🚨 اخبار ارز دیجیتال

جمهوری آفریقای مرکزی یک سال پس از معرفی بیت کوین، خوش بینی صندوق بین المللی پول را به دست آورد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

صندوق بین المللی پول رشد ۲.۲ درصدی تولید ناخالص داخلی و بدهی قابل مدیریت را پیش بینی می کند، اما نسبت به خطرات نقدینگی هشدار می دهد.

جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) یک سال پس از پذیرش بیت کوین (BTC) از صندوق بین المللی پول (IMF) خوش بینی دریافت کرده است. چشم انداز مثبت صندوق بین المللی پول منعکس کننده چشم انداز اقتصادی کشور و تأثیر پذیرش ارزهای دیجیتال است.

صندوق بین المللی پول (IMF) گزارشی را منتشر کرده است که در آن دیدگاه مثبت تری نسبت به چشم انداز اقتصادی کشور در سال ۲۰۲۳ بیان می کند. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که رشد تولید ناخالص داخلی واقعی به دلیل عواملی مانند اثرات پایه و سیاست‌ها به ۲.۲ درصد بازگردد. تیونینگ باعث افزایش تحویل سوخت می شود. صندوق بین المللی پول همچنین میانگین تورم ۶.۳ درصدی را در سال ۲۰۲۳ پیش بینی کرده است.

بر اساس سند صندوق بین المللی پول، انتظار می رود بدهی عمومی جمهوری آفریقای مرکزی پایدار بماند. با این حال، این گزارش بر وجود خطرات نقدینگی قابل توجه، همانطور که توسط شاخص های بدهی مربوطه نشان داده شده است، تأکید می کند. این خطرات ناشی از عدم حمایت بالقوه اهداکنندگان و چالش ها در دسترسی به بازارهای ملی و منطقه ای است.

جمهوری آفریقای مرکزی با تبدیل شدن به دومین کشور در جهان، پس از السالوادور که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی استفاده می کند، تاریخ ساز شد. علیرغم اینکه CAR یکی از فقیرترین کشورهای جهان است، به دنبال استفاده از پتانسیل بیت کوین برای بازسازی زیرساخت های مالی و تقویت چشم اندازهای اقتصادی خود است.

پس از تصویب بیت کوین به عنوان ارز قانونی برای CAR، دولت وقت خود را برای ایجاد زمینه برای یکپارچه سازی ارز دیجیتال تلف نکرد. فاستین آرچی توادلا، رئیس جمهوری آفریقای مرکزی، فاش کرد که یک ابتکار ارز دیجیتال مهم به نام “سانگو” به زودی معرفی خواهد شد و ورود این کشور به دنیای ارزهای دیجیتال را نشان می دهد.

مربوط: صندوق بین المللی پول در ارزیابی سال اول فضایی برای بهبود eNaira می بیند

در دسامبر ۲۰۲۲، CAR اعلام کرد که عرضه ارز مجازی Sango Coin در بورس ارز مجازی به تعویق افتاده است. این تصمیم احتمالاً به دلیل شرایط عمومی بازار و ملاحظات بازاریابی است.

پروژه Sango که توکن ملی Sango Coin ساخته شده در شبکه بیت کوین را مدیریت می کند. به وضوح در ژانویه ۲۰۲۳، اعلام شد که یک کمیته ویژه دولتی به طور فعال بر روی تغییرات قانونی کار می کند تا امکان یکپارچه سازی روان ارزهای دیجیتال را فراهم کند.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کرد: آیا می توان آن را برطرف کرد؟نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا