اخبار ارز دیجیتال

دولت می گوید بانک مرکزی قصد دارد CBDC را به “تنها ارز دیجیتال قانونی” در اندونزی تبدیل کند

پری وارجییو گفت: “همکاری و هم افزایی در سطوح ملی و بین المللی کلید توسعه روپیه دیجیتال است.”

رئیس بانک اندونزی، پری وارجییو، پیشرفت در برنامه‌های راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای «تراکنش‌های مختلف اقتصادی و مالی دیجیتال» را اعلام کرد.

وارجیو در سخنرانی 5 دسامبر خود در مجمع عمومی سالانه بانک مرکزی گفت که بانک مرکزی جزئیات طرح مفهومی روپیه دیجیتال (معادل ارز قانونی کشور) را منتشر خواهد کرد و موضوع را برای اظهار نظر عمومی باز خواهد کرد. شما گفتید که قصد دارید آن را منتشر کند. به گفته رئیس بانک اندونزی، پس از مشورت با مقامات بانک مرکزی، قصد داشت روپیه دیجیتال را با CBDCهای سایر کشورها “یکپارچه، متصل و قابل اجرا” کند.

ابتکار CBDC که پروژه گارودا نامیده می‌شود، با راه‌اندازی روپیه دیجیتال عمده‌فروشی برای موارد استفاده از وجوه صدور، بازخرید و انتقال بین بانکی و به دنبال آن «دستکاری ارز و توسعه بازار مالی» آغاز خواهد شد. طبق کاغذ سفید پروژه، فاز سوم تراکنش‌های سرتاسری بین کاربران عمده‌فروشی و خرده‌فروشی روپیه دیجیتال را انجام می‌دهد.

وارجییو گفت: “همکاری و هم افزایی در سطوح ملی و بین المللی برای توسعه روپیه دیجیتال مهم است.”

نقشه راه دیجیتال روپیهمنبع: بانک اندونزی

مربوط: جامعه ارزهای دیجیتال اندونزی در سال 2022: یک مرور کلی

اندونزی از سال 2017 تمام پرداخت‌های ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است، اما تجارت دارایی‌های دیجیتال در این کشور قانونی است زیرا تحت نظارت سازمان تنظیم مقررات معاملات آتی کالا است. Warjiyo اولین بار اعلام کرد که قصد دارد اندونزی CBDC را در ماه مه 2021 معرفی کند، اما جدول زمانی خاصی برای انتشار این ارز دیجیتال ارائه نکرد.

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا