این گزارش به این نتیجه رسید که بانک‌های مرکزی در ایجاد یک CBDC جامع با چالش‌های ناشناخته و غیر سنتی مختلفی روبرو هستند.

نویسندگان مقاله سه عامل ضروری برای روش‌های پرداخت قابل دسترسی جهانی را با «شناسایی موانع مادی و حسابداری برای واقعیت‌های نابرابری که زیربنای آمارهای انبوه رایج است» شناسایی می‌کنند. موسسات مالی خصوصی ممکن است انگیزه ای برای پاسخگویی به نیازهای جمعیت محروم نداشته باشند. با در نظر گرفتن این موضوع، نویسندگان بیان می کنند:

“تحلیل ما نشان می دهد که تعداد افرادی که با موانع و محرومیت روبرو هستند بسیار بیشتر از آنچه قبلاً تصور می شد است.”

مگر اینکه هر سه جنبه دسترسی در نظر گرفته شود، نویسندگان بیان می‌کنند که آنهایی که با یک نوع گنجاندن چالش‌هایی را تجربه می‌کنند ممکن است هنگام معرفی CBDC در مضیقه باشند. به عنوان مثال، مردم بومی به طور متوسط ​​بسیار دورتر از سایر کانادایی ها از مؤسسات مالی زندگی می کنند (۲۵ کیلومتر در مقابل ۱.۹ کیلومتر)، و گنجاندن مالی آنها به گنجاندن دیجیتال بستگی دارد.

عناصر گنجاندن مالیمنبع: بانک کانادا

سواد مالی و سهولت استفاده نیز نقش مهمی دارد. نویسندگان می گویند که در حالی که جوانان بومی احتمال بیشتری برای دسترسی دیجیتال دارند، آنها همچنین در استفاده از فناوری های دیجیتال مهارت کمتری نسبت به جوانان غیربومی دارند. برخی از کانادایی ها ممکن است به دلیل نگرانی های بیش از حد در مورد ایمنی، در استفاده از فناوری دیجیتال مردد باشند.

بار شناختی (سطح دشواری در استفاده از فناوری‌های مالی دیجیتال) و سایر مسائل قابلیت استفاده، موانع بالقوه برای دسترسی هستند و احتمالاً با افزایش سن جمعیت افزایش می‌یابند. طبق مطالعه ذکر شده، افراد مسن کمتر از افراد جوان تر از تلفن های هوشمند استفاده می کنند و کمتر از ۶۰ درصد از جمعیت دارای مهارت های اینترنتی هستند که می تواند به عنوان مهارت یا پیشرفته رتبه بندی شود. نویسندگان گفتند که این موضوع به “تحقیق عمیق تر در مورد طراحی دسترسی شناختی” نیاز دارد.

مطالب مرتبط: بیمه، کشاورزی، املاک و مستغلات: چگونه توکن سازی دارایی ها وضعیت موجود را تغییر می دهد

افراد دارای معلولیت نیز می توانند مشکلات قابل توجهی را در استفاده از فناوری تجربه کنند. افراد دارای معلولیت در کانادا به طور قابل توجهی کمتر از سایر کانادایی ها به اینترنت دسترسی دارند.

نویسندگان گفتند که چالش در ماهیت خود CBDC نیست، بلکه در ارائه خدمات نهفته است. غلبه بر این چالش ها، بانک های مرکزی را ملزم به مقابله با مسائلی می کند که در غیر این صورت دور از حیطه نگرانی آنها در نظر گرفته می شد.

این مطالعه نیازهای بخش‌های خاصی از جمعیت کانادا را بررسی کرد. تحقیقات قبلی نشان داده است که اکثر کانادایی ها به دلیل دسترسی بالا به خدمات مالی در این کشور دلیل کمی برای استفاده از CBDC ها دارند.

مجله: آیا باید به بچه‌هایمان «قرص نارنجی» بدهیم؟ مورد کتاب‌های کودکان بیت‌کوین


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا