🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک‌های مرکزی می‌خواهند به درون ارزهای دیجیتال نگاه کنند – آیا این یک علامت مثبت است؟

همین واقعیت که Deutsche Bundesbank، BIS، و دیگر موسسات مالی مستقر خواهان چنین اطلاعاتی هستند، نشان می‌دهد که آنها اکنون ارزهای دیجیتال را نمی‌پذیرند.

گزارش پروژه اطلس بانک تسویه بین المللی (BIS) نشانه های جدیدی از ادغام دنیای ارزهای دیجیتال و دنیای مالی سنتی ارائه می دهد.

ظاهراً، این پروژه اثبات مفهوم، با حمایت برخی از بزرگترین بانک های مرکزی اروپا، از جمله بانک مرکزی آلمان، Deutsche Bundesbank، و بانک مرکزی هلند، Nederlandsche Bank، برای حمایت از تراکنش های فرامرزی مانند بیت کوین در نظر گرفته شده است. به اندازه کافی متواضع است که از داده های مربوط به رمزنگاری بیشتر محافظت می کند. (BTC) جریان دارد.

اما این واقعیت که غول‌های نظم مالی موجود اکنون چنین اطلاعاتی را می‌خواهند به این معنی است که دارایی‌های رمزنگاری و برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به گفته این گزارش، «جدید هستند، این نشان می‌دهد که آنها در حال تبدیل شدن به «بخشی از اکوسیستم مالی» هستند.

BIS، بانک بانک‌های مرکزی و شرکای آن هنوز نگرانی‌های جدی در مورد این اکوسیستم جدید، از جمله «فقدان شفافیت» دارند. برای مثال، یافتن چیزی به ظاهر ساده، مانند کشوری که صرافی ارز دیجیتال در آن قرار دارد، هنوز دشوار است.

و هنوز خطرات بالقوه ای برای ثبات مالی ناشی از این دارایی های مالی جدید وجود دارد. در واقع، BIS در مقدمه یک گزارش ۴۰ صفحه‌ای که در اوایل اکتبر منتشر شد، خاطرنشان می‌کند که شکست‌های اخیر کریپتو مانند سرقت ۶۱ میلیون دلار از استخر Curve Finance “آسیب‌پذیری‌ها را در پروژه‌های DeFi آشکار می‌کند.” او گفت: “این کار انجام شد.” علاوه بر این:

فروپاشی روند نزولی استیبل کوین الگوریتمی پروتکل Terra (Luna) و ورشکستگی صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال FTX نیز مشکلات یک بازار غیرقابل تنظیم را برجسته می کند.

به طور کلی، این گزارش به ظاهر بی‌ضرر سؤالات نگران‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند. آیا ارزهای رمزپایه مشکل داده کلان دارند؟ چرا شناسایی جریان های فرامرزی آنقدر دشوار است؟ آیا راه آسانی برای رفع این کدورت وجود دارد؟

در نهایت، به فرض وجود مشکل، آیا این وظیفه صنعت نیست که حداقل نیمی از آن با بانک مرکزی ملاقات کند و پاسخ هایی ارائه کند؟

آیا واقعاً کمبود داده های رمزگذاری شده وجود دارد؟

کلمنس گراف فون راکنر، اقتصاددان سابق بانک جهانی که اکنون ریاست تحقیقات سرمایه گذاری خارجی در صندوق بین المللی پول را بر عهده دارد، به کوین تلگراف گفت: «این یک نگرانی قانونی است.

بانک‌های مرکزی معمولاً می‌خواهند بدانند شهروندانشان چه دارایی‌هایی در سایر نقاط جهان دارند. دارایی های خارجی قابل توجه می تواند در مواقع استرس اقتصادی حائلی باشد.

بنابراین بانک‌های مرکزی می‌خواهند بدانند چه مقدار ارز مجازی از کشورشان خارج می‌شود و به چه منظوری. فون راکنر گفت: “دارایی های خارج از کشور می توانند مفید باشند.” وجود مقادیر زیادی پس‌انداز ارزهای دیجیتال در خارج از کشور می‌تواند توسط بانک‌های مرکزی که نگران ایمنی و سلامت سیستم هستند، مثبت تلقی شود. فون راکنر پیشنهاد کرد که اگر مردم دارایی های زیادی در خارج از کشور داشته باشند، ممکن است بتوانند از نظر مالی از یک بحران عبور کنند، حداقل برای یک دوره زمانی.

بنیانگذار و مدیرعامل Obligate گفت، ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، ناشناس بودن کاربران و پراکندگی جهانی تراکنش‌ها، جمع‌آوری داده‌ها را برای بانک‌های مرکزی و هر کس دیگری دشوارتر می‌کند. Stephen Meyer، مدیر حقوقی به Cointelegraph گفت. ,اضافه:

“نکته مشکل در مورد ارزهای دیجیتال این است که ساختار بازار بسیار مسطح است و در برخی موارد کاملاً همتا به همتا است. هیچ ساختار هرمی معمولی وجود ندارد که در آن اطلاعات از بانک ها به بانک مرکزی به BIS. Plug جریان یابد.”

اما چرا حالا؟ به هر حال، بیت کوین از سال ۲۰۰۹ وجود داشته است. چرا بانکداران اروپایی در این لحظه به طور ناگهانی به جریان های فرامرزی BTC علاقه مند شدند؟

فون راکنر گفت، به زبان ساده، حجم معاملات ارزهای دیجیتال قبلاً به اندازه کافی بزرگ نبود که توجه مقامات بانک مرکزی را جلب کند. کریپتوکارنسی اکنون به یک صنعت تریلیون دلاری تبدیل شده است.

علاوه بر این، بانک «تأثیر آشکار بر این مؤسسات مالی» را تشخیص می‌دهد. [new assets] جاکوب جوزف، تحلیلگر تحقیقاتی در شرکت تحلیل رمزارز CCData، به کوین تلگراف گفت: این می تواند بر جنبه های پولی ارزهای فیات تأثیر بگذارد.

اخیراً: با حرکت دارایی های دنیای واقعی در زنجیره، پذیرش توکن افزایش می یابد

از سوی دیگر، مایر حدس می‌زد: «در واقع، ظهور استیبل کوین‌ها ممکن است تقاضا برای جمع‌آوری داده‌های پرداخت را افزایش داده باشد».

با این حال، پیچیده است. مایر گفت بسیاری از تراکنش ها خارج از دروازه های تنظیم شده انجام می شود. وقتی دروازه‌های تنظیم‌شده وجود دارند، معمولاً بانک‌ها نیستند، بلکه «صرافی‌های کمتر تنظیم‌شده، ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت، یا سایر واسطه‌های مالی تحت نظارت ضد پولشویی هستند». او اضافه کرد:

ارقام مرکزی معمولی که در دنیای فیات وجود دارند، مانند اپراتورهای شبکه سوئیفت یا سیستم‌های پرداخت بین بانکی، در ارزهای دیجیتال وجود ندارند.

چه باید کرد

فون راکنر اشاره می‌کند که بانک‌های مرکزی در حال حاضر داده‌های رمزنگاری را از شرکت‌های تحلیل خصوصی مانند Chainalysis دریافت می‌کنند، اما حتی این نیز کاملاً رضایت‌بخش نیست. به عنوان مثال، یک شرکت تحلیلی می تواند جریان بیت کوین را از ویتنام به استرالیا ردیابی کند. اما اگر صرافی مستقر در استرالیا که تراکنش‌های بیت‌کوین را دریافت می‌کند، یک گره نیوزلند نیز داشته باشد، بانک مرکزی چگونه می‌داند که آیا این بیت‌کوین در نهایت در استرالیا می‌ماند یا به نیوزلند منتقل می‌شود؟

به نظر نمی رسد در این مرحله پاسخ ساده ای وجود داشته باشد. آقای مایر به نوبه خود امیدوار است که بانک های مرکزی، BIS و سایرین بتوانند داده ها را بدون نیاز به جمع آوری آنها جمع آوری کنند. معرفی الزامات گزارش‌دهی نظارتی جدید.

تصور اینکه ممکن است این اتفاق بیفتد به دلیل گسترش ابزارهای ردیابی زنجیره‌ای است، این واقعیت که برخی از صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال قبلاً به‌طور داوطلبانه داده‌های بیشتری را افشا کرده‌اند، و این واقعیت که اغلب انتقال‌های رمزنگاری کاملاً انجام می‌شوند، مایر گفت: دلایلی وجود دارد که باور کنیم این اتفاق خواهد افتاد. ، از جمله آگاهی روزافزون مبنی بر اینکه افراد به جای ناشناس بودن، مستعار هستند.

اگر صرافی‌های رمزنگاری فعال‌تر باشند و سعی کنند داده‌های لازم را در اختیار بانک‌های مرکزی قرار دهند، کمک خواهد کرد؟

آقای فون راکنر پاسخ داد: “این کمک بزرگی خواهد بود.” اگر صرافی‌ها می‌توانستند راهنمایی‌های اولیه را از طریق API ارائه کنند، مانند «مردم در این کشور این مقدار ارز دیجیتال را خرید و فروش کردند، اما آن‌قدر آنلاین وجود نداشت»، «اعتماد به بانک‌های مرکزی افزایش می‌یابد. بیشتر بلند شو.»

جوزف موافقت کرد: «ارائه داده‌های روشن و روشن‌تر به تنظیم‌کننده‌ها برای توسعه یک چارچوب قانونی معقول مفید است». او خاطرنشان کرد که شرکت های تحلیلی مانند Chainalysis و Elliptic در حال حاضر “داده های قابل توجهی در زنجیره” را با تنظیم کننده ها به اشتراک می گذارند. این رویکرد مشترک بین شرکت‌های رمزنگاری و رگولاتورها مؤثر بوده و همچنان که در محیط نظارتی حرکت می‌کنیم، مهم خواهد بود.»

به عنوان بخشی از اثبات اولیه مفهوم، پروژه اطلس جریان دارایی های رمزنگاری شده را در سراسر مکان های جغرافیایی مشتق کرد. این گزارش تراکنش‌های بیت‌کوین را از مبادلات ارز مجازی «به عنوان نماینده جریان‌های سرمایه برون مرزی» به همراه مکان‌های آن صرافی‌ها بررسی کرد. مشکلات عبارتند از:

صرافی‌های ارزهای دیجیتال همیشه مکان یک کشور را نمی‌دانند و داده‌های انتساب به طور طبیعی ناقص هستند و ممکن است کاملاً دقیق نباشند.

اول، آیا ممکن است یک صرافی ارز دیجیتال آدرس منزل شما را فاش کند؟

استخراج جریان های فرامرزی بر اساس محل مبادلات ارزهای دیجیتال.منبع: پروژه اطلس

فون لوکنر به کوین تلگراف گفت: «عوامل مختلفی وجود دارد که باعث این عدم اطمینان می شود. بخشی از این به روح ارزهای رمزنگاری شده مربوط می شود، یعنی حتی اگر بسیاری از بزرگترین صرافی ها و پروتکل ها متعلق به تعداد نسبتاً کمی از افراد هستند، ارزهای دیجیتال پروتکل های جهانی، بدون مرز و غیرمتمرکز هستند. مفهوم این است. با این حال، حتی این صرافی های متمرکز اغلب ترجیح می دهند خود را به عنوان شرکت های غیرمتمرکز معرفی کنند.

فون راکنر افزود: این عدم شفافیت ممکن است ناشی از منافع کاملاً تجاری مانند به حداقل رساندن مالیات باشد. به عنوان مثال، یک صرافی ممکن است بیشتر سود خود را در آلمان به دست آورد اما بخواهد در ایرلند مالیات بپردازد، جایی که نرخ مالیات پایین تر است.

با این حال، فون راکنر گفت که این “به نفع صنعت نیست” زیرا “این خطر وجود دارد که ارزهای دیجیتال به طور کامل ممنوع شوند، حداقل در دراز مدت.” این فقط طبیعت انسان است. او استدلال کرد آنچه مردم – تنظیم‌کننده‌ها – نمی‌فهمند این است که در حال رفتن هستند.

فون راکنر افزود: علاوه بر این، کاربران متوسط ​​بیت کوین یا ارزهای دیجیتال واقعاً به یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز با ناشناس بودن کامل نیاز ندارند. “در غیر این صورت، همه از Monero یا سایر سکه های حریم خصوصی برای تراکنش های خود استفاده می کنند.”

آیا اروپا بیش از حد تحت نظارت است؟

همچنین ممکن است که جریان‌های ارزهای رمزنگاری شده فرامرزی و تمرکز بر داده‌های کلان، صرفاً کلیشه‌های اروپایی باشد تا مسائل جهانی. برخی معتقدند در حال حاضر مقررات زیادی در اروپا وجود دارد، به خصوص در سطح استارتاپ. شاید این فقط یک مثال دیگر باشد؟

جوزف اذعان کرد که در حالی که نگرانی هایی وجود دارد که مقررات اروپایی گذشته نوآوری را خفه کرده است، پیشرفت های اخیر مانند MiCA توسط بسیاری از صنعت ارزهای دیجیتال مورد استقبال قرار گرفته است.

«معرفی یک چارچوب نظارتی روشن، که صنعت برای سال‌های متمادی خواستار آن است، نشان‌دهنده یک گام مهم رو به جلو از سوی اروپا است.»

در واقع، جوزف گفت که تعداد شرکت‌های رمزنگاری که به اروپا نقل مکان می‌کنند در نتیجه تحولات پیرامون MiCA در حال افزایش است.

آقای مایر در سوئیس مستقر است، که بخشی از اروپا است اما بخشی از اتحادیه اروپا نیست. او به کوین تلگراف گفت که اروپا “کار بزرگی برای ایجاد وضوح نظارتی انجام می دهد، که مهم ترین عنصر برای اطمینان کسب و کار است.” تا کنون، بدترین کاری که یک حوزه قضایی می تواند انجام دهد این است که قوانینی وجود نداشته باشد یا نامشخص باشد. هیچ چیز بیشتر از این مانع نوآوری نمی شود. ”

آیا نیاز به ادغام ارزهای دیجیتال دارید؟

به طور خلاصه، چند چیز واضح به نظر می رسد. اول، بانک های مرکزی اروپا به وضوح نگران هستند. در این گزارش آمده است: «تنظیم‌کنندگان به‌طور فزاینده‌ای نگران اندازه بازار کریپتو و ادغام آن با امور مالی سنتی هستند».

دوم، ارزهای دیجیتال به آستانه خاصی رسیده اند و آنقدر مهم شده اند که مقامات نظارتی بزرگ در سراسر جهان می خواهند درباره آنها بیشتر بدانند.

مایر گفت: «هرچه صنعت پویاتر باشد و صنعت کریپتو پویاتر باشد، شکاف دانش بین بازار و بانک‌های (مرکزی) بیشتر می‌شود. بنابراین، این ابتکار از سوی BIS “معقول به نظر می رسد، حتی اگر پروژه ای برای اهداف آموزشی از سوی BIS و بانک های مرکزی مشارکت کننده نیز باشد.”

مجله: فراتر از رمزنگاری: مدارک دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی نشان می دهد

سوم، احتمالاً خیلی زود است که بگوییم آیا بانک های مرکزی اروپا آماده پذیرش بی قید و شرط بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. با این حال، «روشن است که ارزهای دیجیتال تکامل یافته اند و اکنون نیاز به توجه، نظارت و مقررات دارند. [crypto’s] جوزف گفت: ما در حال افزایش حضور خود در اکوسیستم مالی گسترده‌تر هستیم.

در نهایت، صنعت کریپتو ممکن است بخواهد به طور جدی به تنظیم کننده های جهانی با داده های کلان لازم برای ادغام کامل در سیستم های مالی موجود فکر کند. «تنها راه برای انجام این کار این است [crypto] فون راکنر گفت: «بقا یعنی یکپارچه شدن. در غیر این صورت، ممکن است تنها در حاشیه اقتصادی به حیات خود ادامه دهد.

نویسنده: Andrew Singer
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا