🚨 اخبار ارز دیجیتال

شبکه سلسیوس برای خروج از ورشکستگی به تسویه حساب می رسد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وام دهنده ارز دیجیتال ورشکسته Celsius Network به دو توافق رسیده است که می تواند به آن امکان بازگرداندن دارایی ها به مشتریان و پایان دادن به مراحل ورشکستگی را بدهد.

بر اساس پرونده های دادگاه در ۲۰ ژوئیه، وام دهنده ورشکسته ارز دیجیتال سلسیوس شبکه دو تسویه حساب کرده است که به آن اجازه می دهد دارایی ها را به مشتریان بازگرداند و به روند ورشکستگی پایان دهد.

تسویه پیشنهادی که توسط قاضی مارتین گلن در جلسه ۱۰ اوت مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت، به ۷۸.۲ میلیارد دلار ادعاهای بدون وثیقه رسیدگی خواهد کرد. پاسخ ها و اعتراضات باید تا ۱۲ مرداد به دادگاه ارسال شود.

یکی از این قراردادها، ادعاهای تقلب و ارائه نادرست توسط مدیریت سلسیوس را با افزایش ۵ درصدی بازیابی مشتریان برطرف می کند. دارندگان حساب ممکن است حق پیگیری ادعاهای فردی علیه درجه سلسیوس را حتی در صورت انصراف از تسویه حساب، حفظ کنند. طبق اسناد دادگاه:

دارندگان حساب واجد شرایطی که از تسویه حساب انصراف نمی دهند، ادعایی به میزان ۱۰۵ درصد از مبلغ ادعای برنامه ریزی شده دریافت خواهند کرد که جایگزین و چشم پوشی از هرگونه مدرک مربوط به ادعای ارائه شده توسط صاحب حساب مذکور است.

تسویه دوم راه حلی را برای مشتریانی که وجوهی در سود سودآور سلسیوس دارند ارائه می کند. بر اساس این قرارداد پیشنهادی، مشتریانی که وام‌های ارزهای دیجیتال دارند، می‌توانند بخشی از وجوه خود را در دارایی‌های رمزنگاری شده به همراه غرامت سهام شرکت جدیدی که از ورشکستگی بازگشته است، دریافت کنند.

اسکرین شات – اطلاعیه استماع حرکت مشترک برای تایید تسویه حساب. منبع: Strett.

”[…] بستانکاران موافقت کرده اند که از طرح اصلاح شده ای حمایت کنند که به دارندگان مطالبات سپرده وام گیرنده خرده فروشی این امکان را می دهد که (الف) مانده اصلی وام را بازپرداخت کنند. […] و (ب) حق ترجیحی برای انتخاب مبادله سهام شرکت NewCo با ارز دیجیتال مایع با تخفیف ۳۰ درصدی در ازای مقدار مساوی ارز رمزنگاری شده (که ممکن است منجر به مزایای مالیاتی برای چنین دارندگانی در مقایسه با جبران شود). […]”، خواندن سند.

سلسیوس در ژوئیه ۲۰۲۲ پس از اعلام توقف تمام برداشت‌ها در میان آشفتگی بازار ناشی از فروپاشی اکوسیستم Terra، برای ورشکستگی فصل ۱۱ اقدام کرد. یک سال بعد، در ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۳، مدیر عامل سابق الکس ماشینسکی به اتهامات جنایی و مدنی کلاهبرداری و قصد دستکاری بازار دستگیر شد. او در تمام اتهامات خود بیگناه است.

همچنین در ۱۳ ژوئیه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکایتی علیه ماشینسکی و سایر مدیران سلسیوس به دلیل جمع آوری “میلیاردها دلار” از طریق پیشنهادات تقلبی ثبت نشده و فروش “اوراق دارایی های رمزنگاری شده” تنظیم کرد. کمیسیون تجارت فدرال همچنین از شکایت مدنی علیه مدیر عامل سابق خبر داد و پلتفرم وام دهی را به دلیل “هزینه” ادعایی ۴.۷ میلیارد دلار جریمه کرد.[ing] میلیاردها دلار سپرده کاربران پس از «فریب دادن» کاربران به دست آمد.

مجله: چگونه افراد باهوش در سکه‌های میم احمقانه سرمایه‌گذاری می‌کنند – برنامه ۳ امتیازی برای موفقیت

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا